Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Misja gospodarcza Pomorza w USA

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 25 października 2012 17:32

W Stanach Zjednoczonych z kilkudniową misją gospodarczą przebywają przedstawiciele władz Pomorza i Gdańska. Misji przewodniczą marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Udział biorą też przedstawiciele 11 pomorskich firm, reprezentujących głównie sektor wysokich technologii.
Według informacji od dwóch rzeczniczek prasowych Małgorzaty Pisarewicz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Emilii Salach z Urzędu Miejskiego w Gdańsku, uczestnicy gospodarczej misji mają wziąć udział w szeregu seminariów inwestycyjnych oraz indywidualnych spotkaniach biznesowych. Jednym z głównych celów misji jest też promocja Pomorza i Gdańska, jako miejsc atrakcyjnych inwestycyjnie.


alt


Przedstawiciele Gdańska i Pomorza mają mieć też okazję uczestniczyć w spotkaniach z przedstawicielami światowych koncernów, tj. Apple, Boeing, Google, Intel, Microsoft i Weyerhaeuser. Gdańskie firmy mają nawiązać kontakty z amerykańskimi podmiotami, zdobyć wiedzę o rynku amerykańskim i nawiązać współpracę z partnerami amerykańskimi. Nasze firmy mają również pełnić rolę ekspertów pomorskiego rynku IT podczas spotkań dotyczących tematów inwestycyjnych. Wśród nich miały się znaleźć: Around, Datera, FancyFon, Fido Intelligence,  Goyello, Optinav, Playsoft, Sii, Solwit, Speednet i Uxpin.


Uczestnicy misji mają też wziąć udział w spotkaniach z przedstawicielami władz miast i stanów, jak również w wizytach w zakładach produkcyjnych największych amerykańskich firm i w parkach technologicznych. Ponadto przedstawiciele Invest in Pomerania, InvestGDA, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mają się spotkać się z dużymi firmami consultingowymi, przedstawić nasz potencjał inwestycyjny i korzyści wynikające z lokowania działalności na Pomorzu.
- Podczas naszej obecności w USA będziemy się skupiać na sektorze nowych technologii. Województwo pomorskie oferuje z jednej strony atrakcyjne warunki inwestycyjne w tym sektorze, z drugiej zaś firmy, które prowadząc tu działalność szybko się rozwijają, mają innowacyjne produkty i rosnące zdolności kooperacyjne – powiedział tuż przed wylotem do USA marszałek Mieczysław Struk.


Z kolei prezydent Gdańska Paweł Adamowicz powiedział: - Takiej, przygotowywanej od roku misji nie było w ponad 20-letniej historii samorządności w Gdańsku. Podczas wyjazdu dyskutować będziemy o kilku schematach przyciągnięcia firm amerykańskich do Gdańska i regionu pomorskiego. Będziemy rozmawiać o potencjale inwestycyjnym w oparciu o współpracę pomorskich firm z amerykańskimi i umożliwienie im edukacji poprzez kooperację. Przykłady inwestycji takich firm, jak: Intel, Jepessen, Compuware czy Synopsys pokazują, że współpraca z polskim partnerem zaowocowała włączeniem tych firm do korporacji i wejściem na nasz rynek globalnych marek – stwierdził prezydent Gdańska. – Konsekwencją wizyty w USA będzie też zapewne perspektywa utworzenia nowych miejsc pracy, na czym mi bardzo zależy i co jest niezmiernie ważne dla naszej gospodarki – podkreślił Paweł Adamowicz.


Od obu pań rzeczniczek prasowych dowiedzieliśmy się też, że program misji realizowany jest przy silnym wsparciu partnerów amerykańskich. Są wśród nich takie organizacje, jak: Association of Washington Businesses, Polish American Chamber of Commerce czy Polish American Engineers Club of Silikon Valley.
Obie rzeczniczki nic nam jednak nie mogły powiedzieć, jak przebiega misja gospodarcza Pomorza w USA. Odesłano nas na stronę facebooka prezydenta Adamowicza.


altZ niej mamy ściągnięte następujące informacje: Poranne śniadanie z organizatorami Business Week. W trakcie spotkania z Marszałkiem Strukiem oraz burmistrzem Seattle zaprezentowaliśmy swoje regiony, a także opowiedzieliśmy o potencjale rozwojowym poszczególnych miast. I kolejna informacja: Aż 5 godzin spędziliśmy w centrali Microsoft niedaleko Seattle. Między innymi, widziałem fascynujące i inspirujące prezentacje na temat wizji Microsoftu zmian w administracji, ochronie zdrowia. Szczególnie wizja Microsoft dotycząca innowacji w edukacji, nauczaniu, organizacji procesu kształcenia była porywająca. Szkoda że tej prezentacji nie widziała Pani Minister Edukacji Narodowej.


Burmistrz Seattle. Nie wiem czy wiecie że w Seattle znajdują się główne siedziby tak znanych marek jak Starbucks, Amazon, Boeing oraz Microsoft?
23.10.Relacje ze spotkań umieszczam z opóźnieniem, ale wbrew naszym wyobrażeniom, wcale nie jest tu łatwo znaleźć otwarte WiFi, a jeśli już to dostęp jest płatny. Kolejne za nami, kto zgarnie gdzie tym razem byliśmy?


altPanowie. Ja przyjechałem tu promować nasze miasto i region, a nie na zakupy. Prezentacja wizji przyszłości w biurowcu Microsoft była bardzo inspirująca. Nie ma to jednak nic wspólnego we wdrażaniu jakiś dedykowanych rozwiązań. Jak już pisałem w zeszłym tygodniu, dzięki dobremu przygotowaniu podróży, udało się nam spotkać już również z Google, Facebookiem i wieloma innymi firmami.

Tylko tyle informacji na facebooku Pawła Adamowicza z kilkudniowej misji gospodarczej Pomorza i Gdańska w USA.


Na czwartkowej  XXXI sesji Rady Miasta Gdańska Grzegorz Strzelczyk, szef Klubu PiS stwierdził m.in. -  Oczywiście nikt nie ma pretensji do prezydenta Pawła Adamowicza, że poszukuje inwestorów i przebywa obecnie w ramach misji gospodarczej w USA. Oczekujemy jednak, że te wszystkie podróże służbowe będą miały większą skuteczność dla mieszkańców Gdańska.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież