Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
wtorek, 28 maja 2024 09:36
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
Koszykarze Trefla Sopot po zaciętym półfinale pokonali WKS Śląsk
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mój sąsiad z Oliwy
niedziela, 19 maja 2024 15:58
Mój sąsiad z Oliwy
Profesor Władysław Lam, był jednym z najwybitniejszych malarzy

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Hojność Dulkiewicz - lepsza (wy)cena prezesa

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 06 czerwca 2022 21:57

alt

Zanim 3 czerwca Alan Aleksandrowicz przeprowadził się z gabinetu zastępcy prezydenta Gdańska do gabinetu prezesa miejskiej agencji Investgda, Aleksandra Dulkiewicz jako właściciel spółki podjęła 2 czerwca uchwałę o podniesieniu pensji prezesa z ok. 18 do 22 tys. złotych.


Nic tak w przeddzień święta wolności i praw obywatelskich, którym Dulkiewicz egzaltowała się jak polityczna pensjonarka, nie polepsza zakresu wolności i mocy społecznej aktywnych obywateli jak istotna podwyżka wynagrodzenia. Wystarczyło "właściwe odczytanie talentów" Alana Aleksandrowicza, wynikające z "szalejącej inflacji", by dotychczasowy wiceprezydent wyemigrował z urzędu do spółki, którą opuścił 3 lata wcześniej wzmacniając kierownictwo gdańskiego urzędu.

Sam Aleksandrowicz nie może natomiast pochwalić się "właściwym odczytaniem talentów" swoich byłych pracowników średniego szczebla urzędniczego, A. Dulkiewicz i Piotra Grzelaka, bo poprzestał jako prezes na powierzeniu im posad specjalistów.

Kiedy A. Aleksandrowicz przechodził z Gdańskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (Investgda) do magistratu, zarabiał w spółce, zgodnie z uchwałą 8/2017 z maja 2017 zgromadzenia wspólników - wtedy P. Adamowicz - 20 tys. zł miesięcznie, miał też prawo do 30 proc. premii i udzielał się w organach nadzoru właścicielskiego. Jego następca, Marek Ossowski, który objął funkcję 24 kwietnia 2019 znalazł się już w innym reżimie płacowym. Jego pułap określiła uchwała podjęta... 24 kwietnia przez wspólniczkę A. Dulkiewicz. Zgodnie z dokumentem numer 4/2019 nowy prezes mógł zarabiać jedynie 16 tys. zł, a jego zastępca, członek zarządu, 14 tys. zł. W czerwcu 2020 kolejną uchwała polepszono warunki pracy wiceprezesa Macieja Cieślika o 1000 zł. Z czasem na podwyżkę zasłużył też prezes M. Ossowski, któremu zgromadzenie udziałowców podniosło wynagrodzenie do prawie 18 tys. zł. Za rok ubiegły, uwzględniając regulaminową premię rady nadzorczej za wykonanie zadań, prezes Ossowski raportował w oświadczeniu majątkowym 265 tys. zł. wynagrodzenia, które uzupełnił o 50 tys. zł z tytułu pracy w radzie nadzorczej Gdańskich Wód. Jego zastępca M. Cieślik zarobił natomiast 241 tys. zł.

Ogłaszając radośnie odejście A. Aleksandrowicza z pracy w urzędzie i jego powrót do Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, prezydent Gdańska nie poinformowała miejskiej publiczności, że jako walne zgromadzenie podejmie wnet uchwałę 8/2022, które uczyni transfer A. Aleksandrowicza z instytucji władczej do firmy komunalnej mniej ciężkostrawnym. Nowy prezes, a zarazem stary, przychodząc 3 czerwca do pracy miał już prawo do wynagrodzenia na poziomie 22 tys. zł, które dzień przed powołaniem ustaliła dla b. zastępcy jego szczodra szefowa. To poziom, na który poprzednik nie mógł liczyć. Jako zastępca M. Ossowski mocą tej samej uchwały uzyskał prawo do 17 600 zł miesięcznie.

Tego samego dnia, 2 czerwca, A. Dulkiewicz doceniła też pracę rady nadzorczej, która w transparentnym postępowaniu musiała odwołać M. Ossowskiego i w postępowaniu kwalifikacyjnym wyłonić jego następcę czyli b. zastępcę prezydent Gdańska. Od lipca 2022 roku członkowie rady, w tym szef Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, Przemysław Guzow, mają prawo do wynagrodzenia równego wynagrodzeniu ogłaszanemu przez prezesa GUS w IV kwartale roku poprzedniego. Wcześniej było to tylko 75 proc. tej kwoty.

Zważywszy na fakt, że jeszcze w maju A. Dulkiewicz podniosła mocą swoich kompetencji korporacyjnych wynagrodzenia Jacka Skarbka do 22 tys. zł, Wiesława Bielawskiego do 19 800 zł - obaj zarząd GIWK, Ryszarda Gajewskiego do 22 tys. zł - Gdańskie Wody, a nawet Rafała Mańkusa (Arena Gdańsk) z 13 tys. zł do 14 300 zł - wszystkim z godnym zazdrości wyrównaniem od 1 stycznia b. roku, to wyrażone publicznie przeświadczenie gdańskiej prezydent, że zmieniamy nasze miasto i czynimy go lepszym do życia dla wszystkich ma głęboki sens.

Zwłaszcza dla niektórych i zwłaszcza w roku przedwyborczym.

(stg)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież