Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dożywocie w Gdyni i Sopocie - Szczurek i Karnowski znowu!!!

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
niedziela, 02 września 2018 18:31

Jacek Karnowski, zatrudniony w urzędzie jako wiceprezydent od 1990 roku, wcześniej w 1987 roku dopuszczony przez SB w Gdańsku, wydział C, do tajemnic militarno-obronnych, od 1998 po incydencie natury zgoła nie chrześcijańskiej, prezydent Sopotu i Wojciech Szczurek, w 1989 roku sędzia sądu rejonowego w Gdyni, prezydent miasta od 1998 roku - mają zamiar doczekać na posadach miejskich do emerytury. Obaj marzą o 25.leciu na urzędzie!


Karnowski, promotor partnerstwa publiczno-prywatnego w Sopocie, na kolejną pięciolatkę proponuje dla siebie miejsce po stronie urzędowej. Prywatnego biznesu, który sławił jako b. członek KLD i PO wystrzega się jak ognia. Woli dzielić pieniądze publiczne w czym nabrał wprawy, czego dowodem "Sopoteka", którą dzierżawi za milion miejskich złotych od wykonawcy centrum handlowego na dworcu. Po stronie Karnowskiego na "Platformie Sopocian" stanęli jego podwładni: Marcin Skwierawski, raz kibic Lechii, raz Arki w zależności od gminy, w której ubiega się o mandat oraz Joanna Cichocka Gula. Są też na liście wiszący na garnuszku budżetu pozbawieni politycznej tożsamości Jerzy Smolarek, Marcin Stefański i Lesław Orski, wokół którego krążą wspomnienia wagi ciężkiej, w tym z Wrocławia.


Ekipa Karnowskiego, który wywodzi się z porządnej postkomunistycznej rodziny, choć wytykając lewice paluchem, swojej rodziny nie tyka, wystartuje pod hasłem "Sopot nasz wspólny dom". Karnowski, choć własny dom na Kamiennym Potoku jakoś zagubił i mieszka gdzieś w mieście, nieźle się pod sopocką strzechą urządził. Oprócz pensji w urzędzie pobiera sute wynagrodzenie w radzie nadzorczej lotniska -blisko 90 tys. zł za ostatni rok. Potrafił też sobie osobiście wydać polecenie udania się do pracy w radzie nadzorczej spółki siatkarskiej - za 43 tys. zł rocznie - uprzednio gwarantując spółce 300 tys. złotych za usługi reklamowe. Ulice Sopotu uczynił jednym wielkim płatnym parkingiem od rana do wieczora, swoje zaś auto z płatną ekstra rejestracją ustawia na bezpłatnej kopercie pod urzędem. Przywilej ten sam mógł powołać do życia. Wsławił się też konfliktem z SKT, z którym to klubem 4.krotnie przegrał decyzje podatkowe przed samorządowym kolegium odwoławczym. Nie lubi już bowiem prezesa, któremu wcześniej życzył powodzenia a nawet wydał warunki zabudowy na adaptacje pokoi hotelowych w starej hali.


W przeciwieństwie do Karnowskiego Wojciech Szczurek ma ubogi życiorys partyjny - tylko ruch STU - i niewielki dobytek, co jak na 20 lat pracy w urzędzie nieco dziwi. Szczurek bowiem ma rozdzielność majątkowa z żona co jest w demokracji samorządowej poręczne. Na tle możnych kolegów z Gdańska i Sopotu stroi się na biedaka, który mieszka kątem w willi u żony. Na jego koncie jest utrata 86 milionów publicznych złotówek, które wspólnie z towarzyszem Jerzym Włudzikiem z wydziału organizacyjnego KW PZPR w Gdańsku, dziś wójtem Kosakowa, utopił na lotnisku Babie Doły. W innych przypadkach Szczurek lewicą się brzydzi. Nie przyjmował ani A. Kwaśniewskiego, ani L. Millera, choć tym drugim umiał się posłużyć by mieć alibi dla plajty w Airport Babie Doły. Samodzielność polityczną Szczurka reprezentuje "Samorządność". Że jest ona w Gdyni krucha świadczą pytania, które w trybie informacji publicznej zadają mu skutecznie Marcin Strzelczyk z SLD i Marcin Horała z PiS. Nie sposób od Szczurka, miłośnika samorządu, dowiedzieć się po co sprzedaje i komu udziały w miejskim wodociągu, ani jakie koszty ponosi Gdynia w związku z nieczynnym lotniskiem. W tej drugiej sprawie Szczurek odsyła natrętów do syndyka, ale na stronie urzędu stoi jak wół ze spółką ma też zarząd, radę nadzorczą i dwóch wspólników: gminy Gdynia i Kosakowo. Cokolwiek więc syndyk czyni, dotyczy to majątku wspólników.


Swój program Szczurek dopiero ogłosi, ale nie będzie niespodzianki. Istotą programu jest bowiem utrzymanie władzy nad wieloma miliardami złotych.


Swoją drogą, czy w Gdańsku, Sopocie i Gdyni obywatelom odbiera rozum, by wierzyć serio w to, że nikt lepiej, sprawniej, inaczej nie potrafi dobrze poprowadzić spraw miejskich niż zadomowieni w urzędach liderzy lokalnych dynastii władzy? Nawet sekretarzom PZPR takie betonowanie demokracji się nie udawało...

(gg,set}


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież