Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ... Wiosna w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Wstyd gdańskich włodarzy - tajne płace » Aktualne zarobki gdańskich urzędników są pilnie strzeżoną tajemnicą. Od dwóch miesięcy rzecznik urzę...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
niedziela, 15 maja 2022 16:04
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
Rekrutacja do Drużyny Energii zakończyła się imponującym
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Partnerska Cedrowa

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 21 stycznia 2022 15:40

Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu komunikacyjnego, czyli budowa ulicy Nowej Olchowej, łączącej ulicę Kartuską z ulicą Cedrową jest zadaniem koniecznym, bo usprawni ruch pojazdów w okolicy. Nowa Olchowa bieg swój rozpoczyna na wysokości ul. Kartuskiej 312 i 308 B. Biegnąc wzdłuż budynków przy ul. Migdałowej, aby włączyć się w ul. Cedrową. To dwa pasy ruchu wraz z chodnikami. Miasto Gdańsk nie realizuje zadania samotnie. Odbywa się ono w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego ze środków finansowych Miasta Gdańska i spółki deweloperskiej „Cedrowa” Sp. z o.o.


Czy ta forma realizacji stosunkowo niewielkiej i nienazbyt kosztochłonnej inwestycji ma związek z sytuacją finansową kasy Miasta Gdańska? Gdański magistrat uspokaja nasze nastroje.
– Zawarta umowa jest umową o współfinansowanie inwestycji przewidzianej do realizacji w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP). Takie finansowanie, przewidziane jest ustawą o finansowaniu infrastruktury transportu lądowego. Zawarcie porozumienia pozwala m.in. na wykonanie w jednym czasie inwestycji nie drogowej inwestora i planowanej przez gminę, ale nie będącą priorytetową, inwestycji drogowej miasta. Podpisanie umowy nie wynikało ze złej sytuacji finansowej gminy, przyspieszyło jedynie decyzję o rozpoczęciu budowy ul. Nowej Olchowej ze względu na zapewnienie zewnętrznego źródła finansowania – poinformowała nas Izabela Kozicka-Prus z Referatu Prasowego UMG.

alt


Urząd przy tej okazji zapewnia nas, że „umowy są przewidziane prawem, jako możliwe współfinansowanie budowy dróg gminnych”. Są też wykorzystywane przez Gminę Miasta Gdańska od lat, „co pomaga uzupełniać sieć drogową w Gdańsku przede wszystkim dla dróg o znaczeniu lokalnym, które nie stanowią priorytetu inwestycyjnego miasta, ale są ważne dla społeczności lokalnej”. W interesie dewelopera też leży jak najlepszy dojazd do parceli położonych wzdłuż ulicy.

ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież