Bezpłatne spacery muzealne w 80. rocznicę japońskiego ataku na Pearl H... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do udziału w bezpłatnych spacerach muzealnych, nawiązuj... Więcej prasy w Gdańsku - od piątku tygodnik "Zawsze Pomorze" » Nowa inicjatywa redakcyjna w Gdańsku. Od dziś w niektórych kioskach pojawi się - w cenie 5,39 zł - t... Uczennica mistrza - Teresa Miszkin » Warszawa ma nagrodę im. Jana Cybisa, Kraków nagrodę im. Witolda Wojtkiewicz a Gdańsk - im. Kazimierz... Grupa ORLEN wprowadza dobrą energię do domów dziecka » Rusza projekt Domy Dobrej Energii, w ramach którego na dachach placówek opiekuńczo-wychowawczych zam... Radny Rafał Traks pyta prezydenta Elbląga: co pan robi... » Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną osiągnęła półmetek. Ta inwestycja to ogromna szansa... I Pomorskie Forum Wolontariatu w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku... W tygodniku „Sieci”: Granica – jak na froncie, jak na wojnie » Nowy numer „Sieci” wiele miejsca poświęca aktualnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, gdzie z... Wielkie biznesy menedżerów z gdańskiego magistratu » Miasto Gdańsk kupiło za 23,3 mln złotych udział w nieruchomości wspólnej, nazywanej Kunsztem Wodnym ... 20 tys. zł pensji dla Dulkiewicz » W czwartek gdańscy radni przegłosowali podwyżki wynagrodzeń dla prezydent Gdańska i gdańskich radnyc... Murem za mundurem » Msza w intencji Wojska Polskiego i pozostałych służb mundurowych, zajmujących się ochroną wschodniej...
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
czwartek, 18 listopada 2021 17:51
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
Były premier, a dziś przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej
Trefl kontynuuje złą passę
niedziela, 28 listopada 2021 19:27
Trefl kontynuuje złą passę
Czwarty mecz z rzędu przegrali siatkarze Trefla. Podopieczni
Lechia rozbita w Szczecinie
sobota, 27 listopada 2021 18:49
Lechia rozbita w Szczecinie
W meczu drużyn z czołówki PKO Ekstraklasy Lechia została rozbita

Galeria Sztuki Gdańskiej

Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
niedziela, 21 listopada 2021 15:23
Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
Nie pierwsza i pewnie nie ostatnia po dwunastu latach od śmierci

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
wtorek, 19 października 2021 12:42
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
33 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Policjant z Gdańska komendantem głównym

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 09 lutego 2015 15:14

Nadinspektor Krzysztof Gajewski, dotychczasowy pierwszy zastępca komendanta głównego, były komendant miejski policji w Gdańsku i były szef wojewódzkiej komendy policji na Pomorzu zostanie Komendantem Głównym Policji.


Dzisiaj generalny inspektor Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji, złożył raport odejścia ze służby. Minister Teresa Piotrowska przyjęła rezygnację Marka Działoszyńskiego.
- Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska wystąpiła do Prezes Rady Ministrów Ewy Kopacz o odwołanie Marka Działoszyńskiego z funkcji Komendanta Głównego Policji. Jednocześnie minister Teresa Piotrowska wystąpiła z wnioskiem do premier Ewy Kopacz o powołanie na stanowisko Komendanta Głównego Policji nadinspektora Krzysztofa Gajewskiego, dotychczasowego pierwszego Zastępcę Komendanta Głównego Policji – poinformowała nas Małgorzata Woźniak.


Krzysztofa Gajewskiego znają na Pomorzu chyba wszyscy.
- To jest prawdziwy policjant, oddany naszej służbie. Przeszedł wszystkie szczeble policyjnej kariery i całą drogę awansu. Pracę policjanta zna jak mało kto. Zawsze dbał o, że tak powiem, ekonomikę postępowania. Nie robił wokół siebie wielkiego hałasu. Współpracowaliśmy, kiedy byłem naczelnikiem Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku, a Krzysztof był wówczas komendantem miejskim. Sporo było tych spraw, ale upłynęło też sporo czasu. Nie był to łatwy czas. Niektórym wydawało się wtedy, że bardzo dużo, jeśli nie wszystko, im wolno. Staraliśmy się im to przekonanie wyperswadować – mówi mł. insp. Roman Dorawa, emerytowany oficer policji, były naczelnik w gdańskiej KWP i były komendant Straży Miejskiej w Gdańsku.    


Po formalnym powołaniu Gajewskiemu podlegać będzie ok. 99 tys. funkcjonariuszy policji i 25 tys. podwładnych z Korpusu Służby Cywilnej i innych pracowników cywilnych.   
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież