Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Grzegorz Ksepko: Celebrujmy zwycięstwa, nie porażki

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 11 sierpnia 2016 18:16

Rozmowa z Grzegorzem Ksepko, wiceprezesem Energa SA- 15 sierpnia rusza pierwsza edycja Festiwalu Energia Wolności. Dlaczego wybraliście właśnie tę datę?  
Grzegorz Ksepko: Ponieważ jest to rocznica wielkiego triumfu polskiej armii nad bolszewikami w 1920 roku. W ten sposób chcemy upamiętnić zwycięską bitwę, dzięki której Polska ocaliła nie tylko swoją niepodległość, lecz również całą Europę przed bolszewicką rewolucją. W tym dniu wspólnie przeżywamy również Święto Wojska Polskiego oraz jedno z największych w roku świąt kościelnych: Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Również i o tym chcemy pamiętać i przypominać, zwłaszcza młodym.


- Od paru lat obserwujemy w Polsce swoiste odrodzenie patriotyzmu. Ta postawa szczególnie widoczna jest u pokolenia urodzonego po ‘89 roku. Czy Wasz Festiwal jest szczególnym ukłonem w stronę młodych?
Grzegorz Ksepko: Eksplozja patriotyzmu i powrót do  wiary chrześcijańskiej jest rzeczą wielce budującą. Jako spółka Skarbu Państwa chcemy ten trend wspierać – pokazywać, że można być dumnym z polskości i tożsamości chrześcijańskiej. Że są wydarzenia historyczne, które można i trzeba świętować. Czcijmy zwycięstwa, a nie tylko honorowe porażki. Historia pokazuje, że Polacy to - wbrew temu, co nam przez wiele lat wmawiano - naród zwycięski. Najbardziej cieszy mnie, że młodzież to czuje, że identyfikuje się z wolną, niepodległą Polską. Festiwal Energia Wolności, jako impreza muzyczna jest oczywiście kierowana głównie do ludzi młodych, ale nie tylko. Festiwal ma łączyć pokolenia, dawać młodym i trochę starszym, możliwość wspólnej zabawy, wspólnego celebrowania dumy narodowej.


alt- Kogo zobaczymy w poniedziałek na błoniach Stadionu Energa?
Grzegorz Ksepko: Same gwiazdy… Prócz znanych od wielu lat muzyków, posłuchać będzie można młodych, obiecujących wykonawców, wśród nich finalistów prestiżowych konkursów muzycznych. Zagrają „Złe Psy” Andrzeja Nowaka, „2Tm2,3”, „Arka Noego”, „KSU”, „Turbo”, „Oberschlesien”, Ania Rusowicz, „Eldo”, Kasia Sawczuk i „Wicked Heads”. Szczególnie wdzięczny jestem Robertowi „Litzy” Friedrichowi, który aby wystąpić w Gdańsku przy Stadionie Energa, zmienił w ostatniej chwili swoje plany koncertowe. Wdzięczny jestem również Darkowi Malejonkowi, który 15 sierpnia wystąpi aż dwa razy… Tych, którzy 15 sierpnia odwiedzą błonia Stadionu Energa w Gdańsku, czeka więc prawdziwa uczta muzyczna i ogromna dawka pozytywnej energii.


- Skąd w ogóle pomysł na tego rodzaju imprezę, przecież Energa, to jeden z największych koncernów energetycznych, do tej pory niekojarzony z rockiem?
Grzegorz Ksepko: O cyklicznej imprezie muzycznej z udziałem zespołów chrześcijańskich i patriotycznych myślałem od wielu lat. Ale była to idea bliżej niesprecyzowana. Miałem świadomość, że takich twórców jest całkiem sporo, ale działają w rozproszeniu, nie tworząc własnej sceny muzycznej. Pomyślałem, że być może dzięki takiemu festiwalowi udałoby się stworzyć nową jakość artystyczną. I ta idea kilka miesięcy temu zaczęła nabierać konkretnych kształtów. Duża w tym zasługa pracowników naszego departamentu marketingu, a szczególne podziękowania należą się dwóm moim współpracownikom: Krzysztofowi M. Załuskiemu i Miłoszowi Lodowskiemu. Ponadto, nasze zaangażowanie, jako mecenasa i sponsora imprez sportowych i kulturalnych nie jest niczym nowym. Nowością jest natomiast fakt, że zwiększamy nacisk na wsparcie inicjatyw kulturalnych, edukacyjnych i historyczno-patriotycznych, czyli tego obszaru, który dotąd w polityce państwa był obszarem zapomnianym. Festiwal Energia Wolności doskonale wpisuje się również w priorytety nowej strategii marketingowo-sponsoringowej spółek Skarbu Państwa. Te priorytety to właśnie wspieranie edukacji patriotycznej młodzieży oraz rozwijanie jej świadomości historycznej. Zresztą nie tylko nasza Grupa jest sponsorem Festiwalu Energa Wolności. Chciałbym przy tej okazji  podziękować wszystkim podmiotom, które zaangażowały się we współpracę, a zwłaszcza Grupie Lotos, Olivia Business Centre i Instytutowi Pamięci Narodowej, który objął patronat honorowy nad naszą imprezą.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież