Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 56:34 99:80
piątek, 12 sierpnia 2022 09:54
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 56:34 99:80
W piątek, 12 sierpnia, o godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Hojność Dulkiewicz - lepsza (wy)cena prezesa

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 06 czerwca 2022 21:57

alt

Zanim 3 czerwca Alan Aleksandrowicz przeprowadził się z gabinetu zastępcy prezydenta Gdańska do gabinetu prezesa miejskiej agencji Investgda, Aleksandra Dulkiewicz jako właściciel spółki podjęła 2 czerwca uchwałę o podniesieniu pensji prezesa z ok. 18 do 22 tys. złotych.


Nic tak w przeddzień święta wolności i praw obywatelskich, którym Dulkiewicz egzaltowała się jak polityczna pensjonarka, nie polepsza zakresu wolności i mocy społecznej aktywnych obywateli jak istotna podwyżka wynagrodzenia. Wystarczyło "właściwe odczytanie talentów" Alana Aleksandrowicza, wynikające z "szalejącej inflacji", by dotychczasowy wiceprezydent wyemigrował z urzędu do spółki, którą opuścił 3 lata wcześniej wzmacniając kierownictwo gdańskiego urzędu.

Sam Aleksandrowicz nie może natomiast pochwalić się "właściwym odczytaniem talentów" swoich byłych pracowników średniego szczebla urzędniczego, A. Dulkiewicz i Piotra Grzelaka, bo poprzestał jako prezes na powierzeniu im posad specjalistów.

Kiedy A. Aleksandrowicz przechodził z Gdańskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (Investgda) do magistratu, zarabiał w spółce, zgodnie z uchwałą 8/2017 z maja 2017 zgromadzenia wspólników - wtedy P. Adamowicz - 20 tys. zł miesięcznie, miał też prawo do 30 proc. premii i udzielał się w organach nadzoru właścicielskiego. Jego następca, Marek Ossowski, który objął funkcję 24 kwietnia 2019 znalazł się już w innym reżimie płacowym. Jego pułap określiła uchwała podjęta... 24 kwietnia przez wspólniczkę A. Dulkiewicz. Zgodnie z dokumentem numer 4/2019 nowy prezes mógł zarabiać jedynie 16 tys. zł, a jego zastępca, członek zarządu, 14 tys. zł. W czerwcu 2020 kolejną uchwała polepszono warunki pracy wiceprezesa Macieja Cieślika o 1000 zł. Z czasem na podwyżkę zasłużył też prezes M. Ossowski, któremu zgromadzenie udziałowców podniosło wynagrodzenie do prawie 18 tys. zł. Za rok ubiegły, uwzględniając regulaminową premię rady nadzorczej za wykonanie zadań, prezes Ossowski raportował w oświadczeniu majątkowym 265 tys. zł. wynagrodzenia, które uzupełnił o 50 tys. zł z tytułu pracy w radzie nadzorczej Gdańskich Wód. Jego zastępca M. Cieślik zarobił natomiast 241 tys. zł.

Ogłaszając radośnie odejście A. Aleksandrowicza z pracy w urzędzie i jego powrót do Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, prezydent Gdańska nie poinformowała miejskiej publiczności, że jako walne zgromadzenie podejmie wnet uchwałę 8/2022, które uczyni transfer A. Aleksandrowicza z instytucji władczej do firmy komunalnej mniej ciężkostrawnym. Nowy prezes, a zarazem stary, przychodząc 3 czerwca do pracy miał już prawo do wynagrodzenia na poziomie 22 tys. zł, które dzień przed powołaniem ustaliła dla b. zastępcy jego szczodra szefowa. To poziom, na który poprzednik nie mógł liczyć. Jako zastępca M. Ossowski mocą tej samej uchwały uzyskał prawo do 17 600 zł miesięcznie.

Tego samego dnia, 2 czerwca, A. Dulkiewicz doceniła też pracę rady nadzorczej, która w transparentnym postępowaniu musiała odwołać M. Ossowskiego i w postępowaniu kwalifikacyjnym wyłonić jego następcę czyli b. zastępcę prezydent Gdańska. Od lipca 2022 roku członkowie rady, w tym szef Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, Przemysław Guzow, mają prawo do wynagrodzenia równego wynagrodzeniu ogłaszanemu przez prezesa GUS w IV kwartale roku poprzedniego. Wcześniej było to tylko 75 proc. tej kwoty.

Zważywszy na fakt, że jeszcze w maju A. Dulkiewicz podniosła mocą swoich kompetencji korporacyjnych wynagrodzenia Jacka Skarbka do 22 tys. zł, Wiesława Bielawskiego do 19 800 zł - obaj zarząd GIWK, Ryszarda Gajewskiego do 22 tys. zł - Gdańskie Wody, a nawet Rafała Mańkusa (Arena Gdańsk) z 13 tys. zł do 14 300 zł - wszystkim z godnym zazdrości wyrównaniem od 1 stycznia b. roku, to wyrażone publicznie przeświadczenie gdańskiej prezydent, że zmieniamy nasze miasto i czynimy go lepszym do życia dla wszystkich ma głęboki sens.

Zwłaszcza dla niektórych i zwłaszcza w roku przedwyborczym.

(stg)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież