Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pomorski SLD - z wyborczą perspektywą

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
niedziela, 02 marca 2014 14:01

Obradowały władze wojewódzkie SLD - najpierw zarząd,a potem rada. Temat przewodni - przygotowania do majowych wyborów do Europarlamentu. Dyskusja, prowadzona przez szefa PRW SLD, Jerzego Śniega, dotyczyła koncepcji pracy sztabu wyborczego, założeń programowych, uwarunkowań formalnych, w tym finansowych, kampanii.

 

Pomorską listę SLD do Brukseli otwiera prof. Longin Pastusiak, kolejne osoby na liście to: Małgorzata Ostrowska, Jolanta Banach, Piotr Gontarek, prof. Jan Stąsiek, prof. Krystyna Strzała, Remigiusz Łoś, Beata Maciejewska, Tadeusz Tuma i Ewa Serocka.


Sztab wyborczy tworzą: Jerzy Śnieg - przewodniczący komitetu wyborczego, Franciszek Potulski - szef sztabu, Andrzej Różański - szef zespołu programowego, Mariusz Falkowski - pełnomocnik wyborczy, Krzysztof Andruszkiewicz - pełnomocnik ds.mediów, Aleksander Lewandowski - wojewódzki pełnomocnik finansowy.

 
Pomorska Rada Wojewódzka przedyskutowała przedstawione przez F. Potulskiego założenia organizacyjne kampanii, uwzględniające zarówno propozycje sztabu i struktur powiatowych SLD oraz inicjatywy własne kandydatów. M. Falkowski poinformował o liczbie podpisów - minimum 10 tysięcy - które należy zebrać, by zarejestrować listę pomorską. Przyjęto podział zadań w tym zakresie, przyjmując, że SLD powinien zebrać 22 800 podpisów. Członkom rady - i kandydatom - przedstawiono także zasady finansowania kampanii wyborczej. Pieniądze na ten cel mogą pochodzić wyłącznie z darowizn od osób fizycznych, będących obywatelami polskimi, posiadającymi miejsce zamieszkania (dane z dowodu) na terenie RP. Darowizny można wpłacać wyłącznie na rachunek Funduszu Wyborczego SLD - jedynie przelewem z rachunku osobistego, czekiem lub kartą płatniczą. Wpłaty gotówką w okienku bankowym lub pocztowym, przelew z konta firmowego to darowizny nieprawidłowe, które przepadają na rzecz skarbu państwa.

Zarząd krajowy SLD przewiduje, że fundusz wyborczy partii będzie wynosił w skali kraju ok. 1,6 mln zł. Złożą się na tę kwotę środki własne partii i wpłaty w wysokości 100 tys. zł dotychczasowych europosłów.

Przewodniczący zespołu programowego Andrzej Różański przedstawił wstępny szkic propozycji programowych SLD, zastrzegając, że wpływ na kształt tego dokumentu będą miały jeszcze ustalenia PES-u (frakcji europejskich socjalistów). Zdaniem A. Różańskiego, na Pomorzu, ze względu również na specyfikę regionu, SLD powinien położyć nacisk na wspólnotową politykę morską, politykę mieszkaniową jako osnowę polityki społecznej i uzupełnić swój program o problemy wnoszone przez poszczególne powiaty, które mogą mieć znaczenie w perspektywie europejskiej.

 
PRW SLD poznała również skład honorowego komitetu wyborczego koalicji SLD - UP. Obejmuje on blisko 50 osób wywodzących się z różnych środowisk. Komitet zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas wojewódzkiej inauguracji kampanii, która odbędzie się 17 marca w gdańskim Domu Nauczyciela. Na przedstawionej liście m.in. profesorowie Józef Bachórz, Andrzej Ceynowa, Jan Iluk, Barbara Krupa Wojciechowska, Jan Przybylski, Wojciech Lamentowicz, samorządowcy, działacze społeczni, spółdzielcy, sportowcy a także byli wojewodowie.

 
Podczas posiedzenia przyjęto także plan finansowy na rok 2014. Budżet partii wyniesie 222 850 złotych, w tym 62 850 zł z subwencji, pozostała część ze składek wynikających ze statutu.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież