Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Bezpłatne spacery muzealne w 80. rocznicę japońskiego ataku na Pearl Harbor

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 02 grudnia 2021 18:51

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do udziału w bezpłatnych spacerach muzealnych, nawiązujących do przypadającej w tym roku 60. rocznicy japońskiego ataku na Pearl Harbor.


Wydarzenie będzie okazją do poznania historii niezwykłych eksponatów MIIWŚ oraz zwiedzania wystawy głównej w częściach poświęconych działaniom wojennym w Azji i na Pacyfiku. Do uczestnictwa w spacerach zaprasza się osoby powyżej 16 r.ż. (sobota, 4 grudnia br.) oraz zorganizowane grupy uczniów ze szkół ponadpodstawowych (wtorek, 7 grudnia br.).


7 grudnia 1941 r. rozpoczął się japoński atak na Pearl Harbor, rozpoczynający II wojnę światową na Pacyfiku. Z okazji przypadającej w tym roku 80. rocznicy wydarzenia, Muzeum II Wojny Światowej zaprasza na bezpłatne spacery muzealne, będące okazją do zapoznania się z wybranymi aspektami wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, opisującymi działania wojenne w Azji i na Pacyfiku.


Jak dodaje Przemysław Zachulski, zastępca kierownika ds. Edukacji w Dziale Naukowo-Edukacyjnym MIIWŚ: Podczas każdego spotkania edukator muzealny przedstawi fragmenty wystawy i eksponaty związane z japońską ekspansją na terenie Azji oraz omówi cechy polityki okupacyjnej władz w Tokio. Zostaną także wskazane przełomowe momenty po przystąpieniu USA do militarnych zmagań po ataku na Pearl Harbor. Spacery będą także okazją do przybliżenia tematu uwarunkowań japońskiej kapitulacji.

altBezpłatne spacery odbędą się:
4 grudnia br. – spacery dla gości indywidualnych powyżej 16 r.ż. (osoby niepełnoletnie z opiekunami) w godz.: 11:00, 12:30, 14:00, 15:30. Maksymalna liczba uczestników jednego spaceru wynosi 15 osób.
7 grudnia br. – spacery dla zorganizowanych grup uczniów szkół ponadpodstawowych (powyżej 16. r.ż.) w godz. 10:00, 11:30, 13:00, 14:30. Maksymalna liczba uczestników jednego spaceru wynosi 25 osób wraz z opiekunami.

REJESTRACJA UCZESTNICTWA: https://muzeum1939.pl/spacery-muzealne-japonski-atak-na-pearl-harbor-ii-wojna-swiatowa-na-pacyfiku/aktualnosci/5016.html


Każde spotkanie potrwa ok. 60 min. Aby wziąć udział w bezpłatnych spacerach, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na www.muzeum1939.pl. Zgłoszenie uzyskuje status potwierdzonego po uzyskaniu odpowiedzi MIIWŚ z akceptacją formularza.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież