Żniwa na dobre w Elewarr Oddział Malbork » Na Pomorzu rozpoczęły się żniwa, a wraz z nimi skup rzepaku i pszenicy. Pierwsze dostawy wjechały do... Karol Nawrocki zrezygnował ze stanowiska Dyrektora Muzeum II Wojny Świ... » 23 lipca 2021 r. dr Karol Nawrocki złożył na ręce Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ... Karol Nawrocki wybrany na nowego prezesa IPN » Senat wyraził zgodę na powołanie dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN. 52 senatorów było... Iwiński ostro o Czarzastym » Eksperyment pod nazwą autorska partia Włodzimierza Czarzastego kończy się na naszych oczach. Niezale... Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy » Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dzie... Agnieszka Wojciechowska van Heukelom: Kto głosuje na oszustów jest ich... » Z działaczką społeczną i samorządową, na studiach na Uniwersytecie Łódzkim w NZS, do 2010 r. w PiS, ... W cieniu bursztynu - sportowa nędza... » Pozostają w cieniu stadionu w Letnicy. Zapomniane, opuszczone, zlikwidowane, wyburzone. Nie mają bur... Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gda... » Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w s... Ofensywa polityczna Platformy wyrusza » Polska rządzona przez PiS i koalicjantów jako kraj permanentnej inwigilacji, podsłuchowego programu ... Radni na Przymorzu podzieleni w sprawie projektów rozbudowy linii tram... » Projekt "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Gdańska na lata 2...
Reklama
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
niedziela, 11 lipca 2021 20:22
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
Dorota Zabłudowska, sędzia X wydziału karnego Sądu Rejonowego
Zdunek Wybrzeże - Aforti Start LIVE 52:37 91:87
niedziela, 18 lipca 2021 11:33
Zdunek Wybrzeże - Aforti Start LIVE 52:37 91:87
O godz. 16.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Lechia zaprezentowała się kibicom i wygrała ostatni sparing
sobota, 17 lipca 2021 11:55
Lechia zaprezentowała się kibicom i wygrała ostatni sparing
Lechia w piątek zaprezentowała się kibicom, a w ostatnim sparingu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Morze, nasze morze
poniedziałek, 12 lipca 2021 14:50
Morze, nasze morze
Motyw morza, często decyduje o atrakcyjności obrazu. Dlatego bardzo

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Problemy zielonych płuc Trójmiasta – Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 07 października 2015 19:13

Kandydat do Sejmu Marcin Horała, wraz z posłem Andrzejem Jaworskim na spotkaniu z mediami przedstawili stanowisko w sprawie sytuacji lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.


Mieszkańców Trójmiasta bulwersują nadmierne wycinki gospodarcze. Często podczas spacerów można się natknąć na wycięte całe połacie lasu. Tymczasem w planie urządzenia lasu na lata 2015-2024 przewidziano nawet zwiększenie wycinek w celu pozyskania o ok. 270 000 metrów sześciennych drewna więcej, niż okresie poprzednim. Wycinki powinny zostać znacznie ograniczone, do działań niezbędnych dla utrzymania zdrowia lasu, eliminacji szkodników, pasożytów, wiatrołomów itp. Natomiast wycinki gospodarcze na wielką skalę nie powinny mieć
miejsca.
Niedopuszczalne są wszelkie zakusy w kierunku odleśniania kolejnych terenów, budowy osiedli deweloperskich na terenach TPK lub lokalizacji tam innych inwestycji. Należy również utrzymać ochronę otuliny TPK.
Służby leśne nie radzą sobie w wystarczającym stopniu z dzikimi wysypiskami oraz zwykłym zaśmiecaniem lasu. Trzeba zwiększyć zatrudnienie służb zajmujących się utrzymaniem porządku w lasach.
Należy rozwiązać problem dzików wychodzących na żer w osiedlach mieszkaniowych Gdańska, Gdyni i Sopotu. Stwarza to niebezpieczeństwo dla mieszkańców i prowadzi do niszczenia zieleni miejskiej. Konieczne jest rozszerzenie akcji odławiania, rozbudowa systemu odłowni stacjonarnych na trasach wychodzenia dzików z lasu, oraz systematyczna akcja dożywiania w głębi kompleksu leśnego, aby stale zmienić nawyki dzików co do miejsc poszukiwania pożywienia.
Konieczne są zmiany umożliwiające większe zaangażowanie samorządów np. w utrzymanie czystości i porządku w lasach leżących na terenie miasta przez służby komunalne.

altKandydaci zapowiedzieli, iż jeżeli z woli wyborców znajdą się w parlamencie nowej kadencji, będą zabiegali w administracji leśnej oraz Ministerstwie Ochrony Środowiska o nową politykę gospodarowania lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Nie powinni one być traktowane
jako zwykły las o funkcji gospodarczej – tylko przede wszystkim jako „zielone płuca” aglomeracji trójmiejskiej, miejsce wypoczynku, rekreacji i kontaktu z przyrodą dla mieszkańców.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież