Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
sobota, 20 kwietnia 2024 20:28
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
W niedzielę o godz. 14.00 w Ostrowie rozpocznie się mecz 2. kolejki
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia wykonała kolejny krok do powrotu do ekstraklasy
sobota, 20 kwietnia 2024 19:14
Lechia wykonała kolejny krok do powrotu do ekstraklasy
Kolejne trzy punkty i kolejny krok Lechii do ekstraklasy.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Ciemności kryją ziemię
środa, 17 kwietnia 2024 14:01
Ciemności kryją ziemię
Od pierwszych chwil ciemność, a właściwie półmrok towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Ministrowie odpowiadają ministrowi

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 06 lutego 2015 06:45

Sprawa reorganizacji gdańskiej oświaty połączyła większość osób związanych w przeszłości z resortem oświaty a wywodzących się z Pomorza. Przypomnijmy, że na naszych łamach Franciszek Potulski, były Sekretarz Stanu w MENiS, zaapelował m.in. o podjęcie dialogu ws. oświaty i zaniechanie nieprzemyślanych działań.


- Uważam, że społeczeństwo Gdańska w tej sprawie powiedziało wyraźnie, że nie chce być traktowane przedmiotowo, budzi się w nas społeczeństwo obywatelskie – powiedział nam Wojciech Książek, obecnie szef oświatowej Solidarności w naszym regionie nawiązując m.in. do ostatniej manifestacji w obronie Pałacu Młodzieży.  – Tymczasem zmiany w oświacie, bo przecież nie chodzi tutaj tylko o Pałac Młodzieży, zostały zapowiedziane nagle, beż żadnych konsultacji. Jeszcze jednak nie wszystko stracone, zgodnie z założeniami ustawy, w lutym rada miasta ma wyrazić tylko swój zamiar co do placówki oświatowej, na ostateczne rozstrzygnięcia przyjdzie czas w czerwcu. Jest więc jeszcze czas na rozmowy, na debatę, na głos nauczycieli, uczniów i rodziców – stwierdził Wojciech Książek.

Były Podsekretarz Stanu w MEN, w okresie 1997 – 2001 zwrócił też uwagę na to, że na funkcjonowanie takich placówek jak Pałac Młodzieży miasto otrzymuje specjalne pieniądze pochodzące z części subwencji oświatowej na każdego ucznia. – Jeśli zmieni się kategoria placówki, co wówczas stanie się z tymi pieniędzmi? -  pyta Wojciech Książek. Podkreślił, że wszystkie kontrowersyjne zmiany wprowadzone są tuż po wyborach. – Prawdopodobnie by wyborcy zapomnieli o nich do czasu następnych – ocenił związkowiec.

Adam Giersz, piastujący w latach 2001 – 2011 rozmaite stanowiska w resortach oświaty i sportu przebywa obecnie na urlopie. – Zapewnił mnie jednak, że jest gotów do współpracy jeśli chodzi o kwestie dotyczące placówek związanych ze sportem na różnym szczeblu – przyznał autor listu otwartego Franciszek Potulski.    

Minister Edukacji Narodowej w rządzie Donalda Tuska, obecnie posłanka PO, Katarzyna Hall, przyznaje, że nie miała okazji zapoznać się z listem otwartym Franciszka Potulskiego i uczyni to dopiero w nadchodzących dniach, nie może się więc merytorycznie do niego ustosunkować. – Wszelkie zmiany muszą być dokładnie przeanalizowane. Trzeba poznać szczegóły tych zmian, co otrzyma się zamiast, na czym polega ich pomysł i dopiero po przeanalizowaniu ich można się pokusić opinię – powiedziała nam Katarzyna Hall. Podkreśliła, że stara się na bieżąco śledzić sytuację w gdańskiej oświacie, która jest jej szczególnie bliska.

W ostatnim tygodniu miasto doszło jednak do wniosku, że o zmianach warto by porozmawiać w szkołach i z samymi zainteresowanymi – choć Pałacu Młodzieży na liście nie ma. Spotkania zaplanowano niemal aż do końca lutego. Czy to zasłona dymna, czy też głos mieszkańców zaczął się liczyć przekonamy się niebawem.

Jerzy Domski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież