Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Politycy PiS apelują: niech Miasto stanie po stronie mieszkańców

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 czerwca 2021 16:26

Kacper Płażyński i radni PiS w Radzie Miasta Gdańska zaapelowali do prezydent Aleksandry Dulkiewicz o zmianę polityki w sprawie zabudowy zbocza na Wzgórzu Mickiewicza, gdzie władze Gdańska wbrew Radzie Dzielnicy i od lat walczących o przeznaczenie tego terenu na park mieszkańcom, planują umożliwienie na nim budowy osiedla mieszkaniowego.- Kolejny raz chcemy mówić o zieleni w Gdańsku, a w zasadzie o zagrożeniach, które cały czas na tą naszą zieleń czyhają, a często też te zagrożenia związane są z mamieniem mieszkańców - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Mamieniem mieszkańców obietnicami, które później nie są realizowane. Które później zmieniają się w realizację nie interesów mieszkańców, którym wcześniej się coś obiecywało, a interes tego czy innego dewelopera. To może być krótkotrwały zysk dla miasta Gdańska, wyrażony w niewielkich kwotach, a tak naprawdę z olbrzymią stratą dla ekosystemu, dla środowiska, a przede wszystkim dla mieszkańców dzielnic, które zostały zaprojektowane lata temu i nierozsądkiem jest prowadzić tam duże inwestycje. Z takim przypadkiem mamy do czynienia na Wzgórzu Mickiewicza. Składane były liczne obietnice. Na Wzgórzu Mickiewicza było, i jest zbocze, które ciągnie się wzdłuż ulicy Kartuskiej i sięga aż do Łostowickiej. Gdy kiedyś chodziłem tam z dziadkiem była tam dzika natura. Teraz gdy tam chodzę to z tej dzikiej natury niewiele zostało. Deweloperka wdziera się coraz głębiej w to zbocze, które lata temu miało się zamienić w park z prawdziwego zdarzenia, z infrastrukturą sportową, alejkami. W tej chwili dochodzi do sytuacji gdy wbrew stanowisku wyrażonemu przez Radę Dzielnicy dwa lata temu, wbrew obietnicom składanym Stowarzyszeniu "Park na Zboczu", obietnicom składanym mieszkańcom Wzgórza Mickiewicza, władze Gdańska chcą oddać działki dla dewelopera, co miałoby doprowadzić do powstania tam osiedla mieszkaniowego. Oprócz aspektu społecznego jest jeszcze inny. Chodzi o betonowanie Gdańska co jest przyczyną podtopień gdy spadnie trochę więcej deszczu. Nie mamy wystarczającej ilości terenów retencyjnych, zielonych, dzięki którym woda mogłaby się zatrzymywać, a nie lecieć jak rynną w dolne części Gdańska. Na najbliższej Komisji Zagospodarowania Przestrzennego i być może na najbliższej sesji Rady Miasta Gdańska, mają być w tym zakresie podjęte decyzje, niedobre dla Gdańska i jego mieszkańców. Apelujemy do rozsądku pani prezydent Dulkiewicz, tak jak apelowaliśmy w kwestii parku w Brzeźnie, aby stanęła po stronie mieszkańców, a nie stawała po stronie deweloperów.

alt


- To trwa już kilkanaście lat - powiedział Ireneusz Lipecki, Stowarzyszenie "Park na Zboczu". - Mniej więcej 15 lat temu deweloper nabył tereny zielone de facto, które w pewnym momencie zostały przekształcone w ramach procedowania Planów Zagospodarowania Przestrzennego w tereny o intensywnej zabudowie. To naszym zdaniem spowodowało sytuację, która nie powinna mieć miejsca, bo świadczy o pewnej nietransparentności. Stowarzyszenie "Park na Zboczu" stawało po stronie mieszkańców i chcieliśmy żeby tam były tereny zielone. Udało się to w pewnym zakresie zrealizować, bo powstał zalążek parku. Dziś dowiadujemy się, że deweloper dalej chce prowadzić swoją inwestycję. My, wspólnie z Radą Osiedla, aby zażegnać konflikt społeczny wyszliśmy z propozycją, aby Miasto chciało się zamienić z deweloperem na działki w innej lokalizacji. Naszą propozycję złożyliśmy w odpowiedzi na propozycję wiceprezydenta Aleksandrowicza, który chciał użyczyć deweloperowi dodatkowych działek gminnych, aby ułatwić mu dojazd do posiadanych przez niego nieruchomości. Uważamy, że ta sytuacja nie może mieć miejsca. Miasto nie może stawać w interesie dewelopera, a nie w interesie mieszkańców.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież