Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 24 lutego 2024 14:39

1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzicami otworzyło 69 gdańskich szkół. Jedną z nich była Szkoła Podstawowa nr 11 im. Na Bursztynowym Szlaku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 na Stogach.


Szkoła Podstawowa nr 11 im. Na Bursztynowym Szlaku przyjęła rodziców i dzieci w piątek 23 lutego. Czym placówka chciała przekonać rodziców do zapisania do niej dzieci?
- Jesteśmy szkołą, która jest tolerancyjna, mamy duży szacunek do dzieci - powiedziała Joanna Niesielska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. - Jesteśmy szkołą bez przemocy. Gwarantujemy opiekę i naukę na wysokim poziomie. Oprócz zajęć logopedycznych mamy dobrze rozbudowane zajęcia sportowe. Mamy gimnastykę, zajęcia fit, zajęcia na basenie. Mamy bardzo dobrze wyposażone sale przedmiotowe. Gwarantujemy półkolonie letnie i zimowe. Organizujemy wycieczki krajowe i zagraniczne, zielone szkoły. Dla rodziców pracujących zapewniamy opiekę w świetlicy od 6.30 do godziny 17.00.

alt


- Zajęcia logopedyczne odbywają się w naszej szkole w klasach 1-3 - powiedziała Małgorzata Łobocka, szkolna logopeda. - Na pierwszym zebraniu organizacyjnym z nauczycielem rodzic otrzymuje formularz, na którym wyraża bądź nie przeprowadzenie przez logopedę badań przesiewowych pod kątem rozwoju mowy. Logopeda każdemu zakwalifikowanemu dziecku kartę mowy. Rodzic ucznia, który został poddany badaniu zostaje poinformowany pisemnie o wyniku. Jeśli uczeń został zakwalifikowany ze względu na nieprawidłowości w rozwoju mowy rodzic musi wyrazić pisemną zgodę na udział w terapii logopedycznej. Dzieci z zaburzonym rozwojem mowy jest niestety coraz więcej. Logopeda jest nieodzowny na tym pierwszym etapie edukacji, bo wada wymowy często przekłada się pisanie i czytanie co prowadzi do niepowodzeń szkolnych.

alt


alt


- W naszej szkole jest specjalistyczna opieka pod kątem dzieci z różnymi deficytami - powiedziała Małgorzata Rucka, pedagog szkolny i pedagog specjalny. - Mamy zajęcia terapii pedagogicznej czyli zajęcia kompensacyjne, zajęcia rozwijające emocje, rewalidację. Coraz więcej dzieci, które przychodzą do szkoły ma orzeczenia o potrzebie szkolenia specjalnego i pod tym kątem proponujemy wszelkie zajęcia specjalistyczne.

alt


alt


Czy przy wyborze szkoły dla dziecka kierują się rodzice
- Mam w tej szkolę córkę, która chodzi od szóstej klasy i nauczyciele są po prostu niesamowici - powiedziała Justyna Wałaszewska. - Nigdy nie zdarzyło się żeby były potrzebne korepetycje. Jest świadectwo z paskiem. Nauczyciele dają z siebie wszystko. Dzieci chcą się uczyć w tej szkole. Podejście nauczycieli jest bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze szkoły dla dziecka. Kadra w tej szkole jest super.

alt


alt


- Dla mnie najważniejsze jest podejście nauczyciela do ucznia - powiedziała Renata Broniewska. - Jeśli dziecko ma jakieś problemy, odbiega z zachowaniem to dla mnie ważne jest żeby było zrozumienie ze strony nauczyciela, żeby dziecko nie było wykluczane, tylko żeby były jakieś zajęcia dodatkowe dla takich dzieci z problemami.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież