Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kreatywne rozwiązanie dla osób 50+

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 października 2012 13:30

altPomorska Fabryka Designu to tytuł najnowszego, innowacyjnego projektu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. Celem programu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, jest wypracowanie skutecznego modelu aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych powyżej 50. roku życia.


Zbyt wczesne wycofywanie się z rynku pracy osób powyżej 50. roku życia staje się coraz poważniejszym problemem społecznym. Tylko na terenie województwa pomorskiego wskaźnik zatrudnienia osób 50+ wyniósł w IV kw. 2010 r. jedynie 32,4 proc. Niestety podobnie sytuacja wygląda na terenie całego kraju.* W efekcie pod względem aktywności zawodowej osób dojrzałych Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc w całej Unii Europejskiej.

Niski współczynnik aktywności zawodowej osób z grupy 50+ wymusza opracowywanie nowych rozwiązań, o charakterze lokalnym lub ogólnopolskim, skutecznie wspierających ich zatrudnienie. Jednym z projektów, którego celem jest wypracowanie takiego modelu jest Pomorska Fabryka Designu.
Model przygotowany przez organizatorów, Gdańską Fundację Przedsiębiorczości oraz Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku, testowany będzie na 15 osobowej grupie osób bezrobotnych. Do udziału w projekcie zaproszone zostaną osoby powyżej 50. roku życia, posiadające zdolności manualne i rękodzielnicze. Beneficjentom zaoferowane zostanie szerokie wsparcie szkoleniowo - doradcze. W trakcie 200 godzin przewidziane są zajęcia z doradcą biznesowym, specjalistą ds. marketingu, a także z profesjonalnymi designerami. Po ukończeniu części teoretycznej uczestnicy projektu założą działalność gospodarczą, w ramach której wytwarzane będą designerskie i unikatowe przedmioty codziennego użytku. Będą one następnie oferowane potencjalnym nabywcom za pośrednictwem kilkujęzycznego, sklepu internetowego założonego przez organizatorów programu.


- Nasze biznesowe plany są bardzo ambitne. Wytwarzane przedmioty oferować będziemy nie tylko nabywcom w Polsce. Z naszą ofertą chcemy wejść na rynek europejski, a także amerykański - twierdzi Łukasz Iwaszkiewicz z Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Jeśli model zaproponowany przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości oraz Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku się sprawdzi, wówczas rozwiązanie to oferowane będzie do powielania wszystkim organizacjom oraz instytucjom zainteresowanym skutecznym wspieraniem zatrudnienia osób dojrzałych.

Nabór 15 osobowej grupy osób, które wezmą udział w programie rozpocznie się w marcu 2013 roku.
Projekt Pomorska Fabryka Designu realizowany będzie do września 2014 roku.

źródło PUP w Gdańsku

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież