W tygodniku „Sieci”: Granica – jak na froncie, jak na wojnie » Nowy numer „Sieci” wiele miejsca poświęca aktualnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, gdzie z... Wielkie biznesy menedżerów z gdańskiego magistratu » Miasto Gdańsk kupiło za 23,3 mln złotych udział w nieruchomości wspólnej, nazywanej Kunsztem Wodnym ... 20 tys. zł pensji dla Dulkiewicz » W czwartek gdańscy radni przegłosowali podwyżki wynagrodzeń dla prezydent Gdańska i gdańskich radnyc... Murem za mundurem » Msza w intencji Wojska Polskiego i pozostałych służb mundurowych, zajmujących się ochroną wschodniej... Kosztowna jazda Tuska » Jazda przez teren zabudowany z prędkością 107 km/h kosztowała Donalda Tuska utratę prawa jazdy na tr... Kiosk profilaktyczny w siedzibie pomorskiego NFZ » Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął kolejną akcję prozdrowotną. We wszystkich oddziałach Funduszu, w ... W tygodniku „Sieci”: Polska nie pęknie! » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” prezydent RP Andrzej Duda mówi w specjalnym wywiadzie dla tygodnik... Berlin odpowiada "Gdańskiej": Tusk był u Merkel » Po naszej publikacji tyczącej aktywności byłego premiera, obecnego przewodniczącego Europejskiej Par... Prof. Vladimir Palko: w sporze z Komisją Europejską Polska powinna być... » Kilka dni temu grupa słowackich polityków i intelektualistów opublikowała list otwarty, w którym bro... Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel » Były premier, a dziś przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk miał rozmawiać w Berlini...
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
czwartek, 18 listopada 2021 17:51
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
Były premier, a dziś przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej
Trefl kontynuuje złą passę
niedziela, 28 listopada 2021 19:27
Trefl kontynuuje złą passę
Czwarty mecz z rzędu przegrali siatkarze Trefla. Podopieczni
Lechia rozbita w Szczecinie
sobota, 27 listopada 2021 18:49
Lechia rozbita w Szczecinie
W meczu drużyn z czołówki PKO Ekstraklasy Lechia została rozbita

Galeria Sztuki Gdańskiej

Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
niedziela, 21 listopada 2021 15:23
Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
Nie pierwsza i pewnie nie ostatnia po dwunastu latach od śmierci

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
wtorek, 19 października 2021 12:42
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
33 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Politycy PiS ujawniają kolejne nieprawidłowości w Gdańskich Nieruchomościach

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 17 sierpnia 2021 19:26

Poseł Kacper Płażyński i radni miasta Gdańska z klubu PiS Przemysław Majewski i Andrzej Skiba przedstawili kolejny przypadek nieprawidłowości w polityce lokalowej Gdańskich Nieruchomości.


- Zapowiedzieliśmy państwu, że będziemy się co tydzień spotykać żeby w końcu pani prezydent Dulkiewicz, pan prezydent Grzelak w końcu zaczęli słuchać i naprawiać to co się dzieje w Gdańskich Nieruchomościach, w gdańskiej polityce lokalowej, komunalnej, bo przez lata, mimo obietnic nic się nie dzieje, a mam wrażenie, że dzieje się dużo, ale złego i niedobrego - powiedział Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej przy ul. Waryńskiego 22. - Spotkamy się przed lokalem przy ulicy Waryńskiego 22a, bo prawdopodobnie doszło tutaj do wyrzucenia publicznych pieniędzy nie tylko w błoto, ale zapłacenia za remont, który nigdy nie został zrealizowany przez prywatną firmę. Zgłaszają się do nas byli i obecni pracownicy Gdańskich Nieruchomości, którzy nie mogą patrzeć na to co się dzieje w ich instytucji, nie mogą patrzeć na to, że pieniądze w sposób niezgodny z prawem trafiają w różne dziwne miejsca. Tak też było prawdopodobnie w tym przypadku. Mówię prawdopodobnie, bo dziś wystosowałem pismo do pani prezydent Dulkiewicz, żeby sobie to wyklarować, żeby pani Dulkiewicz w końcu dowiedziała się co się dzieje w mieście, w którym zarządza, bo mam wątpliwości czy taką wiedzę posiada. Z korespondencji, którą nam przekazano i mojej rozmowy z osobami, które uczestniczyły w tej sprawie wynika, że w 2016 roku lokal komunalny znajdujący się w tym budynku, został wyremontowany przez wewnętrzną ekipę Gdańskich Nieruchomości. Kilka miesięcy później ten sam wyremontowany lokal został zgłoszony do przetargu na dokonanie remontu tych samych elementów. Przetarg wygrała jedna z prywatnych firm, która bardzo często współpracuje w tym zakresie z miastem Gdańsk. Z tego co wiemy wystawiła fakturę, pieniądze wzięła, tylko, że wzięła pieniądze za rzeczy, których nigdy w tym lokalu nie zrobiła. To nie są kwestie tylko ustnych przekazów, które do nas docierają, ale to jest też kwestia służbowej korespondencji.

alt


alt

Treść wewnętrznego maila pomiędzy pracownikami Gdańskich Nieruchomości


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież