Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Afera parkingowa w Brzeźnie przechodzi do historii

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 30 marca 2022 17:13

Poseł Kacper Płażyński, że po pięciu latach ugodą zakończył się spór zbiorowy kierowców, którzy pozwali na drodze cywilnej firmę Wiparking. Operator nadmorskich parkingów ma zwrócić 44 osobom nienależnie pobrane tzw. opłaty dodatkowe.


- Spotykamy się w tym miejscu nie przypadkowo - powiedział poseł Kacper Płażyński. - Ta konferencja zamyka pewien pewien etap, bo od tak zwanej afery parkingowej, od stawienia czoła włodarzom miasta zaczęła się moja publiczna działalność. Afera parkingowa przechodzi do historii. W tej sprawie wygraliśmy zarówno przed sądami administracyjnymi, jak i teraz przed sądem cywilnym. Udowodniliśmy, że "ekipa" Pawła Adamowicza oraz Piotra Grzelaka złamała wówczas prawo. Zgodnie z zawartą ugodą te pobrane środki zostaną zwrócone kierowcom. Cieszę się, że sprawiedliwości stało się zadość. Ta sprawa pokazała władzom Gdańska, w jaki sposób nie powinni rozmawiać z mieszkańcami. Mam nadzieję, że wyciągną z niej należyte wnioski. Cieszę się, że w końcu sprawiedliwości stało się zadość i ta kropka nad i została postawiona również w procesie cywilnym.

alt


Afera parkingowa wybuchła latem 2016 r. gdy Gdańsk oddał w prywatne ręce 13 darmowych parkingów w pasie nadmorskim. Przeciwko miejscom postojowym wyznaczonym w pasach drogowych protestowali mieszkańcy Brzeźna. Wspierał przez Kacpra Płażyńskiego, wówczas aplikant adwokacki.


Protestujący przekonywali, że dzierżawa tych miejsc jest niezgodna z ustawą o drogach publicznych. Mieli rację, co potwierdziły wyroki Wojewódzkiego, a następnie Naczelnego Sądu Administracyjnego. - Zgodnie z ustawą o drogach publicznych nie ma możliwości wydzierżawiania pasa dróg publicznych na działalność w stylu płatnych parkingów. Miasto czy gmina może pobierać opłaty w ramach dróg publicznych tylko w ramach stref płatnego parkowania, czyli gdy jest to zarządzany przez miasto pobór opłat zgodnie z ustalonymi w ustawie stawkami. Nie mogą robić tego podmioty zewnętrzne. W związku z tym cały przetarg był niezgodny z prawem – wyjaśnił Kacper Płażyński.


W styczniu 2017 r. Kacper Płażyński w imieniu 44 kierowców, którzy zostali ukarani mandatami złożył w sądzie pozew zbiorowy, w którym domagał się zwrotu niesłusznie naliczonych opłat a parkingach w pasach drogowych zlokalizowanych przy al. Hallera i na Wyspie Sobieszewskiej.


- Zdajemy sobie sprawę z problemu parkowania w Brzeźnie i szukamy rozwiązań - powiedział radny Andrzej Skiba. - Osobiście jestem za wzmocnieniem w Brzeźnie komunikacji miejskiej i zwiększenia częstotliwości kursowania sezonowej linii tramwajowej numer 63. Dobrym pomysłem jest też zagospodarowanie wolnych działek wokół pętli tramwajowej na nowe miejsce postojowe, co ważne - bez uszczerbku dla zieleni i wycinania drzew. Trzecia to sprawa to skuteczne i konsekwentne działanie straży miejskiej. I tu trzeba przyznać, że w poprzednim sezonie była pod tym względem duża poprawa. Jedno jest pewne. Zobowiązałem się, że parkowanie w Brzeźnie będzie darmowe i takie pozostanie. Zdania w tej kwestii nie zmienię.


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież