Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Orlik "nr 7" przy Gimnazjum 25 we Wrzeszczu - zobacz zdjęcia

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 01 grudnia 2011 10:42

altRodzina gdańskich „orlików” powiększyła się o kolejny kompleks boisk, które wybudowano na terenie Gimnazjum nr 25 przy ul. Kościuszki 8 B w Gdańsku Wrzeszczu. Jest to „Orlik nr 7”, w którego oficjalnym uroczystym otwarciu 1 grudnia o godz. 8.00, przy przenikającym zimnie, uczestniczył prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.


GALERIA


Prezydent wraz z dyrektor gimnazjum Anną Mrotek i księdzem proboszczem Zbigniewem Cichoniem z parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa Męczennika we Wrzeszczu, dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Po czym ksiądz Cichoń nie żałując wody święconej kropidłem poświęcił nowo wybudowane obiekty sportowe.


alt


Już tradycyjnie oficjele wykonywali po jednym rzucie karnym do bramki. Prezydent Adamowicz trafił w słupek, strzał dyrektor Mrotek obronił bramkarz, jedynie ksiądz Cichoń okazał się wyborowym strzelcem i w efektowny sposób zdobył gola.
Na nowo wybudowany kompleks składają się: boisko do piłki nożnej o wymiarach 30,0 x 62,0 m ( nawierzchnia ze sztucznej trawy), boisko wielofunkcyjne o wymiarach 19,1 x 32,1 m (nawierzchnia z poliuretanu), budynek z szatnią i sanitariatami, ogrodzenie, oświetlenie, ciągi komunikacyjne, mała architektura i zieleń.


altW swoim wystąpieniu prezydent Paweł Adamowicz powiedział licznie zebranej młodzieży szkolnej, że kompleks boisk przy ul. Kościuszki sfinansowano dzięki wsparciu Marszałka Województwa Pomorskiego (100 tys. złotych) oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki (330 tys. zł). Pozostałą część wyłożyło Miasto. Obiekt kosztował w sumie 1,4 mln zł.


Od 2006 roku powstało w Gdańsku 37 boisk: 15 w ramach programu „Junior Gdańsk 2012”, 15 wybudowanych ze środków miasta, 7 w ramach edycji rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”.


alt


W części sportowo-artystycznej efektownie zaprezentowały się chirliderki, członkowie szkolnego klubu taekwondo, a uczniowie pod kierunkiem nauczyciela WF w tym gimnazjum Marka Płonke. rugbisty z klubu Lechia Gdańsk, rozegrali pokazowy mecz rugby. 

Wła-49

Zdjęcia: Włodzimierz Amerski


 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież