Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Rasmus Jensen zostaje w Zdunek Wybrzeżu na sezon 2023
wtorek, 09 sierpnia 2022 16:21
Rasmus Jensen zostaje w Zdunek Wybrzeżu na sezon 2023
Rasmus Jensen pozostanie zawodnikiem Zdunek Wybrzeża Gdańsk na
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Protest przeciwko wojnie rozpętanej przez Rosję oraz w obronie Polaków więzionych na Białorusi

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
sobota, 26 lutego 2022 16:02

Fundacja Łączy Nas Polska w sobotę, 26 lutego, zorganizowała pod konsulatem generalnym Federacji Rosyjskiej w Gdańsku pikietę przeciwko rozpętanej przez Rosję wojnie na Ukrainie oraz w obronie Polaków więzionych na Białorusi. Pikietujący domagali się uwolnienia Polaków więzionych na Białorusi i wyrazili sprzeciw wobec neoimperialnej polityce podboju Ukrainy przez Rosję.


Andżelika Borys i Andrzej Poczobut od 11 miesięcy są więzieni przez reżim Łukaszenki za to, że są Polakami, płacą ogromną cenę za swoje przywiązanie do polskości i do wolności. Są w więzieniu, bo bronią polskości, czyli języka swoich przodków, naszej kultury, chwalebnej historii. Są wiezieni, bo kochają wolność.

alt


- Spotykamy się w tym miejscu, miejscu bardzo nieprzypadkowym - powiedziała Natalia Nitek-Płażyńska, Prezes Fundacji Łączy Nas Polska. - Miesiąc temu byliśmy tu, aby upomnieć się o naszych rodaków, Polaków więzionych na Białorusi przez reżim Łukaszenki, sterowanego przez terrorystę, przez Putina. Wołaliśmy, aby wypuścił naszych rodaków - panią Andżelikę Borys i Andrzeja Poczobuta. Teraz terrorysta morduje ludzi na Ukrainie, morduje cywili tylko po to aby napełniać swoją kabzę i rozdymać swoje rozbuchane ego. Jesteśmy tu dzisiaj by wyrazić swój sprzeciw. Nie godzi aby jakakolwiek nacja była podbijana, żeby była traktowana terrorem. Nie godzimy się na to! Precz z Putinem!

alt


Sebastian Piasecki, asystent społeczny posła na Sejm RP Kacpra Płażyńskiego, poinformował, że wraz z radnymi Andrzejem Skibą i Przemysławem Majewskim wystosował pismo do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz z apelem o natychmiastowe zerwanie współpracy pomiędzy Gdańskiem, a miastem partnerskim - Kaliningradem. Podobne pismo zostało wystosowane do prezydenta Elbląga - zerwanie współpracy z Bałtijskiem.

alt


Na zakończenie pikiety pod konsulatem zapalono zniczem symbolizujące ofiary walk na Ukrainie.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież