Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma... Gdańskie talenty - kino w mieście » Paweł Orłowski, polityk PO, był już sopockim spikerem, wiceprezydentem miasta, posłem, wiceministrem...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Malbork: Elewarr zaprasza rolników...
wtorek, 21 czerwca 2022 17:54
Malbork: Elewarr zaprasza rolników...
Elewarr Sp. z o.o. zaprasza wszystkich rolników, mieszkańców gmin
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Skandal na spotkaniu mieszkańców z radą dzielnicy ws. "Majalandu". Wyproszono z niego media

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 czerwca 2021 09:08

W sprawie planowanej w Osowej inwestycji mieszkańcy miasta spotkali się 21 czerwca z radą dzielnicy. Na spotkanie zostali zaproszeni dziennikarze. Chwilę po jego rozpoczęciu doszło do skandalu - dyrektor szkoły przy ulicy Wodnika, w której odbywały się rozmowy, wyprosiła media z sali.


Budowa wesołego miasteczka "Majaland" budzi kontrowersje wśród mieszkańców. Obiekt ma stanąć do 2024 roku w Gdańsku-Osowej, kilkadziesiąt metrów na zachód od Węzła Owczarnia przy Obwodnicy Trójmiasta.
- Podczas spotkania z mieszkańcami, w publicznej szkole doszło do skandalu. Wydaje się przerażona pani dyrektor wyprosiła media z sali obawiając się pani prezydent. Pojawia mi się pytanie, czy pani prezydent już tak zaszczuła dyrektorów szkół, że oni z przerażeniem myślą, że za każdy przejaw wolności i demokracji będą karani? Pytanie retoryczne pozostawiam bez odpowiedzi – wskazał Kazimierz Koralewski, gdański radny PiS.


W lutym magistrat wydał decyzję o pozwoleniu na budowę. Natomiast plany zagospodarowania dla tego terenu były konsultowane z mieszkańcami we wrześniu ubiegłego roku. Niewiele da się obecnie zmienić, a z powodu pandemii nikt nie brał udziału w spotkaniu.


Mieszkańcy obawiają się korków

Park rozrywki, zaprojektowany w oparciu o świat Pszczółki Mai, będzie jednym z największych tego typu obiektów na Pomorzu. Zgodnie z założeniami, inwestycja ma mieć powierzchnię około pięciu hektarów, z czego jeden hektar zajmie budynek o funkcjach rozrywkowych, a kolejne 10 000 metrów kwadratowych przeznaczone będzie na strefę atrakcji na świeżym powietrzu.


Mieszkańcy obawiają się przede wszystkim korków, a także tego, że dzielnica stanie się wielkim parkingiem dla mnóstwa gości.

źródło radiogdansk.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież