Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pomorscy politycy PiS: powinniśmy się cieszyć, że mamy taką spółkę jak Orlen

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 04 stycznia 2023 20:50

Pomorscy politycy Prawa i Sprawiedliwości odnieśli się do zarzutów o sztuczne zawyżanie cen paliw na stacjach benzynowych oraz do kwestii wieku emerytalnego, podwyższonego w czasie rządów Platformy Obywatelskiej, a obniżonego w ostatnich latach przez Zjednoczoną Prawicę.


Jak przypomniał Tomasz Rakowski, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w okręgu gdańskim, dziesięć lat temu rząd Platformy Obywatelskiej podniósł wiek emerytalny. – Przez decyzje PSL i PO Polacy zostali obarczeni koniecznością dłuższej pracy. Dla wielu osób była to praca ponad siły. Po tym, jak my przejęliśmy władzę, obniżyliśmy wiek emerytalny. Troska o emerytów i seniorów to jedno z naszych najważniejszych zadań. Przypominamy o tym dlatego, że wówczas Polacy zostali oszukani – wskazał Rakowski.

Kazimierz Koralewski, szef klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska, przekonywał, że w skali województwa – gdyby utrzymać reformę emerytalną PO – spośród dzisiejszych emerytów prawa do świadczenia nie otrzymałoby około 130 tysięcy kobiet i ponad 40 tysięcy mężczyzn.


Druga część konferencji dotyczyła zarzutów opozycji o sztuczne zawyżanie cen paliw w ostatnim czasie. – Ceny paliw na wszystkich stacjach w Polsce należą do najniższych w Europie – podkreślił poseł Kazimierz Smoliński. – Obniżka cen na giełdach baryłki paliwa oraz umocnienie się złotówki pozwoliło, by jeszcze w grudniu Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, mówił, że zrobi wszystko, aby ceny paliw nie wzrosły. I to się udało – zauważył.

Koralewski zaznaczył przy tym, jak ważna dla Polaków jest spółka Orlen. – My – Polacy, my – przedsiębiorcy, cieszymy się, że mamy taką spółkę jak Orlen, która potrafi taką politykę prowadzić, która mityguje przymus podwyższenia podatku VAT – ocenił.

źródło radiogdansk.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież