100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jedynki PiS do Rady Miasta Gdańska

Ocena użytkowników: / 21
SłabyŚwietny 
wtorek, 28 sierpnia 2018 20:44

Nieoficjalnie. "Gazeta Gdańska" poznała liderów list Prawa i Sprawiedliwości w 6 okręgach do rady miasta Gdańska. Z obecnego klubu 21 października będzie kandydować tylko trzech radnych: Kazimierz Koralewski, Jacek Teodorczyk i Piotr Gierszewski. O powrót do rady będą się ubiegać: Waldemar Jaroszewicz, Romuald Plewa i Krzysztof Wiecki.


Poważną przebudowę przeszła drużyna PiS przygotowywana do walki o miejskie mandaty w Gdańsku. Zgodnie z zapowiedzią na łamach "Gazety Gdańskiej" z udziału w pracach samorządu zrezygnował prof. Piotr Czauderna, którego interpelacje zakłócały spokój władzom Gdańska. O mandat nie będą się już także ubiegali: Anna Kołakowska, która wyprowadziła się do Szymbarku, a także ze względów zawodowych: Jerzy Milewski, Jaromir Falandysz i Grzegorz Strzelczyk. Z klubu przed upływem kadencji ubyli Łukasz Hamadyk i Dorota Dudek, a Anna Wirska przegrała wybory wewnątrzpartyjne.


alt

Kazimierz Koralewski w wyborach w okręgu nr 2 (Śródmieście) ma być drugi na liście


Podczas sobotniego posiedzenia władz gdańskiego PiS zaakceptowano projekty list kandydatów na radnych w 6 gdańskich okręgach wyborczych. Kacper Płażyński, kandydat partii na prezydenta Gdańska, otwiera listę w okręgu nr 2 (Śródmieście), a na drugim miejscu znalazł się Kazimierz Koralewski, obecny szef klubu PiS w radzie Gdańska, co oznacza że w 8.miejscowym okręgu PIS ma zamiar powalczyć o kilka mandatów. W okręgu nr 1 (Brzeźno, Nowy Port) o mandat ubiegać się będą były gdański radny Waldemar Jaroszewicz, a także Andrzej Skiba, znany z walki o prawa mieszkańców Brzeźna do bezpłatnego parkowania oraz Krzysztof Wiecki, też były radny. Piotr Gierszewski, jeden z bardziej doświadczonych gdańskich radnych, poprowadzi listę w okręgu nr 3 (Morena, Suchanino), wspierany przez Przemysława Malaka i Piotra Gwita. Liderem listy w okręgu nr 4 (Wrzeszcz) będzie Mirosław Przyborowicz, a na drugim miejscu znalazł się b. radny gdański z kadencji 1994-98 Romuald Plewa, trzeci na tej liście jest Maciej Merkisz, b. lekarz wojewódzki. Okręg nr 5 (Przymorze, Zaspa), w którym przez lata dominował Grzegorz Strzelczyk, przypadł działaczowi młodego pokolenia Maciejowi Giżyńskiemu. Natomiast w Oliwie i Osowie czyli w okręgu nr 6 powalczą Dawid Krupiej, współpracownik ministra Sellina, Henryk Hałas i obecny radny, Jacek Teodorczyk.


Listy zaakceptowały władze wojewódzkie partii, ale ze względu na możliwość odwołań ich oficjalne ujawnienie nastąpi za kilka dni.
(g)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież