Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym... PKM Południe - jakie szanse, jakie problemy » 14 listopada w hotelu Zatoka na Oruni odbyło się pierwsze spotkanie z trzeciej serii spotkań informa...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Kto w Lechii obok meczu? Ojrzyński za Tarasiewicza? Letniowski i Cecherz do domu...
piątek, 18 listopada 2022 15:21
Kto w Lechii obok meczu? Ojrzyński za Tarasiewicza? Letniowski i Cecherz do domu...
EKSTRAKLASA PKO BP
To był mecz za 6 punktów. Lechia po raz
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sąd uznał, że zmiany planu zagospodarowania dla pasa nadmorskiego w Brzeźnie naruszają prawo

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 29 stycznia 2022 09:44

Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że uchwała o zmianie planu zagospodarowania dla pasa nadmorskiego w Brzeźnie narusza prawo. Zaskarżył ją wojewoda pomorski. Poseł Kacper Płażyński, radni PiS i organizacje ekologiczne apelują do prezydent Gdańska o uszanowanie wyroku i nie odwoływanie się od niego.


Podstawą stwierdzenia nieważności była niezgodność ustaleń planu ze Studium w zakresie przeznaczenia terenów usługowych i Ogólnomiejskim Systemem Terenów Aktywnych Biologicznie. Chodzi m.in. o brak określenia wysokości obiektów budowlanych.
- Nie tkwijmy dalej w tym zacietrzewieniu, zróbmy coś razem, pokażmy, że republika deweloperów w Gdańsku to przeszłość. Pani prezydent, niech pani nie odwołuje się od tego wyroku sądu administracyjnego, bo to tylko wyrzucanie w błoto pieniędzy mieszkańców Gdańska na te procesy – powiedział poseł Kacper Płażyński. - Okłamywaliście nas państwo, przyjmując ten plan, bowiem budynki, które planujecie tam wybudować, będą wyższe niż korony drzew, a w projekcie pojawiła się inna informacja, w związku z czym sąd uznał, że to my mamy rację, że ten plan w takiej formie nie może dalej istnieć. Uwzględnił skargę wojewody w tym zakresie.


- Wizualizacje przygotowane przez "Zieloną Falę Trójmiasto", przez pana Tomasza Korzeniowskiego, kompletnie rozbiły tę argumentację, co podtrzymał Wojewódzki Sąd Administracyjny. Dlatego uważamy, że jako radni miasta Gdańska zostaliśmy oszukani przez władze miasta w sprawie wysokości tych budynków, które mogą tam powstać – powiedział Przemysław Majewski, radny PiS.


- Mam apel do pani prezydent Dulkiewicz. Proszę zacząć rozmawiać z mieszkańcami. Jeżeli pani nie przepada za Zieloną Falą, to może z innymi mieszkańcami, z innymi organizacjami. Ale pani i w tej, i w wielu innych sprawach po prostu się chowa przed mieszkańcami. Takie zdanie słyszę coraz częściej. I sprawa pasa nadmorskiego jest tego jednym z najwybitniejszych przykładów - powiedział Roger Jackowski z Zielonej Fali Trójmiasto.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież