ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańska opozycja krytykuje politykę mieszkaniową Gdańskich Nieruchomości

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 09 sierpnia 2021 16:51

Poseł Kacper Płażyński i radni miasta Gdańska z klubu PiS Przemysław Majewski i Andrzej Skiba skrytykowali gdańską politykę mieszkaniową prowadzoną przez Gdańskie Nieruchomości. - Będziemy spotkać się z mediami co tydzień i informować o kolejnych nieprawidłowościach - powiedział Kacper Płażyński, który złożył do prezydent Dulkiewicz pytania dotyczące lokalu przy ul. Królikarnia 1/2.


- Spotykamy się, aby pomówić o gdańskiej polityce mieszkaniowej i o samych Gdańskich Nieruchomościach, której rozwiązanie proponujemy od lat. Dlaczego spotykamy się w tym konkretnym miejscu? - pytał Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej przy ul. Królikarnia 1/2. - Tutaj kilka lat temu mieszkała pani Maria Wucka, której historia była wstrząsająca. Była ona córką żołnierza Wojska Polskiego, uczestnika kampanii wrześniowej, który odbudowywał tak zwany Dom Sierot w Śródmieściu, w którym pani Maria mieszkała przez 50 lat. Pewnego dnia usłyszała, że musi się stamtąd wyprowadzić, trafiła do przytułku, a później otrzymała lokal, który znajduje się za naszymi plecami. Ciężko powiedzieć, że to lokal, bo widzimy za sobą zabetonowane drzwi. Lokal ma 27 metrów kwadratowych i świetnie, że go dostała. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że remont ten kosztował ponad 80 tysięcy złotych. Ale kiedy odwiedzałem ten lokal, już wtedy nie nadawał się do użytkowania. Była tam pleśń i grzyb - nie z winy lokatorki, ale dlatego, że generalny remont został wykonany niewłaściwie. Wydano ciężkie pieniądze na maleńki lokal, który po krótkim czasie nie nadaje się już do użytkowania z uwagi na błędy w realizacji remontu, a władze Gdańska nie zdecydowały się zwrócić do wykonawcy ani w ramach rękojmi, ani w ramach gwarancji o ponowny remont albo zwrot środków.

Poseł Płażyński wystąpił z oficjalnym pismem do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz z prośbą o przekazanie informacji odnośnie lokalu przy ul. Królikarnia 1/2.
- Będziemy spotykać się co tydzień, będziemy informować o tego typu sprawach - zapowiedział poseł Płażyński.

alt


- W marcu tego roku razem z radnym Andrzejem Skibą wystąpiliśmy do władz miasta Gdańska o udostępnienie pełnej wersji treści dotyczącej remontów lokali komunalnych - powiedział radny Przemysław Majewski. - Chodziło nam nie tylko o adresy, o które bardzo długo walczyliśmy, ale także o koszta oraz firmy, które wykonywały te remonty. Takiej pełnej informacji nie otrzymaliśmy. Sytuacja z lokalem przy ulicy Królikarnia to sytuacja, która z lokalami komunalnymi w Gdańsku zdarza się nie po raz pierwszy. Interweniowaliśmy w podobnych przypadkach w różnych dzielnicach Gdańska. Tak naprawdę taki spraw są setki dotyczące błędnych, fatalnych remontów.


- Pozwoliłem sobie spojrzeć na zapisy, które są w piśmie skierowanym przez posła Płażyńskiego do prezydent Dulkiewicz - powiedział radny Andrzej Skiba. - Tam są również żądania, w pełni zrozumiałe, żeby władze Gdańska pokazały pełną listę nieruchomości, w których mieszania miały być remontowane i w których występowały problemy związane z błędami po remoncie, które należałoby z pieniędzy wykonawcy, a nie podatnika, nie z miejskich, po prostu zrobić. Po interwencji posła Płażyńskiego otrzymaliśmy odpowiedź na naszą interpelację. Dostaliśmy wykaz, ale tylko adresów bez terminów remontów i poniesionych kosztów. Gdy przyjechaliśmy na konferencję kilka osób zwróciło się do nas o pomoc w sprawach związanych z Gdańskimi Nieruchomościami. Jako radni będziemy udzielali tej pomocy. Prosimy mieszkańców Gdańska o zgłaszanie nam kolejnych nieprawidłowości. Można powiedzieć tak symbolicznie, że tą dzisiejszą konferencją prasową rozpoczynamy miesiąc wstydu dla Gdańskich Nieruchomości. Będziemy pokazywali szereg zaniedbań, których miały się dopuścić Gdańskie Nieruchomości.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież