Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Barzowski wygrał z Bejmem - co z agitacją Kossakowskiego?

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 26 kwietnia 2022 09:43

Oświadczenie klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość sejmiku województwa pomorskiego.


Niebawem miną dwa lata od rozpoczęcia intrygi politycznej, skutkującej politycznym procesem sądowym wymierzonym przeciwko mojej osobie przez działaczy Platformy Obywatelskiej. Procesu w którym zostałem przez Sąd uniewinniony.

22 czerwca 2020r. z tego miejsca odczytałem oświadczenie klubowe w którym wyraziliśmy zdecydowany sprzeciw wobec agitacji wyborczej prowadzonej w godzinach pracy przez Dyrektora Generalnego Urzędu Marszałkowskiego pana Sławomira Kosakowskiego z wykorzystaniem służbowego sprzętu na rzecz kandydata na prezydenta RP, pana Rafała Trzaskowskiego. W kwietniu ubiegłego roku zaskoczony i zdziwiony, zostałem wezwany na policję w Bytowie gdzie dowiedziałem się, że jest prowadzone przeciwko mnie postępowanie na okoliczność prowadzenia przeze mnie agitacji wyborczej na sesji sejmiku w dniu 22.06.2020r. na rzecz Prezydenta Andrzeja Dudy. Okazało się, że doniósł na mnie do prokuratury radny PO z Gdańska, Łukasz Bejm. Po przeprowadzeniu postępowania sądowego wyrokiem Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe z kwietnia bieżącego roku zostałem uniewinniony od zarzucanego mi czynu.

Sprawa pozornie błaha, pokazuje jednak jakimi metodami prowadzi walkę polityczną Platforma Obywatelska. W sytuacji, gdy zupełnie oczywistym powinno być ukaranie pana Kosakowskiego, on uznał, że najlepszym sposobem obrony będzie atak na moją osobę, mając na to przyzwolenie pana marszałka i władz PO (Łukasz Bejm jest dyrektorem biura pani poseł Pomaski). To nie pierwszy raz jestem szykanowany za wygłoszenie oświadczenia klubowego. W kadencji 2014-2018 za treść oświadczenia zostałem odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego sejmiku. Prowadzenie walki politycznej ze mną z wykorzystaniem państwowego aparatu wymiaru sprawiedliwości uznaje za wyjątkowo podłe. Przyzwalanie na takie działania liderów politycznych w moich oczach ich dyskwalifikuje chyba, że jest to element doktryny politycznej Platformy Obywatelskiej, co jest możliwe bo nieraz słyszeliśmy i widzieliśmy takie sytuacje w naszym województwie.

Myślę sobie, ile to wymiar sprawiedliwości mógłby zrobić dobrego, rozstrzygając w wielu sprawach, które czekają latami, gdyby nie musiał być angażowany w tak absurdalne procesy jak ten. Za takie inicjatywy powinny być kary a jestem pewien, że takich nie było a być może pan Kosakowski i pan Bejm zastali nagrodzeni. Panie marszałku nie idźcie tą drogą, bo zawsze będę się sprzeciwiał esbecko-komunistycznym metodom walki politycznej, które nie tolerowały przeciwników politycznych i różnymi sposobami ich zwalczały. Skupmy się lepiej na wspólnej pracy dla pomorza i dla Polski.

Przewodniczący Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość
Sejmiku Województwa Pomorskiego
Jerzy Barzowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież