Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym... PKM Południe - jakie szanse, jakie problemy » 14 listopada w hotelu Zatoka na Oruni odbyło się pierwsze spotkanie z trzeciej serii spotkań informa...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Kto w Lechii obok meczu? Ojrzyński za Tarasiewicza? Letniowski i Cecherz do domu...
piątek, 18 listopada 2022 15:21
Kto w Lechii obok meczu? Ojrzyński za Tarasiewicza? Letniowski i Cecherz do domu...
EKSTRAKLASA PKO BP
To był mecz za 6 punktów. Lechia po raz
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Afera parkingowa w Brzeźnie przechodzi do historii

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 30 marca 2022 17:13

Poseł Kacper Płażyński, że po pięciu latach ugodą zakończył się spór zbiorowy kierowców, którzy pozwali na drodze cywilnej firmę Wiparking. Operator nadmorskich parkingów ma zwrócić 44 osobom nienależnie pobrane tzw. opłaty dodatkowe.


- Spotykamy się w tym miejscu nie przypadkowo - powiedział poseł Kacper Płażyński. - Ta konferencja zamyka pewien pewien etap, bo od tak zwanej afery parkingowej, od stawienia czoła włodarzom miasta zaczęła się moja publiczna działalność. Afera parkingowa przechodzi do historii. W tej sprawie wygraliśmy zarówno przed sądami administracyjnymi, jak i teraz przed sądem cywilnym. Udowodniliśmy, że "ekipa" Pawła Adamowicza oraz Piotra Grzelaka złamała wówczas prawo. Zgodnie z zawartą ugodą te pobrane środki zostaną zwrócone kierowcom. Cieszę się, że sprawiedliwości stało się zadość. Ta sprawa pokazała władzom Gdańska, w jaki sposób nie powinni rozmawiać z mieszkańcami. Mam nadzieję, że wyciągną z niej należyte wnioski. Cieszę się, że w końcu sprawiedliwości stało się zadość i ta kropka nad i została postawiona również w procesie cywilnym.

alt


Afera parkingowa wybuchła latem 2016 r. gdy Gdańsk oddał w prywatne ręce 13 darmowych parkingów w pasie nadmorskim. Przeciwko miejscom postojowym wyznaczonym w pasach drogowych protestowali mieszkańcy Brzeźna. Wspierał przez Kacpra Płażyńskiego, wówczas aplikant adwokacki.


Protestujący przekonywali, że dzierżawa tych miejsc jest niezgodna z ustawą o drogach publicznych. Mieli rację, co potwierdziły wyroki Wojewódzkiego, a następnie Naczelnego Sądu Administracyjnego. - Zgodnie z ustawą o drogach publicznych nie ma możliwości wydzierżawiania pasa dróg publicznych na działalność w stylu płatnych parkingów. Miasto czy gmina może pobierać opłaty w ramach dróg publicznych tylko w ramach stref płatnego parkowania, czyli gdy jest to zarządzany przez miasto pobór opłat zgodnie z ustalonymi w ustawie stawkami. Nie mogą robić tego podmioty zewnętrzne. W związku z tym cały przetarg był niezgodny z prawem – wyjaśnił Kacper Płażyński.


W styczniu 2017 r. Kacper Płażyński w imieniu 44 kierowców, którzy zostali ukarani mandatami złożył w sądzie pozew zbiorowy, w którym domagał się zwrotu niesłusznie naliczonych opłat a parkingach w pasach drogowych zlokalizowanych przy al. Hallera i na Wyspie Sobieszewskiej.


- Zdajemy sobie sprawę z problemu parkowania w Brzeźnie i szukamy rozwiązań - powiedział radny Andrzej Skiba. - Osobiście jestem za wzmocnieniem w Brzeźnie komunikacji miejskiej i zwiększenia częstotliwości kursowania sezonowej linii tramwajowej numer 63. Dobrym pomysłem jest też zagospodarowanie wolnych działek wokół pętli tramwajowej na nowe miejsce postojowe, co ważne - bez uszczerbku dla zieleni i wycinania drzew. Trzecia to sprawa to skuteczne i konsekwentne działanie straży miejskiej. I tu trzeba przyznać, że w poprzednim sezonie była pod tym względem duża poprawa. Jedno jest pewne. Zobowiązałem się, że parkowanie w Brzeźnie będzie darmowe i takie pozostanie. Zdania w tej kwestii nie zmienię.


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież