W tygodniku „Sieci”: Granica – jak na froncie, jak na wojnie » Nowy numer „Sieci” wiele miejsca poświęca aktualnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, gdzie z... Wielkie biznesy menedżerów z gdańskiego magistratu » Miasto Gdańsk kupiło za 23,3 mln złotych udział w nieruchomości wspólnej, nazywanej Kunsztem Wodnym ... 20 tys. zł pensji dla Dulkiewicz » W czwartek gdańscy radni przegłosowali podwyżki wynagrodzeń dla prezydent Gdańska i gdańskich radnyc... Murem za mundurem » Msza w intencji Wojska Polskiego i pozostałych służb mundurowych, zajmujących się ochroną wschodniej... Kosztowna jazda Tuska » Jazda przez teren zabudowany z prędkością 107 km/h kosztowała Donalda Tuska utratę prawa jazdy na tr... Kiosk profilaktyczny w siedzibie pomorskiego NFZ » Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął kolejną akcję prozdrowotną. We wszystkich oddziałach Funduszu, w ... W tygodniku „Sieci”: Polska nie pęknie! » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” prezydent RP Andrzej Duda mówi w specjalnym wywiadzie dla tygodnik... Berlin odpowiada "Gdańskiej": Tusk był u Merkel » Po naszej publikacji tyczącej aktywności byłego premiera, obecnego przewodniczącego Europejskiej Par... Prof. Vladimir Palko: w sporze z Komisją Europejską Polska powinna być... » Kilka dni temu grupa słowackich polityków i intelektualistów opublikowała list otwarty, w którym bro... Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel » Były premier, a dziś przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk miał rozmawiać w Berlini...
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
czwartek, 18 listopada 2021 17:51
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
Były premier, a dziś przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej
Trefl kontynuuje złą passę
niedziela, 28 listopada 2021 19:27
Trefl kontynuuje złą passę
Czwarty mecz z rzędu przegrali siatkarze Trefla. Podopieczni
Lechia rozbita w Szczecinie
sobota, 27 listopada 2021 18:49
Lechia rozbita w Szczecinie
W meczu drużyn z czołówki PKO Ekstraklasy Lechia została rozbita

Galeria Sztuki Gdańskiej

Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
niedziela, 21 listopada 2021 15:23
Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
Nie pierwsza i pewnie nie ostatnia po dwunastu latach od śmierci

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
wtorek, 19 października 2021 12:42
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
33 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Powiało historyczna grozą

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 sierpnia 2021 19:33

Powiało znowu historyczną grozą. Jakby Aleksandra Dulkiewicz pobierała lekcje historii razem ze swoim zastępcą Piotrem Grzelakiem.


Cóż bowiem wychwyciła miejska urzędniczka ze słów szefowej podczas konferencji prasowej na temat miejskich uroczystości wybuchu II wojny światowej? "Kiedy przypominamy wydarzenia 1 września 1939 roku, pamiętamy że w Gdańsku rozpoczęła się tragedia konfliktów i podziałów" - poinformowała ogół Izabela Kozicka-Prus. Wybrzmiało jak Grzelaka "słowo Polaka przeciwko", ale... nie wybrzmiało z ust A. Dulkiewicz w Dworze Artusa. Prezydent bowiem powiedziała: "Pierwszy września to zawsze dla Gdańska bardzo ważna data, data, która zmieniła losy nie tylko naszego miasta, Polski, Europy, ale i całego świata. Zawsze kiedy przypominaliśmy tę datę, to staraliśmy się także w narracji mówić o tym, że tak jak w Gdańsku rozpoczął się podział świata i podział Europy, właśnie wybuchem 1 września 1939 roku II Wojny Światowej i jej konsekwencjami, które podzieliły świat na wiele, wiele lat, tak samo w naszym mieście Gdańsku, podpisano Porozumienia Sierpniowe 31 sierpnia 1980 roku (referentka Kozicka-Prus podaje, że 31 sierpnia 1989 roku, kto wie? - red.) rozpoczęła się zmiana świata, odwrócenie i koniec totalitaryzmów". Czy to nie tragedia, że płacąc rocznie 4 miliony złotych na miejską propagandę i zatrudniając zastępy lokalnych pisarzy, udaje się publicznie pokiereszować własną szefową? Której niemieccy naziści, zbrodniarze z Gdańska z tej okazji nie przeszli przez gardło, co zauważamy na łamach "GG" spełniając postulat o wolnych mediach.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież