Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Bezpłatne spacery muzealne w 80. rocznicę japońskiego ataku na Pearl Harbor

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 02 grudnia 2021 18:51

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do udziału w bezpłatnych spacerach muzealnych, nawiązujących do przypadającej w tym roku 60. rocznicy japońskiego ataku na Pearl Harbor.


Wydarzenie będzie okazją do poznania historii niezwykłych eksponatów MIIWŚ oraz zwiedzania wystawy głównej w częściach poświęconych działaniom wojennym w Azji i na Pacyfiku. Do uczestnictwa w spacerach zaprasza się osoby powyżej 16 r.ż. (sobota, 4 grudnia br.) oraz zorganizowane grupy uczniów ze szkół ponadpodstawowych (wtorek, 7 grudnia br.).


7 grudnia 1941 r. rozpoczął się japoński atak na Pearl Harbor, rozpoczynający II wojnę światową na Pacyfiku. Z okazji przypadającej w tym roku 80. rocznicy wydarzenia, Muzeum II Wojny Światowej zaprasza na bezpłatne spacery muzealne, będące okazją do zapoznania się z wybranymi aspektami wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, opisującymi działania wojenne w Azji i na Pacyfiku.


Jak dodaje Przemysław Zachulski, zastępca kierownika ds. Edukacji w Dziale Naukowo-Edukacyjnym MIIWŚ: Podczas każdego spotkania edukator muzealny przedstawi fragmenty wystawy i eksponaty związane z japońską ekspansją na terenie Azji oraz omówi cechy polityki okupacyjnej władz w Tokio. Zostaną także wskazane przełomowe momenty po przystąpieniu USA do militarnych zmagań po ataku na Pearl Harbor. Spacery będą także okazją do przybliżenia tematu uwarunkowań japońskiej kapitulacji.

altBezpłatne spacery odbędą się:
4 grudnia br. – spacery dla gości indywidualnych powyżej 16 r.ż. (osoby niepełnoletnie z opiekunami) w godz.: 11:00, 12:30, 14:00, 15:30. Maksymalna liczba uczestników jednego spaceru wynosi 15 osób.
7 grudnia br. – spacery dla zorganizowanych grup uczniów szkół ponadpodstawowych (powyżej 16. r.ż.) w godz. 10:00, 11:30, 13:00, 14:30. Maksymalna liczba uczestników jednego spaceru wynosi 25 osób wraz z opiekunami.

REJESTRACJA UCZESTNICTWA: https://muzeum1939.pl/spacery-muzealne-japonski-atak-na-pearl-harbor-ii-wojna-swiatowa-na-pacyfiku/aktualnosci/5016.html


Każde spotkanie potrwa ok. 60 min. Aby wziąć udział w bezpłatnych spacerach, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na www.muzeum1939.pl. Zgłoszenie uzyskuje status potwierdzonego po uzyskaniu odpowiedzi MIIWŚ z akceptacją formularza.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież