Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Porozumienie Burmistrzów UE

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 01 grudnia 2011 10:12

altMarszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk podczas pobytu w Brukseli wzięli udział w seminarium zorganizowanym z okazji polskiej prezydencji w UE: „What’s behind the Polish success?”, podczas którego swoją prezentację przedstawił prof. Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego. Struk i Czucha uczestniczyli również w ceremonii Porozumienia Burmistrzów, która odbyła się w Parlamencie Europejskim.Seminarium z udziałem prezesa Narodowego Banku Polskiego, prof. Marka Belki, organizowane przy współpracy Wydziału Promocji, Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Brukseli odbyło się w brukselskiej siedzibie banku BNP Paribas Fortis. Prof. Belka podczas czterdziestominutowego wystąpienia mówił o sukcesie polskiej gospodarki, wskazując jej powiązanie z rynkiem Unii Europejskiej. Były premier przypomniał także, w kontekście ekonomicznym, drogę jaką Polska przeszła od końca lat 90-tych do dziś.


alt


Następnie – jak informuje Małgorzata Pisarewicz rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego - odbyła się ceremonia Porozumienia Burmistrzów, na którą zjechali włodarze miast i regionów z całej Unii Europejskiej.


altSpotkanie otworzył prof. Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który w swym wystąpieniu podkreślił znaczenie miast i regionów w polityce Unii Europejskiej. Znaczenie regionów dla polityki i integralności Unii podkreślała także Mercedes Bresso, przewodnicząca Komitetu Regionów, która z uwagi na licznie przybyłą reprezentacje włoskich włodarzy, przemawiała w swoim ojczystym języku - włoskim.


alt

   Mieczysław Struk ze Zdzisławem Czuchą, burmistrzem Kościerzyny


Porozumienie między burmistrzami stanowi wzór aktywnego zaangażowania miast i regionów w realizację celów strategicznych Unii Europejskiej w dziedzinie zrównoważonej gospodarki energetycznej. Porozumienie między burmistrzami to inicjatywa polityczna, mająca na celu zjednoczenie przedstawicieli władz lokalnych wokół wspólnych celów, jakie UE chce osiągnąć do 2020 r.: zmniejszenia o 20 proc. emisji gazów cieplarnianych, poprawy o 20 proc. efektywności energetycznej oraz 20 proc. udział energii ze źródeł odnawialnych w zużyciu energii.

Wła-49

Zdjęcia: Sławomir Lewandowski (Pomorski Urząd Marszałkowski)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież