Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 56:34 99:80
piątek, 12 sierpnia 2022 09:54
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 56:34 99:80
W piątek, 12 sierpnia, o godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Modlitwa o pokój na Ukrainie na Drodze Krzyżowej Gdańszczan Brzegiem Morza

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 23 marca 2022 19:45

Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis” zaprasza do udziału w gdańskiej Drodze Krzyżowej „Brzegiem Morza”, która odbędzie się 26 marca 2022 roku. Spotykamy się o godz. 14:30 przy Kościele św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku (ul. Dworcowa 2), skąd nastąpi wyprowadzenie Krzyża. Ci, którzy nie zdążą niech dołączą o godz. 15:00 do Pierwszej Stacji Drogi Krzyżowej, która odbędzie się przy wejściu nr 50 na plażę w Gdańsku-Brzeźnie.


W 2019 roku odbyła się I Droga Krzyżowa Gdańszczan Brzegiem Morza, która zgromadziła kilkaset wiernych. Wspólnej modlitwie towarzyszyły wtedy rozważania o naszej codzienności i współczesnych problemach każdego człowieka. Ze względu na pandemię koronawirusa, dopiero w tym roku może odbyć się II edycja tego wydarzenia. Tegoroczna Droga Krzyżowa również będzie odwoływać się do indywidualnych próśb oraz rozmyślań nad istotą Wielkiego Postu. Główna jednak jej intencja dotyczyć będzie pokoju na całym świecie, a zwłaszcza na Ukrainie.

alt


- Zaangażowanie Polaków w pomoc uchodźcom na Ukrainie jest ogromna. Dary przekazywane, w tym żywność, środki czystości czy wsparcie finansowane są znaczące. Nie powinniśmy jednak zapominać o modlitwie, która ma największa moc. Dziś wszyscy powinniśmy prosić o to, aby jak najszybciej na Ukrainie nastał pokój – mówi ks. Zdzisław Róż, Archidiecezjalny Duszpasterz Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis”.


- To bardzo ważne dla całego środowiska „Semper Fidelis”, że Droga Krzyżowa Gdańszczan Brzegiem Morza została objęta Honorowym Patronatem Ks. Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Tadeusza Wojdy. Dziękujemy za to Jego Ekscelencji. Dzięki temu nasza inicjatywa dedykowana jest wszystkim parafianom Archidiecezji Gdańskiej. Liczymy, że weźmie w niej udział ogromna liczba wiernych – mówi Janusz Piotrowski, Członek i Moderator Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis”.

alt


Organizatorzy liczą, że w tegorocznej Drodze Krzyżowej Gdańszczan Brzegiem Morza weźmie udział kilka tysięcy osób. Zapraszają oni 26 marca 2022 roku na godz. 14:30 do Kościoła św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku (ul. Dworcowa 2), skąd nastąpi wyprowadzenie Krzyża. Pierwsza stacja zaplanowana została około godz. 15:00 przy wejściu nr 50 na plażę w Gdańsku-Brzeźnie. Droga Krzyżowa Gdańszczan Brzegiem Morza zakończy się w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Gdańsku-Jelitkowie.


- Zapraszamy wszystkich wiernych z pomorskich kościołów na to wydarzenie w tym m.in. Koła Radio Maryja, Koła Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, grupy oazowe, członków Polskiego Związku Katolicko-Społecznego. Liczymy, że w Drodze Krzyżowej wezmą również udział turyści i przybyli na Pomorze goście – mówi Hubert Grzegorczyk, członek Polskiego Związku Katolicko-Społecznego.


Patronat Honorowy Drogi Krzyżowej Gdańszczan Brzegiem Morza:
Ks. Arcybiskup, Metropolita Gdański Tadeusz Wojda.


Więcej informacji udzielają:
- Ks. Zdzisław Róż - Archidiecezjalny Duszpasterz Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” - tel. 504 032 542.
- Janusz Piotrowski - Członek i Moderator Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” w parafii pw. Św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein w Gdańsku - tel. 723 584 243.
- Hubert Grzegorczyk – członek Polskiego Związku Katolicko-Społecznego tel. 605 782 889.

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież