Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ... Pomorska Golgota więźniów KL Stutthof » Zbliża się niechlubna 78. rocznica „Marszu Śmierci”. Plan przymusowej ewakuacji obozu KL Stutthof op... Mazowsze w Gdańsku! » Proboszcz Bazyliki Św. Brygidy ks. Ludwik Kowalski zaprasza dzisiaj (20.01) o godz 19.00 na koncert ... Pomorska Biblioteka Pedagogiczna dla społeczności z Ukrainy » Pomorska Biblioteka Pedagogiczna zaprasza rodziny, które przyjechały do Gdańska z Ukrainy do swojej ...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
sobota, 28 stycznia 2023 20:23
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
Siatkarze Trefla walczyli, zwłaszcza w pierwszym secie, ale w
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
niedziela, 29 stycznia 2023 19:45
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
Udanie rozpoczęła rundę wiosenną Lechia. Podopieczni Marcina

Galeria Sztuki Gdańskiej

Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
niedziela, 15 stycznia 2023 15:55
Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
Nadmorska scena w obrazie Emila Paula Gabela wywołuje silne
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
sobota, 31 grudnia 2022 12:13
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Rozgrywki Gdańskiej Olimpiady Młodzieży powoli zbliżają się do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Modlitwa o pokój na Ukrainie na Drodze Krzyżowej Gdańszczan Brzegiem Morza

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 23 marca 2022 19:45

Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis” zaprasza do udziału w gdańskiej Drodze Krzyżowej „Brzegiem Morza”, która odbędzie się 26 marca 2022 roku. Spotykamy się o godz. 14:30 przy Kościele św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku (ul. Dworcowa 2), skąd nastąpi wyprowadzenie Krzyża. Ci, którzy nie zdążą niech dołączą o godz. 15:00 do Pierwszej Stacji Drogi Krzyżowej, która odbędzie się przy wejściu nr 50 na plażę w Gdańsku-Brzeźnie.


W 2019 roku odbyła się I Droga Krzyżowa Gdańszczan Brzegiem Morza, która zgromadziła kilkaset wiernych. Wspólnej modlitwie towarzyszyły wtedy rozważania o naszej codzienności i współczesnych problemach każdego człowieka. Ze względu na pandemię koronawirusa, dopiero w tym roku może odbyć się II edycja tego wydarzenia. Tegoroczna Droga Krzyżowa również będzie odwoływać się do indywidualnych próśb oraz rozmyślań nad istotą Wielkiego Postu. Główna jednak jej intencja dotyczyć będzie pokoju na całym świecie, a zwłaszcza na Ukrainie.

alt


- Zaangażowanie Polaków w pomoc uchodźcom na Ukrainie jest ogromna. Dary przekazywane, w tym żywność, środki czystości czy wsparcie finansowane są znaczące. Nie powinniśmy jednak zapominać o modlitwie, która ma największa moc. Dziś wszyscy powinniśmy prosić o to, aby jak najszybciej na Ukrainie nastał pokój – mówi ks. Zdzisław Róż, Archidiecezjalny Duszpasterz Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis”.


- To bardzo ważne dla całego środowiska „Semper Fidelis”, że Droga Krzyżowa Gdańszczan Brzegiem Morza została objęta Honorowym Patronatem Ks. Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Tadeusza Wojdy. Dziękujemy za to Jego Ekscelencji. Dzięki temu nasza inicjatywa dedykowana jest wszystkim parafianom Archidiecezji Gdańskiej. Liczymy, że weźmie w niej udział ogromna liczba wiernych – mówi Janusz Piotrowski, Członek i Moderator Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis”.

alt


Organizatorzy liczą, że w tegorocznej Drodze Krzyżowej Gdańszczan Brzegiem Morza weźmie udział kilka tysięcy osób. Zapraszają oni 26 marca 2022 roku na godz. 14:30 do Kościoła św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku (ul. Dworcowa 2), skąd nastąpi wyprowadzenie Krzyża. Pierwsza stacja zaplanowana została około godz. 15:00 przy wejściu nr 50 na plażę w Gdańsku-Brzeźnie. Droga Krzyżowa Gdańszczan Brzegiem Morza zakończy się w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Gdańsku-Jelitkowie.


- Zapraszamy wszystkich wiernych z pomorskich kościołów na to wydarzenie w tym m.in. Koła Radio Maryja, Koła Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, grupy oazowe, członków Polskiego Związku Katolicko-Społecznego. Liczymy, że w Drodze Krzyżowej wezmą również udział turyści i przybyli na Pomorze goście – mówi Hubert Grzegorczyk, członek Polskiego Związku Katolicko-Społecznego.


Patronat Honorowy Drogi Krzyżowej Gdańszczan Brzegiem Morza:
Ks. Arcybiskup, Metropolita Gdański Tadeusz Wojda.


Więcej informacji udzielają:
- Ks. Zdzisław Róż - Archidiecezjalny Duszpasterz Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” - tel. 504 032 542.
- Janusz Piotrowski - Członek i Moderator Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” w parafii pw. Św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein w Gdańsku - tel. 723 584 243.
- Hubert Grzegorczyk – członek Polskiego Związku Katolicko-Społecznego tel. 605 782 889.

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież