Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Barzowski wygrał z Bejmem - co z agitacją Kossakowskiego?

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 26 kwietnia 2022 09:43

Oświadczenie klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość sejmiku województwa pomorskiego.


Niebawem miną dwa lata od rozpoczęcia intrygi politycznej, skutkującej politycznym procesem sądowym wymierzonym przeciwko mojej osobie przez działaczy Platformy Obywatelskiej. Procesu w którym zostałem przez Sąd uniewinniony.

22 czerwca 2020r. z tego miejsca odczytałem oświadczenie klubowe w którym wyraziliśmy zdecydowany sprzeciw wobec agitacji wyborczej prowadzonej w godzinach pracy przez Dyrektora Generalnego Urzędu Marszałkowskiego pana Sławomira Kosakowskiego z wykorzystaniem służbowego sprzętu na rzecz kandydata na prezydenta RP, pana Rafała Trzaskowskiego. W kwietniu ubiegłego roku zaskoczony i zdziwiony, zostałem wezwany na policję w Bytowie gdzie dowiedziałem się, że jest prowadzone przeciwko mnie postępowanie na okoliczność prowadzenia przeze mnie agitacji wyborczej na sesji sejmiku w dniu 22.06.2020r. na rzecz Prezydenta Andrzeja Dudy. Okazało się, że doniósł na mnie do prokuratury radny PO z Gdańska, Łukasz Bejm. Po przeprowadzeniu postępowania sądowego wyrokiem Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe z kwietnia bieżącego roku zostałem uniewinniony od zarzucanego mi czynu.

Sprawa pozornie błaha, pokazuje jednak jakimi metodami prowadzi walkę polityczną Platforma Obywatelska. W sytuacji, gdy zupełnie oczywistym powinno być ukaranie pana Kosakowskiego, on uznał, że najlepszym sposobem obrony będzie atak na moją osobę, mając na to przyzwolenie pana marszałka i władz PO (Łukasz Bejm jest dyrektorem biura pani poseł Pomaski). To nie pierwszy raz jestem szykanowany za wygłoszenie oświadczenia klubowego. W kadencji 2014-2018 za treść oświadczenia zostałem odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego sejmiku. Prowadzenie walki politycznej ze mną z wykorzystaniem państwowego aparatu wymiaru sprawiedliwości uznaje za wyjątkowo podłe. Przyzwalanie na takie działania liderów politycznych w moich oczach ich dyskwalifikuje chyba, że jest to element doktryny politycznej Platformy Obywatelskiej, co jest możliwe bo nieraz słyszeliśmy i widzieliśmy takie sytuacje w naszym województwie.

Myślę sobie, ile to wymiar sprawiedliwości mógłby zrobić dobrego, rozstrzygając w wielu sprawach, które czekają latami, gdyby nie musiał być angażowany w tak absurdalne procesy jak ten. Za takie inicjatywy powinny być kary a jestem pewien, że takich nie było a być może pan Kosakowski i pan Bejm zastali nagrodzeni. Panie marszałku nie idźcie tą drogą, bo zawsze będę się sprzeciwiał esbecko-komunistycznym metodom walki politycznej, które nie tolerowały przeciwników politycznych i różnymi sposobami ich zwalczały. Skupmy się lepiej na wspólnej pracy dla pomorza i dla Polski.

Przewodniczący Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość
Sejmiku Województwa Pomorskiego
Jerzy Barzowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież