Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pola Nadziei 2012 na Pomorzu

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 kwietnia 2012 12:48

Setki wolontariuszy wyszło minionej niedzielę na ulicę Gdańska, Gdyni i Sopotu, by kwestować na rzecz osób terminalnie chorych. Po raz pierwszy połączono działania hospicjów działających na Pomorzu na rzecz wielkiego finału akcji Pola Nadziei.
Program tegorocznych Pól Nadziei był bardzo bogaty. W Gdańsku przed południem główne wydarzenia odbywały się na plaży w Brzeżnie. Rozpoczęły się przyjazdem na rowerach z Oliwy grupy młodych adeptów żeglarstwa z klubu ASZ AWFiS Gdańsk.


alt


Widowiskowy był przelot motolotniarzy nad parkiem nadmorskim im Reagana i nad plażą. Można było obejrzeć sprzęt do latania oraz zadać pytania motolotniarzom. Odbyły się też pokazy quadów i samochodów terenowych, przeloty balonem na uwięzi oraz pokazy ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy.


altPo południu, imprezy Pola Nadziei przeniosły się do centrum starego miasta w Gdańsku. Grupa grafficiarzy wzięła się za malowanie wielkich żonkili na płocie Wyspy Spichrzów od strony Motławy. 


altW Ratuszu Głównego Miasta wręczone zostały tytuły i statuetki Honorowego Wolontariusza osobom szczególnie zaangażowanym w pomoc innym. Otrzymali je m.in. Danuta Wałęsa, Iwona Guzowska, Henryka Krzywonos-Strycharska oraz Dariusz Michalczewski. Posłanka Iwona Guzowska powiedziała, że jest pod wrażeniem, że coraz więcej młodych osób chce dobrowolnie pomagać osobom potrzebującym. Dodała, że sama nie raz chodziła z puszką i często trzeba było poradzić sobie z odmową ludzi. Jej zdaniem była to duża lekcja pokory.


altPrzez kilka godzin trwania imprezy można było za symboliczną złotówkę najeść się do syta grochówką specjalnie przygotowaną
przez pracownice i uczennice Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Macieja Rataja w Rusocinie.


alt

Tuż przy Studni Neptuna zostawiona była automatyczna ścianka wspinaczkowa, po której wdrapywali się na wyścigi liczni turyści już przybyli do Gdańska w związku z czerwcowymi rozgrywkami mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012.


altNa scenie przy Zielonej Bramie odbył się koncert zespołu Juventus z Tczewa z repertuarem muzyki gospel.


altWolontariusze, głównie młodzi .ludzie przyznali, że taka praca na rzecz innych daje ogromną satysfakcję i radość życia.


altPrzed jednym z dużych marketów w Gdańsku żonkila, za co łaska, nabył architekt Grzegorz Rzepecki, absolwent Politechniki Gdańskiej, projektant kilku znaczących obiektów nie tylko w Trójmieście.


altJak powiedziała nam Agnieszka Król z Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku, Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona przez hospicja. Jej celem jest zebranie funduszy na potrzeby lokalnych placówek oraz szerzenie idei hospicyjnej w społeczeństwie. Akcja odbywała się w ponad 40 polskich miastach.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież