Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Podwójne święto "Jedenastki" na Stogach

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 07 października 2015 20:48

Podwójne święto obchodziła Szkoła Podstawowa nr 11 na Stogach. Placówka świętowała 70-lecie istnienia, a od 7 października oficjalnie nosi imię "Na Bursztynowym Szlaku".Uroczystość nadania imienia odbyła się z udziałem prezydenta Pawła Adamowicza oraz zaproszonych gości, m.in. byłych dyrektorek szkoły Marii Ryczanowskiej i Danuty Kalsztein, byłych nauczycielek i uczniów, co było okazją do spotkań po latach. Wśród gości była również Danuta Wałęsa. - Nazwa szkoły cudowna - powiedziała Danuta Wałęsa. - Gratuluję takiej pięknej nazwy.


altaltaltDuże wrażenie na gościach zrobiły występy artystyczne uczniów SP 11 im. "Na Bursztynowym Szlaku", którzy m.in. przedstawili historię skąd na Stogach wziął się bursztyn, a której autorką była jedna z uczennic.


altalt- Nadanie szkole imienia to tylko symbol - powiedział Piotr Pardo, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 im. "Na Bursztynowym Szlaku". - Szkoła pracowała i będzie pracowała. Żeby coś się zaczęło coś się musi zakończyć. Skończyło się 70 lat, zacznie się 71, 72, 73... Do tej pory była to "Jedenastka" i to imię funkcjonowało jak "Nasza szkoła, nasz Jedenastka". Z całą pewnością dla wielu osób to nadal będzie po prostu "Jedenastka".


Jak doszło do wyboru imienia dla szkoły?
- Jeśli chodzi o imię to chyba można mi przypisać wybór patrona - powiedziała Anna Krawczyńska, bibliotekarka Szkoły Podstawowej nr 11 im. "Na Bursztynowym Szlaku". - Jest to związane z moją bytnością na Stogach w latach 1968-72. Przyjeżdżałam tu jako dziecko na kolonie. Znalazłam duży bursztyn, wielkości mandarynki. Jeśli kiedykolwiek myślałam o Stogach, nie myśląc, że będę tu mieszkała, Stogi kojarzyły mi się z bursztynem.


Szkoła zaczęła starania o nadanie imienia 3 lata temu, a starania zintensyfikowano rok temu i rozpoczęto potrzebne procedury. Było kilku kandydatów na patrona szkoły, ale rodzice, uczniowie, nauczyciele zdecydowali, że najlepszym będzie "Na Bursztynowym Szlaku" ponieważ kojarzy się i ze szkołą i ze Stogami, bursztynowym sercem Gdańska.


"Jedenastka" jest trzecią szkołą, która nosi imię "Na Bursztynowym Szlaku". Dwie inne szkoły to Gimnazjum w Mikoszewie i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lewinie Kłodzkim.


altSzkoła na Stogach imię otrzymała w 70 urodziny. - 70 lat to szacowny wiek dla jubilata żeby otrzymać imię - powiedziała Anna Krawczyńska.
Przez 70 lat istnienia szkoły w księdze uczniów zapisano 10254 osoby, a opuściło ją 6141 absolwentów. W tym roku w "Jedenastce" odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego z udziałem m.in. premier Ewy Kopacz. W przyszłym roku rozpocznie się budowa krytej pływalni.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież