Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Politycy PiS ujawniają kolejne nieprawidłowości w Gdańskich Nieruchomościach

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 17 sierpnia 2021 19:26

Poseł Kacper Płażyński i radni miasta Gdańska z klubu PiS Przemysław Majewski i Andrzej Skiba przedstawili kolejny przypadek nieprawidłowości w polityce lokalowej Gdańskich Nieruchomości.


- Zapowiedzieliśmy państwu, że będziemy się co tydzień spotykać żeby w końcu pani prezydent Dulkiewicz, pan prezydent Grzelak w końcu zaczęli słuchać i naprawiać to co się dzieje w Gdańskich Nieruchomościach, w gdańskiej polityce lokalowej, komunalnej, bo przez lata, mimo obietnic nic się nie dzieje, a mam wrażenie, że dzieje się dużo, ale złego i niedobrego - powiedział Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej przy ul. Waryńskiego 22. - Spotkamy się przed lokalem przy ulicy Waryńskiego 22a, bo prawdopodobnie doszło tutaj do wyrzucenia publicznych pieniędzy nie tylko w błoto, ale zapłacenia za remont, który nigdy nie został zrealizowany przez prywatną firmę. Zgłaszają się do nas byli i obecni pracownicy Gdańskich Nieruchomości, którzy nie mogą patrzeć na to co się dzieje w ich instytucji, nie mogą patrzeć na to, że pieniądze w sposób niezgodny z prawem trafiają w różne dziwne miejsca. Tak też było prawdopodobnie w tym przypadku. Mówię prawdopodobnie, bo dziś wystosowałem pismo do pani prezydent Dulkiewicz, żeby sobie to wyklarować, żeby pani Dulkiewicz w końcu dowiedziała się co się dzieje w mieście, w którym zarządza, bo mam wątpliwości czy taką wiedzę posiada. Z korespondencji, którą nam przekazano i mojej rozmowy z osobami, które uczestniczyły w tej sprawie wynika, że w 2016 roku lokal komunalny znajdujący się w tym budynku, został wyremontowany przez wewnętrzną ekipę Gdańskich Nieruchomości. Kilka miesięcy później ten sam wyremontowany lokal został zgłoszony do przetargu na dokonanie remontu tych samych elementów. Przetarg wygrała jedna z prywatnych firm, która bardzo często współpracuje w tym zakresie z miastem Gdańsk. Z tego co wiemy wystawiła fakturę, pieniądze wzięła, tylko, że wzięła pieniądze za rzeczy, których nigdy w tym lokalu nie zrobiła. To nie są kwestie tylko ustnych przekazów, które do nas docierają, ale to jest też kwestia służbowej korespondencji.

alt


alt

Treść wewnętrznego maila pomiędzy pracownikami Gdańskich Nieruchomości


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież