Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
H.Skrzydlewska Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE
piątek, 27 maja 2022 22:08
H.Skrzydlewska Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE
W sobotę o godz. 16.30 w Łodzi ma się rozpocząć mecz
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Plankton" B. Maciejewskiej

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 06 grudnia 2021 15:57

Pycha słabo dekoruje polityka. Pogarda tym bardziej.


Nawet Beatę Maciejewską.


Rozczuliła publiczność "Śniadania polityków w Radiu Gdańsk".


Podczas spotkania partii konserwatywnych w Warszawie zauważyła jedynie "totalny plankton nic nie znaczący". I nic nie wnoszący.


Z góry lepiej widać. Beatę Maciejewską w 2019 roku po latach nieskutecznych umizgów i mordęg wyborczych w końcu 23 319 obywateli wydelegowało do sejmu. Czy mająca nieco ponad 800 głosów mniej, ale jednak więcej w gminie Gdańsk, Jolanta Banach to już pozaparlamentarny "plankton", czy dowód na demokratyczny bieg polskich spraw?


Nie wiadomo.


Wiadomo, że B. Maciejewska w sprawach "planktonu" może uchodzić za wybitną specjalistkę. Kołatała do drzwi rady miasta Gdańska, ale wyborcy byli głusi na jej zielony urok polityczny udekorowany lewicowym emblematem. Dostała w 2006 roku 168 głosów, a w 2010 - 419. Nie powiodła się też wyprawa do Brukseli w 2014 roku. Przekonała do tego zamiaru w całym okręgu wyborczym 613 osób, mniejsze poparcie uzbierali tylko Jan Stąsiek i Tadeusz Tuma, a więcej byli sekretarze PZPR Henryk Wojciechowski i Piotr Gontarek. Na polityczne wdzięki B. Maciejewskiej nie było też popytu w 2007 roku. Za 1245 głosów w okręgu wyborczym nie było pensji i diety poselskiej...


Zła passa skończyła się gdy prezydentem Słupska został Robert Biedroń z partii "Wiosna", która była zarejestrowana jako "Kocham Polskę". Jednoosobową decyzją członek organu nadzoru fundacji "Zielony Instytut", właśnie R. Biedroń, powołał nadzorowaną przez siebie prezes B. Maciejewską na stanowisko pełnomocnika ds. zrównoważonego rozwoju Słupska, a następnie na szefową swojego gabinetu. Tym sposobem, jednym głosem Biedronia, jego koleżanka polityczna, przestała być, jeśli użyć jej języka szacunku dla poglądów odmiennych od własnych, politycznym "planktonem", a stała się zauważalnym uczestnikiem życia społeczno-politycznego.


Dostatek ten jest nietrwały, a polityka pełna jest... politycznych zejść ze sceny. Dziś wszystkim, jutro niczym. Co z "Międzynarodówki" przytomnie - i przewrotnie!- uprzytomnił koleżance z sejmu poseł Tadeusz Cymański.
(gg)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież