Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli... Spotkanie z mieszkańcami Oruni Górnej - Gdańska Południe, Ujeściska - ... » W Szkole Podstawowej nr 86 przy ul. Wielkopolskiej 20 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie władz...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Partnerska Cedrowa

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 21 stycznia 2022 15:40

Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu komunikacyjnego, czyli budowa ulicy Nowej Olchowej, łączącej ulicę Kartuską z ulicą Cedrową jest zadaniem koniecznym, bo usprawni ruch pojazdów w okolicy. Nowa Olchowa bieg swój rozpoczyna na wysokości ul. Kartuskiej 312 i 308 B. Biegnąc wzdłuż budynków przy ul. Migdałowej, aby włączyć się w ul. Cedrową. To dwa pasy ruchu wraz z chodnikami. Miasto Gdańsk nie realizuje zadania samotnie. Odbywa się ono w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego ze środków finansowych Miasta Gdańska i spółki deweloperskiej „Cedrowa” Sp. z o.o.


Czy ta forma realizacji stosunkowo niewielkiej i nienazbyt kosztochłonnej inwestycji ma związek z sytuacją finansową kasy Miasta Gdańska? Gdański magistrat uspokaja nasze nastroje.
– Zawarta umowa jest umową o współfinansowanie inwestycji przewidzianej do realizacji w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP). Takie finansowanie, przewidziane jest ustawą o finansowaniu infrastruktury transportu lądowego. Zawarcie porozumienia pozwala m.in. na wykonanie w jednym czasie inwestycji nie drogowej inwestora i planowanej przez gminę, ale nie będącą priorytetową, inwestycji drogowej miasta. Podpisanie umowy nie wynikało ze złej sytuacji finansowej gminy, przyspieszyło jedynie decyzję o rozpoczęciu budowy ul. Nowej Olchowej ze względu na zapewnienie zewnętrznego źródła finansowania – poinformowała nas Izabela Kozicka-Prus z Referatu Prasowego UMG.

alt


Urząd przy tej okazji zapewnia nas, że „umowy są przewidziane prawem, jako możliwe współfinansowanie budowy dróg gminnych”. Są też wykorzystywane przez Gminę Miasta Gdańska od lat, „co pomaga uzupełniać sieć drogową w Gdańsku przede wszystkim dla dróg o znaczeniu lokalnym, które nie stanowią priorytetu inwestycyjnego miasta, ale są ważne dla społeczności lokalnej”. W interesie dewelopera też leży jak najlepszy dojazd do parceli położonych wzdłuż ulicy.

ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież