5.latka prezesa za 2 mln zł - jubileusz spółki Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro...
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Partnerska Cedrowa

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 21 stycznia 2022 15:40

Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu komunikacyjnego, czyli budowa ulicy Nowej Olchowej, łączącej ulicę Kartuską z ulicą Cedrową jest zadaniem koniecznym, bo usprawni ruch pojazdów w okolicy. Nowa Olchowa bieg swój rozpoczyna na wysokości ul. Kartuskiej 312 i 308 B. Biegnąc wzdłuż budynków przy ul. Migdałowej, aby włączyć się w ul. Cedrową. To dwa pasy ruchu wraz z chodnikami. Miasto Gdańsk nie realizuje zadania samotnie. Odbywa się ono w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego ze środków finansowych Miasta Gdańska i spółki deweloperskiej „Cedrowa” Sp. z o.o.


Czy ta forma realizacji stosunkowo niewielkiej i nienazbyt kosztochłonnej inwestycji ma związek z sytuacją finansową kasy Miasta Gdańska? Gdański magistrat uspokaja nasze nastroje.
– Zawarta umowa jest umową o współfinansowanie inwestycji przewidzianej do realizacji w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP). Takie finansowanie, przewidziane jest ustawą o finansowaniu infrastruktury transportu lądowego. Zawarcie porozumienia pozwala m.in. na wykonanie w jednym czasie inwestycji nie drogowej inwestora i planowanej przez gminę, ale nie będącą priorytetową, inwestycji drogowej miasta. Podpisanie umowy nie wynikało ze złej sytuacji finansowej gminy, przyspieszyło jedynie decyzję o rozpoczęciu budowy ul. Nowej Olchowej ze względu na zapewnienie zewnętrznego źródła finansowania – poinformowała nas Izabela Kozicka-Prus z Referatu Prasowego UMG.

alt


Urząd przy tej okazji zapewnia nas, że „umowy są przewidziane prawem, jako możliwe współfinansowanie budowy dróg gminnych”. Są też wykorzystywane przez Gminę Miasta Gdańska od lat, „co pomaga uzupełniać sieć drogową w Gdańsku przede wszystkim dla dróg o znaczeniu lokalnym, które nie stanowią priorytetu inwestycyjnego miasta, ale są ważne dla społeczności lokalnej”. W interesie dewelopera też leży jak najlepszy dojazd do parceli położonych wzdłuż ulicy.

ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież