Rachunek za Turów » Komisja Europejska wystosuje "w odpowiednim czasie" wezwanie do zapłaty kar nałożonych na Polskę w s... Zabawa i nauka na Pikniku Naukowym UG » W piątek i sobotę na terenie kampusu UG w ramach Pikniku Naukowego "Klimat dla Nauki. Doświadcz, poz... Biblioteka Pedagogiczna zaprasza » Obchodząca w tym roku jubileusz 75-lecia działalności Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku z... Samorządowi włodarze też otrzymają podwyżki » 1 listopada br. samorządowi włodarze i radni doczekają się obiecanych podwyżek wynagrodzeń lub diet.... Rusza rejestracja uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Na... » Rusza rejestracja tzw. biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z... Nowa Lewica i... frakcja PZPR » Lewica nowa, ale niezupełnie. Oprócz dwóch frakcji - martwej politycznie Wiosny i targanego sporami ... W tygodniku „Sieci”: Choroba jak wyrok » W najnowszym numerze „Sieci” europoseł Witold Waszczykowski mówi o swojej walce o życie. Jakaś siła ... Krzysztof Piekarski: Dziś nawet liberałowie mówią: wolny rynek i „500+... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym, wykładowcą z Zakładu Teorii Polityk... W strefie władzy - (PO)morskie relacje » Mają do dyspozycji kilkadziesiąt spółek: prezydenci Gdańska i Sopotu oraz zarząd woj. pomorskiego, w... Oddano hołd pomordowanym Obrońcom Poczty Polskiej » We wtorek, 5 października, przypadła 82. rocznica mordu na 38 Obrońcach Poczty Polskiej. Pamięć pomo...
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
czwartek, 30 września 2021 06:13
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
Dobrze ułożyła się Francuzom współpraca z Miastem Gdańsk.
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
niedziela, 17 października 2021 20:21
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
Do trzeciego meczu w sezonie musieli czekać kibice Trefla na
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
sobota, 16 października 2021 18:44
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
Lechia długo nie mogła przełamać defensywy Bruk-Bet Termaliki

Galeria Sztuki Gdańskiej

Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
poniedziałek, 04 października 2021 09:58
Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
W ostatnim czasie prywatne zbiory gdańskiego malarstwa wzbogaciły

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańska opozycja krytykuje politykę mieszkaniową Gdańskich Nieruchomości

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 09 sierpnia 2021 16:51

Poseł Kacper Płażyński i radni miasta Gdańska z klubu PiS Przemysław Majewski i Andrzej Skiba skrytykowali gdańską politykę mieszkaniową prowadzoną przez Gdańskie Nieruchomości. - Będziemy spotkać się z mediami co tydzień i informować o kolejnych nieprawidłowościach - powiedział Kacper Płażyński, który złożył do prezydent Dulkiewicz pytania dotyczące lokalu przy ul. Królikarnia 1/2.


- Spotykamy się, aby pomówić o gdańskiej polityce mieszkaniowej i o samych Gdańskich Nieruchomościach, której rozwiązanie proponujemy od lat. Dlaczego spotykamy się w tym konkretnym miejscu? - pytał Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej przy ul. Królikarnia 1/2. - Tutaj kilka lat temu mieszkała pani Maria Wucka, której historia była wstrząsająca. Była ona córką żołnierza Wojska Polskiego, uczestnika kampanii wrześniowej, który odbudowywał tak zwany Dom Sierot w Śródmieściu, w którym pani Maria mieszkała przez 50 lat. Pewnego dnia usłyszała, że musi się stamtąd wyprowadzić, trafiła do przytułku, a później otrzymała lokal, który znajduje się za naszymi plecami. Ciężko powiedzieć, że to lokal, bo widzimy za sobą zabetonowane drzwi. Lokal ma 27 metrów kwadratowych i świetnie, że go dostała. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że remont ten kosztował ponad 80 tysięcy złotych. Ale kiedy odwiedzałem ten lokal, już wtedy nie nadawał się do użytkowania. Była tam pleśń i grzyb - nie z winy lokatorki, ale dlatego, że generalny remont został wykonany niewłaściwie. Wydano ciężkie pieniądze na maleńki lokal, który po krótkim czasie nie nadaje się już do użytkowania z uwagi na błędy w realizacji remontu, a władze Gdańska nie zdecydowały się zwrócić do wykonawcy ani w ramach rękojmi, ani w ramach gwarancji o ponowny remont albo zwrot środków.

Poseł Płażyński wystąpił z oficjalnym pismem do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz z prośbą o przekazanie informacji odnośnie lokalu przy ul. Królikarnia 1/2.
- Będziemy spotykać się co tydzień, będziemy informować o tego typu sprawach - zapowiedział poseł Płażyński.

alt


- W marcu tego roku razem z radnym Andrzejem Skibą wystąpiliśmy do władz miasta Gdańska o udostępnienie pełnej wersji treści dotyczącej remontów lokali komunalnych - powiedział radny Przemysław Majewski. - Chodziło nam nie tylko o adresy, o które bardzo długo walczyliśmy, ale także o koszta oraz firmy, które wykonywały te remonty. Takiej pełnej informacji nie otrzymaliśmy. Sytuacja z lokalem przy ulicy Królikarnia to sytuacja, która z lokalami komunalnymi w Gdańsku zdarza się nie po raz pierwszy. Interweniowaliśmy w podobnych przypadkach w różnych dzielnicach Gdańska. Tak naprawdę taki spraw są setki dotyczące błędnych, fatalnych remontów.


- Pozwoliłem sobie spojrzeć na zapisy, które są w piśmie skierowanym przez posła Płażyńskiego do prezydent Dulkiewicz - powiedział radny Andrzej Skiba. - Tam są również żądania, w pełni zrozumiałe, żeby władze Gdańska pokazały pełną listę nieruchomości, w których mieszania miały być remontowane i w których występowały problemy związane z błędami po remoncie, które należałoby z pieniędzy wykonawcy, a nie podatnika, nie z miejskich, po prostu zrobić. Po interwencji posła Płażyńskiego otrzymaliśmy odpowiedź na naszą interpelację. Dostaliśmy wykaz, ale tylko adresów bez terminów remontów i poniesionych kosztów. Gdy przyjechaliśmy na konferencję kilka osób zwróciło się do nas o pomoc w sprawach związanych z Gdańskimi Nieruchomościami. Jako radni będziemy udzielali tej pomocy. Prosimy mieszkańców Gdańska o zgłaszanie nam kolejnych nieprawidłowości. Można powiedzieć tak symbolicznie, że tą dzisiejszą konferencją prasową rozpoczynamy miesiąc wstydu dla Gdańskich Nieruchomości. Będziemy pokazywali szereg zaniedbań, których miały się dopuścić Gdańskie Nieruchomości.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież