Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Najpierw nagrody, teraz eksmisje...

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 12 lutego 2015 18:52

Mamy XXI wek, więc prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaczął powiadamiać o swoich decyzjach za pomocą bloga. Poinformował na nim, że prace nad tak krytykowaną restrukturyzacją Pałacu Młodzieży przedłuża o rok. Mimo wszystko dziwi jednak forma, zastanawia treść i okoliczności oświadczenia prezydenta. Zbyt wiele w tym wszystkim znaków zapytania by sprawę Pałacu uznać za „obronioną”.


Z bloga prezydenta wyczytać możemy m.in. że w nadchodzących miesiącach zaprasza on do polemiki na temat gdańskiej oświaty, do zaprezentowania własnych pomysłów, w zawoalowany sposób przyznaje, że w niektórych przypadkach już teraz część postulatów dotyczących innych placówek zostanie uwzględniona. Całkowity odwrót spod Pałacu byłby jednak klapą wizerunkową dla wybranego na piątą kadencję prezydenta.
- Po formach ostatnich wypowiedzi medialnych wnioskujemy, że prezydent sprawy Pałacu Młodzieży nie odpuści, widać, że jest zdeterminowany. My jednak również, bo chodzi nam o dobro naszych dzieci. Jesteśmy gotowi do tego aby rozmawiać, ale chcemy by uwzględniono nasze argumenty. Można odnieść wrażenie, że nie o dobro Pałacu tutaj chodzi – podkreśla Małgorzata Ugorenko, przewodnicząca Rady Rodziców Pałacu Młodzieży. Dodała, że poinformowała drogą elektroniczną prezydenta Pawła Adamowicza, o poruszanych przez niego kwestiach choćby odpłatności za zajęcia, jednak nie doczekała się żadnej odpowiedzi.


W kuluarach można usłyszeć, że szum wokół gdańskiej oświaty nie spodobał się partyjnym kolegom Pawła Adamowicza. PO zdaje sobie sprawę, że propozycje sygnowane terminem reorganizacji oświaty w Gdańsku są bardzo źle odbierane w społeczeństwie co może mieć przełożenie na głosy w jesiennych wyborach parlamentarnych. Można wręcz usłyszeć tezę, że odłożenie o rok ostatecznych rozstrzygnięć to zagrywka na „po wyborach”.
Małgorzata Ugorenko zwraca jednak uwagę na jeszcze jeden fakt. – Poczekajmy jeszcze trochę, do końca lutego. Wszyscy mówią o odłożeniu ostatecznych decyzji, o tym, że jest czas na rozmowy, ale nikt nie potrafi nam wyjaśnić jednoznacznie, czy projekty uchwał dotyczących gdańskiej oświaty zeszły z porządku obrad lutowej sesji Rady Miasta czy też nie? Przekonamy się niedługo jak będzie naprawdę – dodała. Przypomnijmy, że początkowo w lutym miały być głosowane tzw. uchwały intencyjne, określające zamiar przeprowadzenia zmian, ostateczne głosowanie miałoby się odbyć w czerwcu.


Rodzice skupieni wokół sprawy Pałacu Młodzieży nie zasypiają gruszek w popiele, liczą, że przy ewentualnym głosowaniu nie będzie obowiązywała dyscyplina partyjna. – Spotkaliśmy się z panem Bogdanem Oleszkiem, który nas wysłuchał, przyjął naszą argumentacje i zapewnił o pomocy, choć niektórymi faktami dotyczącymi funkcjonowania Pałacu Młodzieży był zaskoczony – stwierdziła Małgorzata Ugorenko.


Wokół sprawy reorganizacji Pałacu Młodzieży wiele jest znaków zapytania od tego dlaczego nagle placówka i jej dyrekcja znalazła się w niełasce magistratu skoro dwukrotnie jeszcze w minionym roku placówka i dyrekcja były nagradzana za sprawne funkcjonowanie. Wiele mówi się także o potencjalnych następcach Pałacu Młodzieży. Zadanie prowadzenia Pałacu miałaby przejąć specjalnie utworzona fundacja, jednak tej informacji nie udało nam się jednoznacznie potwierdzić.    


- My na pewno nie zostawimy sprawy Pałacu. To odłożenie sprawy na rok nie uśpi nas – mówią niemal chórem rodzice podopiecznych Pałacu i wzajemnie się przestrzegają przed tym, że kolejne miesiące będą próbą „rozmiękczenia” przeciwnika. Rodzice i osoby zaangażowane w działalność Pałacu, podkreślają,  swoją jedność i dziękują za dotychczasowe wsparcie wszystkim instytucjom i osobom prywatnym. -  Naszą petycję w obronie Pałacu podpisało już ponad 14 tysięcy osób – usłyszeliśmy od rodziców. Niewykluczone też, jak uczy najnowsza historia Gdańska, że scenariusz będzie zgoła odmienny, sprawcą całego zamieszania okrzyknięty zostanie zastępca prezydenta Piotr Kowalczuk i zostanie zdymisjonowany, tak  już przecież z zastępcami bywało.

Jerzy Domski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież