Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Prezydent klasy biznes

Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
czwartek, 11 grudnia 2014 17:24

Paweł Adamowicz, Mieczysław Struk oraz były już prezydent Słupska, Maciej Kobyliński polecieli na posiedzenie Komisji Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii do Brukseli. Gdański włodarz skorzystał z ekskluzywnego pakietu.


Paweł Adamowicz dostał bowiem bilet z pakietu SAS Plus Full Flex, a Mieczysław Struk i Maciej Kobyliński z pakietu SAS Plus.
Biorąc pod uwagę, że linie lotnicze Scandinavian Airlines SAS AB zlikwidowały biznes klasę w swoich samolotach w zeszłym roku, to pakiet Adamowicza temu standardowi odpowiada.


Kiedy spojrzymy na wyszczególnione „atrakcje” dodawane do biletów, zauważymy, że niemal niczym się nie różnią. Taki sam bagaż, posiłek, szybka odprawa czy miejsce z przodu kabiny.


Nie jest wyszczególniona różnica w usłudze, jaka płynie z wyboru któregoś z pakietów. Chodzić więc może o obicie foteli i przestrzeń między poszczególnymi miejscami? Różnica jest oczywiście w cenie oraz w przeświadczeniu podróżnika z pakietu SAS Plus Full Flex, że jest lepiej traktowany niż inni współpasażerowie.


Na trasie Gdańsk-Bruksela (z przesiadką w Kopenhadze, bo inaczej SAS AB do stolicy Belgii nie polecimy) koszt pakietu SAS Plus Full Flex to ok. 4400 zł, natomiast SAS Plus ok. 3500-4000zł. Kilkaset złotych jest zatem ceną za lepsze samopoczucie naszego VIP-a.  
- Prezydent Adamowicz podobnie jak prezydent Kobyliński i marszałek Struk są stałymi członkami Komitetu Regionów. Wszystkie koszty dotyczące przejazdu oraz pobytu pokrywane są przez Komitet – próbuje zaspokoić naszą dociekliwość Antoni Pawlak, rzecznik prezydenta Adamowicza.


Wtóruje mu Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.
- Od zawsze finansowanie takich wyjazdów leżało w gestii Komitetu Regionów – mówi. Nie wyjaśniając jednak zaszeregowania w mniej ekskluzywnej klasie swego szefa, marszałka województwa pomorskiego.      


Dlaczego Komisja Regionów, finansowana ze składek obywateli Unii Europejskiej zafundowała prezydentowi Gdańska lepsze miejsce w samolocie linii SAS?
Może chodziło o zaoszczędzenie zawartości portfela wyjątkowego gościa. Pasażerowie lotów w Skandynawii i reszcie Europy mogą nabyć jedzenie i napoje na pokładzie. Kawa i herbata są bezpłatne. Dla tych z ekonomicznej SAS Go woda mineralna i soki to wydatek 5 Euro, piwo – 7 Euro. Ci, którzy chcą raczyć się  winem – płacą za czerwone argentyńskie 10 Euro, a za wino SAS Classic – 8. Małpka koniaku, whiskey, Burbona lub wódki, zależnie od upodobań to 7 Euro. Jednak klienci z „klasy wyższej” mają „włączone” menu i stołują się na pokładzie w cenie biletu, w tym wypadku fundowanego przez Europejczyków.  


Czekamy z niecierpliwością, aż biuro prasowe Komitetu odpisze nam na zadane pytania o wyjątkowe potraktowanie gdańskiego włodarza. Na razie Komitet potwierdził fakt otrzymania naszej korespondencji.

Goch, ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież