Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Najpierw nagrody, teraz eksmisje...

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 12 lutego 2015 18:52

Mamy XXI wek, więc prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaczął powiadamiać o swoich decyzjach za pomocą bloga. Poinformował na nim, że prace nad tak krytykowaną restrukturyzacją Pałacu Młodzieży przedłuża o rok. Mimo wszystko dziwi jednak forma, zastanawia treść i okoliczności oświadczenia prezydenta. Zbyt wiele w tym wszystkim znaków zapytania by sprawę Pałacu uznać za „obronioną”.


Z bloga prezydenta wyczytać możemy m.in. że w nadchodzących miesiącach zaprasza on do polemiki na temat gdańskiej oświaty, do zaprezentowania własnych pomysłów, w zawoalowany sposób przyznaje, że w niektórych przypadkach już teraz część postulatów dotyczących innych placówek zostanie uwzględniona. Całkowity odwrót spod Pałacu byłby jednak klapą wizerunkową dla wybranego na piątą kadencję prezydenta.
- Po formach ostatnich wypowiedzi medialnych wnioskujemy, że prezydent sprawy Pałacu Młodzieży nie odpuści, widać, że jest zdeterminowany. My jednak również, bo chodzi nam o dobro naszych dzieci. Jesteśmy gotowi do tego aby rozmawiać, ale chcemy by uwzględniono nasze argumenty. Można odnieść wrażenie, że nie o dobro Pałacu tutaj chodzi – podkreśla Małgorzata Ugorenko, przewodnicząca Rady Rodziców Pałacu Młodzieży. Dodała, że poinformowała drogą elektroniczną prezydenta Pawła Adamowicza, o poruszanych przez niego kwestiach choćby odpłatności za zajęcia, jednak nie doczekała się żadnej odpowiedzi.


W kuluarach można usłyszeć, że szum wokół gdańskiej oświaty nie spodobał się partyjnym kolegom Pawła Adamowicza. PO zdaje sobie sprawę, że propozycje sygnowane terminem reorganizacji oświaty w Gdańsku są bardzo źle odbierane w społeczeństwie co może mieć przełożenie na głosy w jesiennych wyborach parlamentarnych. Można wręcz usłyszeć tezę, że odłożenie o rok ostatecznych rozstrzygnięć to zagrywka na „po wyborach”.
Małgorzata Ugorenko zwraca jednak uwagę na jeszcze jeden fakt. – Poczekajmy jeszcze trochę, do końca lutego. Wszyscy mówią o odłożeniu ostatecznych decyzji, o tym, że jest czas na rozmowy, ale nikt nie potrafi nam wyjaśnić jednoznacznie, czy projekty uchwał dotyczących gdańskiej oświaty zeszły z porządku obrad lutowej sesji Rady Miasta czy też nie? Przekonamy się niedługo jak będzie naprawdę – dodała. Przypomnijmy, że początkowo w lutym miały być głosowane tzw. uchwały intencyjne, określające zamiar przeprowadzenia zmian, ostateczne głosowanie miałoby się odbyć w czerwcu.


Rodzice skupieni wokół sprawy Pałacu Młodzieży nie zasypiają gruszek w popiele, liczą, że przy ewentualnym głosowaniu nie będzie obowiązywała dyscyplina partyjna. – Spotkaliśmy się z panem Bogdanem Oleszkiem, który nas wysłuchał, przyjął naszą argumentacje i zapewnił o pomocy, choć niektórymi faktami dotyczącymi funkcjonowania Pałacu Młodzieży był zaskoczony – stwierdziła Małgorzata Ugorenko.


Wokół sprawy reorganizacji Pałacu Młodzieży wiele jest znaków zapytania od tego dlaczego nagle placówka i jej dyrekcja znalazła się w niełasce magistratu skoro dwukrotnie jeszcze w minionym roku placówka i dyrekcja były nagradzana za sprawne funkcjonowanie. Wiele mówi się także o potencjalnych następcach Pałacu Młodzieży. Zadanie prowadzenia Pałacu miałaby przejąć specjalnie utworzona fundacja, jednak tej informacji nie udało nam się jednoznacznie potwierdzić.    


- My na pewno nie zostawimy sprawy Pałacu. To odłożenie sprawy na rok nie uśpi nas – mówią niemal chórem rodzice podopiecznych Pałacu i wzajemnie się przestrzegają przed tym, że kolejne miesiące będą próbą „rozmiękczenia” przeciwnika. Rodzice i osoby zaangażowane w działalność Pałacu, podkreślają,  swoją jedność i dziękują za dotychczasowe wsparcie wszystkim instytucjom i osobom prywatnym. -  Naszą petycję w obronie Pałacu podpisało już ponad 14 tysięcy osób – usłyszeliśmy od rodziców. Niewykluczone też, jak uczy najnowsza historia Gdańska, że scenariusz będzie zgoła odmienny, sprawcą całego zamieszania okrzyknięty zostanie zastępca prezydenta Piotr Kowalczuk i zostanie zdymisjonowany, tak  już przecież z zastępcami bywało.

Jerzy Domski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież