Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Powalono drugi komin w Letnicy

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 06 lutego 2012 16:09 

Zburzony został minionej soboty (4 luty) drugi z kominów po byłej lokomotywowni przy ul. Kochanowskiego w Gdańsku Letnicy. Tak jak w przypadku pierwszego z kominów, wyburzonego cztery miesiące temu, jak informuje Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prasowy Gdańskich Inwestycji Komunalnych, tak i tym razem użyto 6,5 kg materiałów pirotechnicznych.
Zburzony komin miał wysokość 35 m, średnicę u podstawy 3,80 m, a średnicę przy wylocie 2,00 m. Grubość ceglanej ściany przy powierzchni terenu wynosiła 0,54 m, a przy wylocie 0,25 m. W środku znajdował się komin wewnętrzny o wysokości ok. 20 m i grubości ściany 0,15 m wykonany z cegły żaroodpornej. Pomiędzy nimi była pustka izolacyjna o szerokości 30 cm.
Materiał wybuchowy osadzany został w ścianie zewnętrznej komina oraz w kominie wewnętrznym w otworach strzałowych na wysokości od 0,40 do 2,00 m od podstawy. Otwory strzałowe w ścianie zewnętrznej komina to 4 rzędy co 0,5 m, w sumie 62 otwory o średnicy 36 mm każdy. Materiał wybuchowy osadzony został na głębokości 0,45 m. Natomiast otwory strzałowe do części wewnętrznej komina, to 3 rzędy pomiędzy otworami w ścianie zewnętrznej, w sumie 30 otworów. Materiał wybuchowy osadzony został na głębokości 0,90 m w rurach z PCV.
W sumie zostało zużyte ponad 3,5 kg materiału wybuchowego (Ergodyn 22 E) dla ściany zewnętrznej komina i 3 kg dla części wewnętrznej komina. Do wybuchu użyto 92 sztuki zapalników nieelektrycznych oraz 2 zapalniki elektryczne. Maksymalny zasięg upadającej w stronę stadionu PGE Arena konstrukcji wynosiła 35,00 m. Po niemal pionowym upadku komina skontrolowano, czy wszystkie materiały zostały zdetonowane.


 

Na czas prowadzenia prac strzałowych zamknięte były ul. Kochanowskiego od strony ul. Kościuszki i wjazd od strony ul. Uczniowskiej. Przed przystąpieniem do wyburzenia nadawane były sygnały dźwiękowe (sygnał I - uprzedzenie, sygnał II - przygotowanie do odpalenia ładunków, sygnał III - odpalenie). Po zakończeniu wyburzenia, po upływie 5 minut był sygnał IV - zakańczający akcję. Całemu wydarzeniu, mimo silnego mrozu, przyglądało się kilkadziesiąt osób wyposażonych w kamery i aparaty fotograficzne.
Wyburzenie drugiego komina było konieczne, ponieważ na terenie po byłej parowozowni powstanie parking dla autobusów, które będą przywozić kibiców na mecze w ramach czerwcowych piłkarskich mistrzostw Europy. W miejscu tym powstanie też drugi wiadukt w ciągu prowadzącej z gdańskiego lotniska trasy Słowackiego. Będzie on przebiegał równolegle do tego już istniejącego (koloru czerwonego), wzdłuż ulicy Uczniowskiej,

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież