Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Hojność Dulkiewicz - lepsza (wy)cena prezesa

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 06 czerwca 2022 21:57

alt

Zanim 3 czerwca Alan Aleksandrowicz przeprowadził się z gabinetu zastępcy prezydenta Gdańska do gabinetu prezesa miejskiej agencji Investgda, Aleksandra Dulkiewicz jako właściciel spółki podjęła 2 czerwca uchwałę o podniesieniu pensji prezesa z ok. 18 do 22 tys. złotych.


Nic tak w przeddzień święta wolności i praw obywatelskich, którym Dulkiewicz egzaltowała się jak polityczna pensjonarka, nie polepsza zakresu wolności i mocy społecznej aktywnych obywateli jak istotna podwyżka wynagrodzenia. Wystarczyło "właściwe odczytanie talentów" Alana Aleksandrowicza, wynikające z "szalejącej inflacji", by dotychczasowy wiceprezydent wyemigrował z urzędu do spółki, którą opuścił 3 lata wcześniej wzmacniając kierownictwo gdańskiego urzędu.

Sam Aleksandrowicz nie może natomiast pochwalić się "właściwym odczytaniem talentów" swoich byłych pracowników średniego szczebla urzędniczego, A. Dulkiewicz i Piotra Grzelaka, bo poprzestał jako prezes na powierzeniu im posad specjalistów.

Kiedy A. Aleksandrowicz przechodził z Gdańskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (Investgda) do magistratu, zarabiał w spółce, zgodnie z uchwałą 8/2017 z maja 2017 zgromadzenia wspólników - wtedy P. Adamowicz - 20 tys. zł miesięcznie, miał też prawo do 30 proc. premii i udzielał się w organach nadzoru właścicielskiego. Jego następca, Marek Ossowski, który objął funkcję 24 kwietnia 2019 znalazł się już w innym reżimie płacowym. Jego pułap określiła uchwała podjęta... 24 kwietnia przez wspólniczkę A. Dulkiewicz. Zgodnie z dokumentem numer 4/2019 nowy prezes mógł zarabiać jedynie 16 tys. zł, a jego zastępca, członek zarządu, 14 tys. zł. W czerwcu 2020 kolejną uchwała polepszono warunki pracy wiceprezesa Macieja Cieślika o 1000 zł. Z czasem na podwyżkę zasłużył też prezes M. Ossowski, któremu zgromadzenie udziałowców podniosło wynagrodzenie do prawie 18 tys. zł. Za rok ubiegły, uwzględniając regulaminową premię rady nadzorczej za wykonanie zadań, prezes Ossowski raportował w oświadczeniu majątkowym 265 tys. zł. wynagrodzenia, które uzupełnił o 50 tys. zł z tytułu pracy w radzie nadzorczej Gdańskich Wód. Jego zastępca M. Cieślik zarobił natomiast 241 tys. zł.

Ogłaszając radośnie odejście A. Aleksandrowicza z pracy w urzędzie i jego powrót do Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, prezydent Gdańska nie poinformowała miejskiej publiczności, że jako walne zgromadzenie podejmie wnet uchwałę 8/2022, które uczyni transfer A. Aleksandrowicza z instytucji władczej do firmy komunalnej mniej ciężkostrawnym. Nowy prezes, a zarazem stary, przychodząc 3 czerwca do pracy miał już prawo do wynagrodzenia na poziomie 22 tys. zł, które dzień przed powołaniem ustaliła dla b. zastępcy jego szczodra szefowa. To poziom, na który poprzednik nie mógł liczyć. Jako zastępca M. Ossowski mocą tej samej uchwały uzyskał prawo do 17 600 zł miesięcznie.

Tego samego dnia, 2 czerwca, A. Dulkiewicz doceniła też pracę rady nadzorczej, która w transparentnym postępowaniu musiała odwołać M. Ossowskiego i w postępowaniu kwalifikacyjnym wyłonić jego następcę czyli b. zastępcę prezydent Gdańska. Od lipca 2022 roku członkowie rady, w tym szef Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, Przemysław Guzow, mają prawo do wynagrodzenia równego wynagrodzeniu ogłaszanemu przez prezesa GUS w IV kwartale roku poprzedniego. Wcześniej było to tylko 75 proc. tej kwoty.

Zważywszy na fakt, że jeszcze w maju A. Dulkiewicz podniosła mocą swoich kompetencji korporacyjnych wynagrodzenia Jacka Skarbka do 22 tys. zł, Wiesława Bielawskiego do 19 800 zł - obaj zarząd GIWK, Ryszarda Gajewskiego do 22 tys. zł - Gdańskie Wody, a nawet Rafała Mańkusa (Arena Gdańsk) z 13 tys. zł do 14 300 zł - wszystkim z godnym zazdrości wyrównaniem od 1 stycznia b. roku, to wyrażone publicznie przeświadczenie gdańskiej prezydent, że zmieniamy nasze miasto i czynimy go lepszym do życia dla wszystkich ma głęboki sens.

Zwłaszcza dla niektórych i zwłaszcza w roku przedwyborczym.

(stg)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież