Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Modlitwa o pokój na Ukrainie na Drodze Krzyżowej Gdańszczan Brzegiem Morza

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 23 marca 2022 19:45

Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis” zaprasza do udziału w gdańskiej Drodze Krzyżowej „Brzegiem Morza”, która odbędzie się 26 marca 2022 roku. Spotykamy się o godz. 14:30 przy Kościele św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku (ul. Dworcowa 2), skąd nastąpi wyprowadzenie Krzyża. Ci, którzy nie zdążą niech dołączą o godz. 15:00 do Pierwszej Stacji Drogi Krzyżowej, która odbędzie się przy wejściu nr 50 na plażę w Gdańsku-Brzeźnie.


W 2019 roku odbyła się I Droga Krzyżowa Gdańszczan Brzegiem Morza, która zgromadziła kilkaset wiernych. Wspólnej modlitwie towarzyszyły wtedy rozważania o naszej codzienności i współczesnych problemach każdego człowieka. Ze względu na pandemię koronawirusa, dopiero w tym roku może odbyć się II edycja tego wydarzenia. Tegoroczna Droga Krzyżowa również będzie odwoływać się do indywidualnych próśb oraz rozmyślań nad istotą Wielkiego Postu. Główna jednak jej intencja dotyczyć będzie pokoju na całym świecie, a zwłaszcza na Ukrainie.

alt


- Zaangażowanie Polaków w pomoc uchodźcom na Ukrainie jest ogromna. Dary przekazywane, w tym żywność, środki czystości czy wsparcie finansowane są znaczące. Nie powinniśmy jednak zapominać o modlitwie, która ma największa moc. Dziś wszyscy powinniśmy prosić o to, aby jak najszybciej na Ukrainie nastał pokój – mówi ks. Zdzisław Róż, Archidiecezjalny Duszpasterz Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis”.


- To bardzo ważne dla całego środowiska „Semper Fidelis”, że Droga Krzyżowa Gdańszczan Brzegiem Morza została objęta Honorowym Patronatem Ks. Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Tadeusza Wojdy. Dziękujemy za to Jego Ekscelencji. Dzięki temu nasza inicjatywa dedykowana jest wszystkim parafianom Archidiecezji Gdańskiej. Liczymy, że weźmie w niej udział ogromna liczba wiernych – mówi Janusz Piotrowski, Członek i Moderator Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis”.

alt


Organizatorzy liczą, że w tegorocznej Drodze Krzyżowej Gdańszczan Brzegiem Morza weźmie udział kilka tysięcy osób. Zapraszają oni 26 marca 2022 roku na godz. 14:30 do Kościoła św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku (ul. Dworcowa 2), skąd nastąpi wyprowadzenie Krzyża. Pierwsza stacja zaplanowana została około godz. 15:00 przy wejściu nr 50 na plażę w Gdańsku-Brzeźnie. Droga Krzyżowa Gdańszczan Brzegiem Morza zakończy się w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Gdańsku-Jelitkowie.


- Zapraszamy wszystkich wiernych z pomorskich kościołów na to wydarzenie w tym m.in. Koła Radio Maryja, Koła Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, grupy oazowe, członków Polskiego Związku Katolicko-Społecznego. Liczymy, że w Drodze Krzyżowej wezmą również udział turyści i przybyli na Pomorze goście – mówi Hubert Grzegorczyk, członek Polskiego Związku Katolicko-Społecznego.


Patronat Honorowy Drogi Krzyżowej Gdańszczan Brzegiem Morza:
Ks. Arcybiskup, Metropolita Gdański Tadeusz Wojda.


Więcej informacji udzielają:
- Ks. Zdzisław Róż - Archidiecezjalny Duszpasterz Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” - tel. 504 032 542.
- Janusz Piotrowski - Członek i Moderator Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” w parafii pw. Św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein w Gdańsku - tel. 723 584 243.
- Hubert Grzegorczyk – członek Polskiego Związku Katolicko-Społecznego tel. 605 782 889.

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież