Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Politycy PiS ujawniają kolejne nieprawidłowości w Gdańskich Nieruchomościach

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 17 sierpnia 2021 19:26

Poseł Kacper Płażyński i radni miasta Gdańska z klubu PiS Przemysław Majewski i Andrzej Skiba przedstawili kolejny przypadek nieprawidłowości w polityce lokalowej Gdańskich Nieruchomości.


- Zapowiedzieliśmy państwu, że będziemy się co tydzień spotykać żeby w końcu pani prezydent Dulkiewicz, pan prezydent Grzelak w końcu zaczęli słuchać i naprawiać to co się dzieje w Gdańskich Nieruchomościach, w gdańskiej polityce lokalowej, komunalnej, bo przez lata, mimo obietnic nic się nie dzieje, a mam wrażenie, że dzieje się dużo, ale złego i niedobrego - powiedział Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej przy ul. Waryńskiego 22. - Spotkamy się przed lokalem przy ulicy Waryńskiego 22a, bo prawdopodobnie doszło tutaj do wyrzucenia publicznych pieniędzy nie tylko w błoto, ale zapłacenia za remont, który nigdy nie został zrealizowany przez prywatną firmę. Zgłaszają się do nas byli i obecni pracownicy Gdańskich Nieruchomości, którzy nie mogą patrzeć na to co się dzieje w ich instytucji, nie mogą patrzeć na to, że pieniądze w sposób niezgodny z prawem trafiają w różne dziwne miejsca. Tak też było prawdopodobnie w tym przypadku. Mówię prawdopodobnie, bo dziś wystosowałem pismo do pani prezydent Dulkiewicz, żeby sobie to wyklarować, żeby pani Dulkiewicz w końcu dowiedziała się co się dzieje w mieście, w którym zarządza, bo mam wątpliwości czy taką wiedzę posiada. Z korespondencji, którą nam przekazano i mojej rozmowy z osobami, które uczestniczyły w tej sprawie wynika, że w 2016 roku lokal komunalny znajdujący się w tym budynku, został wyremontowany przez wewnętrzną ekipę Gdańskich Nieruchomości. Kilka miesięcy później ten sam wyremontowany lokal został zgłoszony do przetargu na dokonanie remontu tych samych elementów. Przetarg wygrała jedna z prywatnych firm, która bardzo często współpracuje w tym zakresie z miastem Gdańsk. Z tego co wiemy wystawiła fakturę, pieniądze wzięła, tylko, że wzięła pieniądze za rzeczy, których nigdy w tym lokalu nie zrobiła. To nie są kwestie tylko ustnych przekazów, które do nas docierają, ale to jest też kwestia służbowej korespondencji.

alt


alt

Treść wewnętrznego maila pomiędzy pracownikami Gdańskich Nieruchomości


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież