Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr... Jarosław Sellin: Zacznijmy siebie lepiej rozumieć » Z dr. Jarosławem Sellinem, historykiem, posłem PiS, byłym dziennikarzem tygodnika "Młoda Polska” TVP... Premier Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności Tygodnika "Sieci" » Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy i komentarze, które - jak co roku - dotarły do nas w związk... Współpraca MIIWŚ i WFOŚiGW - historia połączona z działaniami na rzecz... » 11 stycznia podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańska opozycja krytykuje politykę mieszkaniową Gdańskich Nieruchomości

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 09 sierpnia 2021 16:51

Poseł Kacper Płażyński i radni miasta Gdańska z klubu PiS Przemysław Majewski i Andrzej Skiba skrytykowali gdańską politykę mieszkaniową prowadzoną przez Gdańskie Nieruchomości. - Będziemy spotkać się z mediami co tydzień i informować o kolejnych nieprawidłowościach - powiedział Kacper Płażyński, który złożył do prezydent Dulkiewicz pytania dotyczące lokalu przy ul. Królikarnia 1/2.


- Spotykamy się, aby pomówić o gdańskiej polityce mieszkaniowej i o samych Gdańskich Nieruchomościach, której rozwiązanie proponujemy od lat. Dlaczego spotykamy się w tym konkretnym miejscu? - pytał Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej przy ul. Królikarnia 1/2. - Tutaj kilka lat temu mieszkała pani Maria Wucka, której historia była wstrząsająca. Była ona córką żołnierza Wojska Polskiego, uczestnika kampanii wrześniowej, który odbudowywał tak zwany Dom Sierot w Śródmieściu, w którym pani Maria mieszkała przez 50 lat. Pewnego dnia usłyszała, że musi się stamtąd wyprowadzić, trafiła do przytułku, a później otrzymała lokal, który znajduje się za naszymi plecami. Ciężko powiedzieć, że to lokal, bo widzimy za sobą zabetonowane drzwi. Lokal ma 27 metrów kwadratowych i świetnie, że go dostała. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że remont ten kosztował ponad 80 tysięcy złotych. Ale kiedy odwiedzałem ten lokal, już wtedy nie nadawał się do użytkowania. Była tam pleśń i grzyb - nie z winy lokatorki, ale dlatego, że generalny remont został wykonany niewłaściwie. Wydano ciężkie pieniądze na maleńki lokal, który po krótkim czasie nie nadaje się już do użytkowania z uwagi na błędy w realizacji remontu, a władze Gdańska nie zdecydowały się zwrócić do wykonawcy ani w ramach rękojmi, ani w ramach gwarancji o ponowny remont albo zwrot środków.

Poseł Płażyński wystąpił z oficjalnym pismem do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz z prośbą o przekazanie informacji odnośnie lokalu przy ul. Królikarnia 1/2.
- Będziemy spotykać się co tydzień, będziemy informować o tego typu sprawach - zapowiedział poseł Płażyński.

alt


- W marcu tego roku razem z radnym Andrzejem Skibą wystąpiliśmy do władz miasta Gdańska o udostępnienie pełnej wersji treści dotyczącej remontów lokali komunalnych - powiedział radny Przemysław Majewski. - Chodziło nam nie tylko o adresy, o które bardzo długo walczyliśmy, ale także o koszta oraz firmy, które wykonywały te remonty. Takiej pełnej informacji nie otrzymaliśmy. Sytuacja z lokalem przy ulicy Królikarnia to sytuacja, która z lokalami komunalnymi w Gdańsku zdarza się nie po raz pierwszy. Interweniowaliśmy w podobnych przypadkach w różnych dzielnicach Gdańska. Tak naprawdę taki spraw są setki dotyczące błędnych, fatalnych remontów.


- Pozwoliłem sobie spojrzeć na zapisy, które są w piśmie skierowanym przez posła Płażyńskiego do prezydent Dulkiewicz - powiedział radny Andrzej Skiba. - Tam są również żądania, w pełni zrozumiałe, żeby władze Gdańska pokazały pełną listę nieruchomości, w których mieszania miały być remontowane i w których występowały problemy związane z błędami po remoncie, które należałoby z pieniędzy wykonawcy, a nie podatnika, nie z miejskich, po prostu zrobić. Po interwencji posła Płażyńskiego otrzymaliśmy odpowiedź na naszą interpelację. Dostaliśmy wykaz, ale tylko adresów bez terminów remontów i poniesionych kosztów. Gdy przyjechaliśmy na konferencję kilka osób zwróciło się do nas o pomoc w sprawach związanych z Gdańskimi Nieruchomościami. Jako radni będziemy udzielali tej pomocy. Prosimy mieszkańców Gdańska o zgłaszanie nam kolejnych nieprawidłowości. Można powiedzieć tak symbolicznie, że tą dzisiejszą konferencją prasową rozpoczynamy miesiąc wstydu dla Gdańskich Nieruchomości. Będziemy pokazywali szereg zaniedbań, których miały się dopuścić Gdańskie Nieruchomości.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież