Już 17 grudnia przedstawiciele środowisk akademickich i biznesowych spotkają się w Sopocie, by porozmawiać o postępach w realizacji projektu „Droga do Polski Przedsiębiorczej”. Czy do 2020 roku nad Wisłą rzeczywiście mogą powstać trzy firmy na miarę Skype’a? Organizatorem wydarzenia są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP), które już od dziesięciu lat wspierają rozwój polskich startupów.
Konferencja rozpocznie się o godz. 19:00 w galerii Zatoka Sztuki (Al. Mamuszki 14) usytuowanej zaledwie kilka minut drogi od słynnego molo. W roli gości specjalnych pojawią się członkowie Zarządu AIP – Jacek Aleksandrowicz, Dariusz Żuk i Mariusz Turski. Organizatorzy spodziewają się przybycia minimum stu osób z całej Polski. Jednym z głównych celów konferencji jest integracja środowisk zaangażowanych w kształtowanie postaw pro-przedsiębiorczych w Polsce.
Przede wszystkim jednak ukazane zostaną dotychczasowe wyniki projektu „Droga do Polski Przedsiębiorczej”. Jest to inicjatywa skupiona na wspieraniu mikro-, małych i średnich firm. – Udało nam się stworzyć ogólnopolski ekosystem, w ramach którego docelowo będzie działało pięćdziesiąt inkubatorów przedsiębiorczości AIP oraz dziesięć akceleratorów biznesu Business Link. Wiosną przyszłego roku zostanie otwarty największy, liczący prawie 5 tys. m2, Business Link na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dzięki projektowi „Droga do Polski Przedsiębiorczej” powstało już kilka tysięcy inicjatyw startupowych, które z powodzeniem działają zarówno w Polsce, jak i zagranicą – wyliczają organizatorzy konferencji.
Czas konferencji szacowany jest na cztery i pół godziny. Jej końcowym etapem będzie networking. – Wierzę, że spotkania w mniej formalnej atmosferze pozwalają na otwarta i szczerą rozmowę, oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Szczególnie ważne jest to w środowiskach akademicko-biznesowych, gdzie ta wymiana doświadczeń jest najbardziej istotna – mówi Dariusz Żuk, prezes Polski Przedsiębiorczej.
Oferta ogólnopolskiej sieci Inkubatorów AIP i akceleratorów Business Link oparta jest na innowacyjnych programach składających się z trzech filarów:
Firma, czyli narzędzia niezbędne do prowadzenia działalności, w tym m.in. możliwość skorzystania z powierzchni biurowej;
Wiedza, czyli system wspomagania biznesu i wzrostu innowacyjności realizowany przez najlepszych praktyków w formie spotkań Kick-off, Training,
Mentoring;
Społeczność, czyli budowanie sieci kontaktów biznesowych poprzez uczestnictwo w spotkaniach networkingowych, w których biorą udział znane i cenione autorytety ze świata biznesu oraz liczne grono startupów.
Konferencja ogólnopolska jest częścią realizacji projektu PO IG 5.2 „Droga do Polski Przedsiębiorczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
- 16/12/2014 22:16 - Adamowicz odznaczony za strajk studencki, o którym nie chce rozmawiać
- 16/12/2014 21:27 - Znak pamięci ofiar stanu wojennego w Gdańsku
- 16/12/2014 20:49 - Aram Rybicki 39 patronem gdańskiego tramwaju
- 15/12/2014 22:28 - 9 Doroczne Spotkanie Obywatelskie Gdańszczan
- 15/12/2014 20:05 - Radni podzielli się komisjami
- 12/12/2014 16:49 - Kolejne podpalenia aut w Gdańsku i okolicach
- 11/12/2014 17:24 - Prezydent klasy biznes
- 11/12/2014 17:22 - Szpital Copernicus publiczny – laboratorium jakby prywatne
- 11/12/2014 14:51 - Danuta Sikora: Nie będzie uprawiania fikcji
- 10/12/2014 08:29 - Czego radni oczekują po piątej kadencji Pawła Adamowicza?