Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Metropolitalna aktywizacja społeczno-zawodowa

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 12 lutego 2015 18:54

Ponad dwa miesiące temu prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz 11 organizacji pozarządowych podpisali porozumienie dotyczące budowy gdańskiego modułu „Metropolitalnego Systemu Aktywizacji Społeczno-Zawodowej”. Projekt dotyczy wspólnego rozwoju dzielnic Gdańska w szczególności działań poprawiających jakość życia mieszkańców.Intencją Partnerów podpisanego porozumienia będzie wspólne działanie na rzecz rozwoju aktywności obywatelskiej, budowania tożsamości lokalnej oraz integracji społecznej i aktywizacji zawodowej mieszkańców Gdańska. Współpraca zaowocować ma w przyszłości powstaniem na terenie Gdańska tzw. Lokalnych Centrów Aktywności Zawodowej i Społecznej, które będą działać w obszarze aktywnej integracji (oferując straże, praktyki, działania zwiększające zatrudnienie) oraz w obszarze usług społecznych.


W ramach programu realizowane będzie wsparcie pomagające osobom nieaktywnym zawodowo. Ma ono uwzględniać realne potrzeby osób do których jest kierowane, a prowadzone będzie w formule indywidualnej, a nie schematycznej. Pomocą zostaną objęte również rodziny osób nieaktywnych zawodowo poprzez zapewnienie dziennej opieki nad osobami zależnymi. Do realizacji działań będą wykorzystywane przestrzenie publiczne takie jak szkoły, domy kultury.


Planowany projekt będzie uzupełniał w wybranych dzielnicach rewitalizację infrastrukturalną. W pierwszej fazie interwencją objętych zostanie 10 dzielnic.


Na razie nie wiadomo w jakich dzielnicach będzie realizowany projekt i kto będzie jego beneficjentem.
- Póki co czekamy na wytyczne RPO (Regionalny program operacyjny 2014-2020), bo to nam określi ramy i grupy beneficjentów – poinformował nas Michał Piotrowski z Kancelarii Prezydenta Miasta Gdańska. - Liczymy na to, że te wytyczne pojawią się dosłownie "na dniach". Natomiast zespół powołany w listopadzie działa, spotyka się z organizacjami pozarządowymi i pracuje nad założeniami modelu, który ma się opierać na tak zwanych Lokalnych Centrach Aktywności Zawodowej i Społecznej.


Program planowany jest do realizacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na lata 2015-2023, czyli unijnych funduszy dla metropolii. Oprócz Gdańska w naszym regionie realizować go będzie 30 gmin, a cała pula na program ma wynieść ok. 100 mln zł. Dla Gdańska przypaść ma kwota ok. 15 mln zł. Skorzystać ma z niego około 1000 osób, a  minimum 250 ma znaleźć zatrudnienie.


11 organizacji pozarządowych, które podpisały porozumienie w listopadzie, wybrała Gdańska Rada Organizacji Pozarządowych. Są wśród nich: Regionalne Centrum Wolontariatu, Stowarzyszenie Morena, Pomorskie Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności, Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej "Mrowisko", Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, Gdańska Fundacja Innowacji Społecznych, Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Fundacja Sprawni Inaczej, Fundacja Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych, Centrum Partycypacji Społeczno-Ekonomicznej.

źródło gdansk.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież