Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Politycy PiS apelują: niech Miasto stanie po stronie mieszkańców

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 czerwca 2021 16:26

Kacper Płażyński i radni PiS w Radzie Miasta Gdańska zaapelowali do prezydent Aleksandry Dulkiewicz o zmianę polityki w sprawie zabudowy zbocza na Wzgórzu Mickiewicza, gdzie władze Gdańska wbrew Radzie Dzielnicy i od lat walczących o przeznaczenie tego terenu na park mieszkańcom, planują umożliwienie na nim budowy osiedla mieszkaniowego.- Kolejny raz chcemy mówić o zieleni w Gdańsku, a w zasadzie o zagrożeniach, które cały czas na tą naszą zieleń czyhają, a często też te zagrożenia związane są z mamieniem mieszkańców - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Mamieniem mieszkańców obietnicami, które później nie są realizowane. Które później zmieniają się w realizację nie interesów mieszkańców, którym wcześniej się coś obiecywało, a interes tego czy innego dewelopera. To może być krótkotrwały zysk dla miasta Gdańska, wyrażony w niewielkich kwotach, a tak naprawdę z olbrzymią stratą dla ekosystemu, dla środowiska, a przede wszystkim dla mieszkańców dzielnic, które zostały zaprojektowane lata temu i nierozsądkiem jest prowadzić tam duże inwestycje. Z takim przypadkiem mamy do czynienia na Wzgórzu Mickiewicza. Składane były liczne obietnice. Na Wzgórzu Mickiewicza było, i jest zbocze, które ciągnie się wzdłuż ulicy Kartuskiej i sięga aż do Łostowickiej. Gdy kiedyś chodziłem tam z dziadkiem była tam dzika natura. Teraz gdy tam chodzę to z tej dzikiej natury niewiele zostało. Deweloperka wdziera się coraz głębiej w to zbocze, które lata temu miało się zamienić w park z prawdziwego zdarzenia, z infrastrukturą sportową, alejkami. W tej chwili dochodzi do sytuacji gdy wbrew stanowisku wyrażonemu przez Radę Dzielnicy dwa lata temu, wbrew obietnicom składanym Stowarzyszeniu "Park na Zboczu", obietnicom składanym mieszkańcom Wzgórza Mickiewicza, władze Gdańska chcą oddać działki dla dewelopera, co miałoby doprowadzić do powstania tam osiedla mieszkaniowego. Oprócz aspektu społecznego jest jeszcze inny. Chodzi o betonowanie Gdańska co jest przyczyną podtopień gdy spadnie trochę więcej deszczu. Nie mamy wystarczającej ilości terenów retencyjnych, zielonych, dzięki którym woda mogłaby się zatrzymywać, a nie lecieć jak rynną w dolne części Gdańska. Na najbliższej Komisji Zagospodarowania Przestrzennego i być może na najbliższej sesji Rady Miasta Gdańska, mają być w tym zakresie podjęte decyzje, niedobre dla Gdańska i jego mieszkańców. Apelujemy do rozsądku pani prezydent Dulkiewicz, tak jak apelowaliśmy w kwestii parku w Brzeźnie, aby stanęła po stronie mieszkańców, a nie stawała po stronie deweloperów.

alt


- To trwa już kilkanaście lat - powiedział Ireneusz Lipecki, Stowarzyszenie "Park na Zboczu". - Mniej więcej 15 lat temu deweloper nabył tereny zielone de facto, które w pewnym momencie zostały przekształcone w ramach procedowania Planów Zagospodarowania Przestrzennego w tereny o intensywnej zabudowie. To naszym zdaniem spowodowało sytuację, która nie powinna mieć miejsca, bo świadczy o pewnej nietransparentności. Stowarzyszenie "Park na Zboczu" stawało po stronie mieszkańców i chcieliśmy żeby tam były tereny zielone. Udało się to w pewnym zakresie zrealizować, bo powstał zalążek parku. Dziś dowiadujemy się, że deweloper dalej chce prowadzić swoją inwestycję. My, wspólnie z Radą Osiedla, aby zażegnać konflikt społeczny wyszliśmy z propozycją, aby Miasto chciało się zamienić z deweloperem na działki w innej lokalizacji. Naszą propozycję złożyliśmy w odpowiedzi na propozycję wiceprezydenta Aleksandrowicza, który chciał użyczyć deweloperowi dodatkowych działek gminnych, aby ułatwić mu dojazd do posiadanych przez niego nieruchomości. Uważamy, że ta sytuacja nie może mieć miejsca. Miasto nie może stawać w interesie dewelopera, a nie w interesie mieszkańców.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież