Andrzej Jaworski: Nowe otwarcie by zjednać wyborców dla państwa solida... » Z Andrzejem Jaworskim, pełnomocnikiem PiS w okręgu gdyńskim, radnym Gdańska (1998–02), kandydatem na... Inwalidzi zostają! Na razie... » Od dwóch miesięcy toczy się spór między dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności Basilem Kerski... W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Janusz Kupcewicz - legenda Arki Gdynia nie żyje
wtorek, 05 lipca 2022 10:24
Janusz Kupcewicz - legenda Arki Gdynia nie żyje
Pamiętam rok 1988, czerwiec, pierwszy mecz barażowy o utrzymanie w
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Park Steffensów przyrodą malowany
środa, 29 czerwca 2022 07:46
Park Steffensów przyrodą malowany
Jest takie miejsce w Gdańsku, które pomimo biegnącego czasu i

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sąd uznał, że zmiany planu zagospodarowania dla pasa nadmorskiego w Brzeźnie naruszają prawo

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 29 stycznia 2022 09:44

Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że uchwała o zmianie planu zagospodarowania dla pasa nadmorskiego w Brzeźnie narusza prawo. Zaskarżył ją wojewoda pomorski. Poseł Kacper Płażyński, radni PiS i organizacje ekologiczne apelują do prezydent Gdańska o uszanowanie wyroku i nie odwoływanie się od niego.


Podstawą stwierdzenia nieważności była niezgodność ustaleń planu ze Studium w zakresie przeznaczenia terenów usługowych i Ogólnomiejskim Systemem Terenów Aktywnych Biologicznie. Chodzi m.in. o brak określenia wysokości obiektów budowlanych.
- Nie tkwijmy dalej w tym zacietrzewieniu, zróbmy coś razem, pokażmy, że republika deweloperów w Gdańsku to przeszłość. Pani prezydent, niech pani nie odwołuje się od tego wyroku sądu administracyjnego, bo to tylko wyrzucanie w błoto pieniędzy mieszkańców Gdańska na te procesy – powiedział poseł Kacper Płażyński. - Okłamywaliście nas państwo, przyjmując ten plan, bowiem budynki, które planujecie tam wybudować, będą wyższe niż korony drzew, a w projekcie pojawiła się inna informacja, w związku z czym sąd uznał, że to my mamy rację, że ten plan w takiej formie nie może dalej istnieć. Uwzględnił skargę wojewody w tym zakresie.


- Wizualizacje przygotowane przez "Zieloną Falę Trójmiasto", przez pana Tomasza Korzeniowskiego, kompletnie rozbiły tę argumentację, co podtrzymał Wojewódzki Sąd Administracyjny. Dlatego uważamy, że jako radni miasta Gdańska zostaliśmy oszukani przez władze miasta w sprawie wysokości tych budynków, które mogą tam powstać – powiedział Przemysław Majewski, radny PiS.


- Mam apel do pani prezydent Dulkiewicz. Proszę zacząć rozmawiać z mieszkańcami. Jeżeli pani nie przepada za Zieloną Falą, to może z innymi mieszkańcami, z innymi organizacjami. Ale pani i w tej, i w wielu innych sprawach po prostu się chowa przed mieszkańcami. Takie zdanie słyszę coraz częściej. I sprawa pasa nadmorskiego jest tego jednym z najwybitniejszych przykładów - powiedział Roger Jackowski z Zielonej Fali Trójmiasto.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież