Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ... Pomorska Golgota więźniów KL Stutthof » Zbliża się niechlubna 78. rocznica „Marszu Śmierci”. Plan przymusowej ewakuacji obozu KL Stutthof op... Mazowsze w Gdańsku! » Proboszcz Bazyliki Św. Brygidy ks. Ludwik Kowalski zaprasza dzisiaj (20.01) o godz 19.00 na koncert ... Pomorska Biblioteka Pedagogiczna dla społeczności z Ukrainy » Pomorska Biblioteka Pedagogiczna zaprasza rodziny, które przyjechały do Gdańska z Ukrainy do swojej ...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
sobota, 28 stycznia 2023 20:23
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
Siatkarze Trefla walczyli, zwłaszcza w pierwszym secie, ale w
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Durmus i Kubicki na dłużej w Lechii
środa, 25 stycznia 2023 14:11
Durmus i Kubicki na dłużej w Lechii
Ilkay Durmus i Jarosław Kubicki przedłużyli kontrakty z Lechią.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
niedziela, 15 stycznia 2023 15:55
Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
Nadmorska scena w obrazie Emila Paula Gabela wywołuje silne
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
sobota, 31 grudnia 2022 12:13
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Rozgrywki Gdańskiej Olimpiady Młodzieży powoli zbliżają się do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Hojność Dulkiewicz - lepsza (wy)cena prezesa

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 06 czerwca 2022 21:57

alt

Zanim 3 czerwca Alan Aleksandrowicz przeprowadził się z gabinetu zastępcy prezydenta Gdańska do gabinetu prezesa miejskiej agencji Investgda, Aleksandra Dulkiewicz jako właściciel spółki podjęła 2 czerwca uchwałę o podniesieniu pensji prezesa z ok. 18 do 22 tys. złotych.


Nic tak w przeddzień święta wolności i praw obywatelskich, którym Dulkiewicz egzaltowała się jak polityczna pensjonarka, nie polepsza zakresu wolności i mocy społecznej aktywnych obywateli jak istotna podwyżka wynagrodzenia. Wystarczyło "właściwe odczytanie talentów" Alana Aleksandrowicza, wynikające z "szalejącej inflacji", by dotychczasowy wiceprezydent wyemigrował z urzędu do spółki, którą opuścił 3 lata wcześniej wzmacniając kierownictwo gdańskiego urzędu.

Sam Aleksandrowicz nie może natomiast pochwalić się "właściwym odczytaniem talentów" swoich byłych pracowników średniego szczebla urzędniczego, A. Dulkiewicz i Piotra Grzelaka, bo poprzestał jako prezes na powierzeniu im posad specjalistów.

Kiedy A. Aleksandrowicz przechodził z Gdańskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (Investgda) do magistratu, zarabiał w spółce, zgodnie z uchwałą 8/2017 z maja 2017 zgromadzenia wspólników - wtedy P. Adamowicz - 20 tys. zł miesięcznie, miał też prawo do 30 proc. premii i udzielał się w organach nadzoru właścicielskiego. Jego następca, Marek Ossowski, który objął funkcję 24 kwietnia 2019 znalazł się już w innym reżimie płacowym. Jego pułap określiła uchwała podjęta... 24 kwietnia przez wspólniczkę A. Dulkiewicz. Zgodnie z dokumentem numer 4/2019 nowy prezes mógł zarabiać jedynie 16 tys. zł, a jego zastępca, członek zarządu, 14 tys. zł. W czerwcu 2020 kolejną uchwała polepszono warunki pracy wiceprezesa Macieja Cieślika o 1000 zł. Z czasem na podwyżkę zasłużył też prezes M. Ossowski, któremu zgromadzenie udziałowców podniosło wynagrodzenie do prawie 18 tys. zł. Za rok ubiegły, uwzględniając regulaminową premię rady nadzorczej za wykonanie zadań, prezes Ossowski raportował w oświadczeniu majątkowym 265 tys. zł. wynagrodzenia, które uzupełnił o 50 tys. zł z tytułu pracy w radzie nadzorczej Gdańskich Wód. Jego zastępca M. Cieślik zarobił natomiast 241 tys. zł.

Ogłaszając radośnie odejście A. Aleksandrowicza z pracy w urzędzie i jego powrót do Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, prezydent Gdańska nie poinformowała miejskiej publiczności, że jako walne zgromadzenie podejmie wnet uchwałę 8/2022, które uczyni transfer A. Aleksandrowicza z instytucji władczej do firmy komunalnej mniej ciężkostrawnym. Nowy prezes, a zarazem stary, przychodząc 3 czerwca do pracy miał już prawo do wynagrodzenia na poziomie 22 tys. zł, które dzień przed powołaniem ustaliła dla b. zastępcy jego szczodra szefowa. To poziom, na który poprzednik nie mógł liczyć. Jako zastępca M. Ossowski mocą tej samej uchwały uzyskał prawo do 17 600 zł miesięcznie.

Tego samego dnia, 2 czerwca, A. Dulkiewicz doceniła też pracę rady nadzorczej, która w transparentnym postępowaniu musiała odwołać M. Ossowskiego i w postępowaniu kwalifikacyjnym wyłonić jego następcę czyli b. zastępcę prezydent Gdańska. Od lipca 2022 roku członkowie rady, w tym szef Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, Przemysław Guzow, mają prawo do wynagrodzenia równego wynagrodzeniu ogłaszanemu przez prezesa GUS w IV kwartale roku poprzedniego. Wcześniej było to tylko 75 proc. tej kwoty.

Zważywszy na fakt, że jeszcze w maju A. Dulkiewicz podniosła mocą swoich kompetencji korporacyjnych wynagrodzenia Jacka Skarbka do 22 tys. zł, Wiesława Bielawskiego do 19 800 zł - obaj zarząd GIWK, Ryszarda Gajewskiego do 22 tys. zł - Gdańskie Wody, a nawet Rafała Mańkusa (Arena Gdańsk) z 13 tys. zł do 14 300 zł - wszystkim z godnym zazdrości wyrównaniem od 1 stycznia b. roku, to wyrażone publicznie przeświadczenie gdańskiej prezydent, że zmieniamy nasze miasto i czynimy go lepszym do życia dla wszystkich ma głęboki sens.

Zwłaszcza dla niektórych i zwłaszcza w roku przedwyborczym.

(stg)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież