Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Barzowski wygrał z Bejmem - co z agitacją Kossakowskiego?

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 26 kwietnia 2022 09:43

Oświadczenie klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość sejmiku województwa pomorskiego.


Niebawem miną dwa lata od rozpoczęcia intrygi politycznej, skutkującej politycznym procesem sądowym wymierzonym przeciwko mojej osobie przez działaczy Platformy Obywatelskiej. Procesu w którym zostałem przez Sąd uniewinniony.

22 czerwca 2020r. z tego miejsca odczytałem oświadczenie klubowe w którym wyraziliśmy zdecydowany sprzeciw wobec agitacji wyborczej prowadzonej w godzinach pracy przez Dyrektora Generalnego Urzędu Marszałkowskiego pana Sławomira Kosakowskiego z wykorzystaniem służbowego sprzętu na rzecz kandydata na prezydenta RP, pana Rafała Trzaskowskiego. W kwietniu ubiegłego roku zaskoczony i zdziwiony, zostałem wezwany na policję w Bytowie gdzie dowiedziałem się, że jest prowadzone przeciwko mnie postępowanie na okoliczność prowadzenia przeze mnie agitacji wyborczej na sesji sejmiku w dniu 22.06.2020r. na rzecz Prezydenta Andrzeja Dudy. Okazało się, że doniósł na mnie do prokuratury radny PO z Gdańska, Łukasz Bejm. Po przeprowadzeniu postępowania sądowego wyrokiem Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe z kwietnia bieżącego roku zostałem uniewinniony od zarzucanego mi czynu.

Sprawa pozornie błaha, pokazuje jednak jakimi metodami prowadzi walkę polityczną Platforma Obywatelska. W sytuacji, gdy zupełnie oczywistym powinno być ukaranie pana Kosakowskiego, on uznał, że najlepszym sposobem obrony będzie atak na moją osobę, mając na to przyzwolenie pana marszałka i władz PO (Łukasz Bejm jest dyrektorem biura pani poseł Pomaski). To nie pierwszy raz jestem szykanowany za wygłoszenie oświadczenia klubowego. W kadencji 2014-2018 za treść oświadczenia zostałem odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego sejmiku. Prowadzenie walki politycznej ze mną z wykorzystaniem państwowego aparatu wymiaru sprawiedliwości uznaje za wyjątkowo podłe. Przyzwalanie na takie działania liderów politycznych w moich oczach ich dyskwalifikuje chyba, że jest to element doktryny politycznej Platformy Obywatelskiej, co jest możliwe bo nieraz słyszeliśmy i widzieliśmy takie sytuacje w naszym województwie.

Myślę sobie, ile to wymiar sprawiedliwości mógłby zrobić dobrego, rozstrzygając w wielu sprawach, które czekają latami, gdyby nie musiał być angażowany w tak absurdalne procesy jak ten. Za takie inicjatywy powinny być kary a jestem pewien, że takich nie było a być może pan Kosakowski i pan Bejm zastali nagrodzeni. Panie marszałku nie idźcie tą drogą, bo zawsze będę się sprzeciwiał esbecko-komunistycznym metodom walki politycznej, które nie tolerowały przeciwników politycznych i różnymi sposobami ich zwalczały. Skupmy się lepiej na wspólnej pracy dla pomorza i dla Polski.

Przewodniczący Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość
Sejmiku Województwa Pomorskiego
Jerzy Barzowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież