Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 35:25 78:71
piątek, 12 sierpnia 2022 09:54
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 35:25 78:71
W piątek, 12 sierpnia, o godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kontrowersje z przyznaniem nagrody darczyńcy członkowi kapituły nagrody im. L. Bądkowskiego.

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 06 czerwca 2022 12:34

Andrzej Skiba i Przemysław Majewski, radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta, złożyli do prezydent Gdańska interpelację z powodu kontrowersji związanych z tegoroczną nagrodą Prezydent Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego i przyznaniem jej członkowi kapituły tej nagrody.


- Kilkadziesiąt godzin temu ogłoszono, że darczyńcą roku w nagrodzie Prezydent Miasta Gdańska imienia Lecha Bądkowskiego wybrano radnego rządzącej koalicji - Andrzeja Stelmasiewicza - powiedział Andrzej Skiba. - Nie byłoby w tym nic zdrożnego gdyby nie dwie fundamentalne kwestie. Po pierwsze pan radny jest członkiem kapituły, która te nagrody przyznaje, co potwierdza choćby zarządzenie Prezydenta. Po drugie jeśli sam radny przyznaje, że część z darowizn przekazuje na Fundację Wspólnota Gdańska, którą założył, a dziś administruje nią jego córka, czy na stowarzyszenie "Wszystko dla Gdańska", które jest quasi partią polityczną z której wywodzi się radny i Pani prezydent, to czy możemy mówić o jakichś szczególnych zasługach? Dlatego składamy interpelację do Prezydent Dulkiewicz, która te nagrodę wręczyła. Domagamy się dokumentów z procesu wyboru laureatów, chcemy dowiedzieć dlaczego Miasto pozwala na takie wątpliwe etycznie i moralnie wybory. Pamiętajmy, że to rzuca cień na cały Urząd Miasta.

- Zarządzenie prezydent z 23 maja 2022 roku nie pozostawia złudzeń. Paragraf 5 ust 1 pkt 3 regulaminu pracy kapituły mówi, że członek nie może być w jakikolwiek sposób związany z nominowaną osobą - powiedział Przemysław Majewski. - Tymczasem to sam Andrzej Stelmasiewicz zasiada w kapitule tej nagrody. Czy wiec przyznał ją sobie sam? Kolejna kwestia to oświadczenie o bezstronności czy podpis nominowanego pod wnioskiem o przyznanie nagrody. Radny musiał wiedzieć, że będzie brany pod uwagę i będzie nad swoją kandydaturą głosował. Dlaczego na to pozwolił? Czy w Gdańsku nagradza się swoich ludzi za ich posłuszeństwo wobec władzy?

alt

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież