Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Powiało historyczna grozą

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 sierpnia 2021 19:33

Powiało znowu historyczną grozą. Jakby Aleksandra Dulkiewicz pobierała lekcje historii razem ze swoim zastępcą Piotrem Grzelakiem.


Cóż bowiem wychwyciła miejska urzędniczka ze słów szefowej podczas konferencji prasowej na temat miejskich uroczystości wybuchu II wojny światowej? "Kiedy przypominamy wydarzenia 1 września 1939 roku, pamiętamy że w Gdańsku rozpoczęła się tragedia konfliktów i podziałów" - poinformowała ogół Izabela Kozicka-Prus. Wybrzmiało jak Grzelaka "słowo Polaka przeciwko", ale... nie wybrzmiało z ust A. Dulkiewicz w Dworze Artusa. Prezydent bowiem powiedziała: "Pierwszy września to zawsze dla Gdańska bardzo ważna data, data, która zmieniła losy nie tylko naszego miasta, Polski, Europy, ale i całego świata. Zawsze kiedy przypominaliśmy tę datę, to staraliśmy się także w narracji mówić o tym, że tak jak w Gdańsku rozpoczął się podział świata i podział Europy, właśnie wybuchem 1 września 1939 roku II Wojny Światowej i jej konsekwencjami, które podzieliły świat na wiele, wiele lat, tak samo w naszym mieście Gdańsku, podpisano Porozumienia Sierpniowe 31 sierpnia 1980 roku (referentka Kozicka-Prus podaje, że 31 sierpnia 1989 roku, kto wie? - red.) rozpoczęła się zmiana świata, odwrócenie i koniec totalitaryzmów". Czy to nie tragedia, że płacąc rocznie 4 miliony złotych na miejską propagandę i zatrudniając zastępy lokalnych pisarzy, udaje się publicznie pokiereszować własną szefową? Której niemieccy naziści, zbrodniarze z Gdańska z tej okazji nie przeszli przez gardło, co zauważamy na łamach "GG" spełniając postulat o wolnych mediach.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież