Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jerzy Śnieg nowym szefem SLD na Pomorzu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 kwietnia 2012 12:20

Pomorski Sojusz Lewicy Demokratycznej wybrał nowe władze. Funkcję przewodniczącego objął Jerzy Śnieg z Kwidzyna, a sekretarzem przez kolejną kadencję będzie Mariusz Falkowski z Gdyni. Jacek Kowalik, ustępujący przewodniczący, nie ubiegał się o ponowny wybór.
- Nie jestem mówcą, jestem człowiekiem pracy. Chcę przywrócić partii na Pomorzu poczucie jedności i wiary w osiąganie dobrych wyników wyborczych - powiedział J. Śnieg,przewodniczący SLD w powiecie kwidzyńskim, który w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskał ponad 5 tys. głosów.

Jerzy Śnieg, zgłoszony przez Romana Chmielowskiego i rekomendowany - przez pryzmat sukcesów politycznych SLD w powiecie kwidzyńskim - przez Kazimierza Kończalskiego wygrał rywalizację o funkcję przewodniczącego z radną sejmiku, była posłanką z Malborka, Małgorzatą Ostrowską, którą zgłosił i przedstawił Marek Rukat. Za J. Śniegiem opowiedziało się 91 delegatów, za M.Ostrowską 49.


alt
Podczas zjazdu członkowie SLD zbierali podpisy w sprawie referendum emerytalnego przy stoliku ustawionym w centrum Gdańska przy "Krewetce". Na chwilę wpadł tam również Leszek Miller, z którym zdjęcia robili sobie kibice... Ślaska Wrocław, którzy także złożyli swoje podpisy pod inicjatywą lewicy. - Zebraliśmy ponad 100 podpisów w trzy godziny - powiedział sekretarz miejski SLD Dominik Gersten, którego koło Gdańsk Południe zorganizowało tę akcję. Jednocześnie podczas zjazdu szefowa ZNP, Elżbieta Markowska przekazała L. Millerowi listy zawierające ponad 1400 podpisów zebranych przez związkowców.

Na stanowisku sekretarza pomorskich struktur sojuszu pozostanie Mariusz Falkowski, radny sejmiku pomorskiego, etatowy pracownik SLD, którego rekomendował gdyński lider SLD, Andrzej Różański. Kontrkandydatem M. Falkowskiego był były poseł i sekretarz stanu w MENiS Franciszek Potulski, zgłoszony przez Henryka Wojciechowskiego. Stosunkiem głosów 86 do 58 wygrał Mariusz Falkowski.

- Przeprowadzone na 5 zjeździe wybory władz pokazały dużą różnorodność poglądów, emocji i żywotność partii, co dobrze wróży lewicy, która już raz na Pomorzu w 2002 roku wygrała wybory z PO w co zresztą nie chciał uwierzyć premier Tusk, gdy mu o tym przypomniałem - powiedział wybrzeze24.pl szef SLD Leszek Miller, który jako delegat na zjazd krajowy otrzymał najwięcej - 119 - głosów poparcia.

alt


V zjazd SLD wybrał również nowych członków Rady Krajowej SLD z Pomorza. Zostali nimi: Małgorzata Ostrowska, Jerzy Śnieg, Longin Pastusiak, Piotr Gontarek, Marek Formela i Paweł Szewczyk. Do krajowego sądu partyjnego wybrano Marzenę Dobrowolską, a do krajowej komisji rewizyjnej Aleksandra Lewandowskiego.

W wielogodzinnej dyskusji zabierali głos m.in. Władysław Łęczkowski, Jerzy Jędykiewicz, Wiesław Rutkowski, Andrzej Różański, Małgorzata Ostrowska, Krzysztof Andruszkiewicz, Piotr Gontarek, Longin Pastusiak, Adam Matynia, Jerzy Zakrzewski, Mirosław Szałata, Mirosław Czernis, Danuta Kledzik, Michał Gajowy.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież