Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Politycy PiS ujawniają kolejne nieprawidłowości w Gdańskich Nieruchomościach

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 17 sierpnia 2021 19:26

Poseł Kacper Płażyński i radni miasta Gdańska z klubu PiS Przemysław Majewski i Andrzej Skiba przedstawili kolejny przypadek nieprawidłowości w polityce lokalowej Gdańskich Nieruchomości.


- Zapowiedzieliśmy państwu, że będziemy się co tydzień spotykać żeby w końcu pani prezydent Dulkiewicz, pan prezydent Grzelak w końcu zaczęli słuchać i naprawiać to co się dzieje w Gdańskich Nieruchomościach, w gdańskiej polityce lokalowej, komunalnej, bo przez lata, mimo obietnic nic się nie dzieje, a mam wrażenie, że dzieje się dużo, ale złego i niedobrego - powiedział Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej przy ul. Waryńskiego 22. - Spotkamy się przed lokalem przy ulicy Waryńskiego 22a, bo prawdopodobnie doszło tutaj do wyrzucenia publicznych pieniędzy nie tylko w błoto, ale zapłacenia za remont, który nigdy nie został zrealizowany przez prywatną firmę. Zgłaszają się do nas byli i obecni pracownicy Gdańskich Nieruchomości, którzy nie mogą patrzeć na to co się dzieje w ich instytucji, nie mogą patrzeć na to, że pieniądze w sposób niezgodny z prawem trafiają w różne dziwne miejsca. Tak też było prawdopodobnie w tym przypadku. Mówię prawdopodobnie, bo dziś wystosowałem pismo do pani prezydent Dulkiewicz, żeby sobie to wyklarować, żeby pani Dulkiewicz w końcu dowiedziała się co się dzieje w mieście, w którym zarządza, bo mam wątpliwości czy taką wiedzę posiada. Z korespondencji, którą nam przekazano i mojej rozmowy z osobami, które uczestniczyły w tej sprawie wynika, że w 2016 roku lokal komunalny znajdujący się w tym budynku, został wyremontowany przez wewnętrzną ekipę Gdańskich Nieruchomości. Kilka miesięcy później ten sam wyremontowany lokal został zgłoszony do przetargu na dokonanie remontu tych samych elementów. Przetarg wygrała jedna z prywatnych firm, która bardzo często współpracuje w tym zakresie z miastem Gdańsk. Z tego co wiemy wystawiła fakturę, pieniądze wzięła, tylko, że wzięła pieniądze za rzeczy, których nigdy w tym lokalu nie zrobiła. To nie są kwestie tylko ustnych przekazów, które do nas docierają, ale to jest też kwestia służbowej korespondencji.

alt


alt

Treść wewnętrznego maila pomiędzy pracownikami Gdańskich Nieruchomości


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież