Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Hojność Dulkiewicz - lepsza (wy)cena prezesa

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 06 czerwca 2022 21:57

alt

Zanim 3 czerwca Alan Aleksandrowicz przeprowadził się z gabinetu zastępcy prezydenta Gdańska do gabinetu prezesa miejskiej agencji Investgda, Aleksandra Dulkiewicz jako właściciel spółki podjęła 2 czerwca uchwałę o podniesieniu pensji prezesa z ok. 18 do 22 tys. złotych.


Nic tak w przeddzień święta wolności i praw obywatelskich, którym Dulkiewicz egzaltowała się jak polityczna pensjonarka, nie polepsza zakresu wolności i mocy społecznej aktywnych obywateli jak istotna podwyżka wynagrodzenia. Wystarczyło "właściwe odczytanie talentów" Alana Aleksandrowicza, wynikające z "szalejącej inflacji", by dotychczasowy wiceprezydent wyemigrował z urzędu do spółki, którą opuścił 3 lata wcześniej wzmacniając kierownictwo gdańskiego urzędu.

Sam Aleksandrowicz nie może natomiast pochwalić się "właściwym odczytaniem talentów" swoich byłych pracowników średniego szczebla urzędniczego, A. Dulkiewicz i Piotra Grzelaka, bo poprzestał jako prezes na powierzeniu im posad specjalistów.

Kiedy A. Aleksandrowicz przechodził z Gdańskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (Investgda) do magistratu, zarabiał w spółce, zgodnie z uchwałą 8/2017 z maja 2017 zgromadzenia wspólników - wtedy P. Adamowicz - 20 tys. zł miesięcznie, miał też prawo do 30 proc. premii i udzielał się w organach nadzoru właścicielskiego. Jego następca, Marek Ossowski, który objął funkcję 24 kwietnia 2019 znalazł się już w innym reżimie płacowym. Jego pułap określiła uchwała podjęta... 24 kwietnia przez wspólniczkę A. Dulkiewicz. Zgodnie z dokumentem numer 4/2019 nowy prezes mógł zarabiać jedynie 16 tys. zł, a jego zastępca, członek zarządu, 14 tys. zł. W czerwcu 2020 kolejną uchwała polepszono warunki pracy wiceprezesa Macieja Cieślika o 1000 zł. Z czasem na podwyżkę zasłużył też prezes M. Ossowski, któremu zgromadzenie udziałowców podniosło wynagrodzenie do prawie 18 tys. zł. Za rok ubiegły, uwzględniając regulaminową premię rady nadzorczej za wykonanie zadań, prezes Ossowski raportował w oświadczeniu majątkowym 265 tys. zł. wynagrodzenia, które uzupełnił o 50 tys. zł z tytułu pracy w radzie nadzorczej Gdańskich Wód. Jego zastępca M. Cieślik zarobił natomiast 241 tys. zł.

Ogłaszając radośnie odejście A. Aleksandrowicza z pracy w urzędzie i jego powrót do Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, prezydent Gdańska nie poinformowała miejskiej publiczności, że jako walne zgromadzenie podejmie wnet uchwałę 8/2022, które uczyni transfer A. Aleksandrowicza z instytucji władczej do firmy komunalnej mniej ciężkostrawnym. Nowy prezes, a zarazem stary, przychodząc 3 czerwca do pracy miał już prawo do wynagrodzenia na poziomie 22 tys. zł, które dzień przed powołaniem ustaliła dla b. zastępcy jego szczodra szefowa. To poziom, na który poprzednik nie mógł liczyć. Jako zastępca M. Ossowski mocą tej samej uchwały uzyskał prawo do 17 600 zł miesięcznie.

Tego samego dnia, 2 czerwca, A. Dulkiewicz doceniła też pracę rady nadzorczej, która w transparentnym postępowaniu musiała odwołać M. Ossowskiego i w postępowaniu kwalifikacyjnym wyłonić jego następcę czyli b. zastępcę prezydent Gdańska. Od lipca 2022 roku członkowie rady, w tym szef Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, Przemysław Guzow, mają prawo do wynagrodzenia równego wynagrodzeniu ogłaszanemu przez prezesa GUS w IV kwartale roku poprzedniego. Wcześniej było to tylko 75 proc. tej kwoty.

Zważywszy na fakt, że jeszcze w maju A. Dulkiewicz podniosła mocą swoich kompetencji korporacyjnych wynagrodzenia Jacka Skarbka do 22 tys. zł, Wiesława Bielawskiego do 19 800 zł - obaj zarząd GIWK, Ryszarda Gajewskiego do 22 tys. zł - Gdańskie Wody, a nawet Rafała Mańkusa (Arena Gdańsk) z 13 tys. zł do 14 300 zł - wszystkim z godnym zazdrości wyrównaniem od 1 stycznia b. roku, to wyrażone publicznie przeświadczenie gdańskiej prezydent, że zmieniamy nasze miasto i czynimy go lepszym do życia dla wszystkich ma głęboki sens.

Zwłaszcza dla niektórych i zwłaszcza w roku przedwyborczym.

(stg)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież