Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdyński SLD przeciwny zaostrzeniu prawa aborcyjnego

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 13 czerwca 2016 20:27

W niecałe dwie godziny udało się zebrać 120 podpisów, co daje imponujący wynik – około podpisu na minutę. W okolicach Hal Targowych, na rogu ulic 3 maja i Wójta Radtkego w Gdyni, działacze gdyńskiego SLD zbierali podpisy pod projektem ustawy przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce.


– Niestety podpisy zbieraliśmy niecałe 2 godziny, bo zaczął padać deszcz. Niemniej jednak w tym czasie zebraliśmy 120 podpisów i wydaje mi się, że jest to dobry wynik jak na taki krótki okres czasu, bo statystycznie wychodzi mniej więcej jeden podpis na minutę. W zasadzie cały czas ktoś był przy stoliku i podpisywał projekt, także akcja przebiegła bardzo dobrze – powiedział „Gazecie Gdańskiej” Mariusz Falkowski, przewodniczący rady miejskiej SLD w Gdyni.


To nie koniec gdyńskich działań przeciwko zaostrzeniu „prawa aborcyjnego”.
– Będziemy starali się przynajmniej jeszcze z cztery, pięć razy wystawić nasze stanowisko w różnych miejscach w Gdyni. Mieliśmy zamiar stać dłużej, ale plany pokrzyżowała nam pogoda – powiedział Mariusz Falkowski.


altZbieranie podpisów w Gdyni, mimo kapryśnej pogody, przebiegło dobrze. Nieprzychylne komentarze były wyjątkami.
– Byłem zaskoczony pozytywnym odbiorem – większość ludzi z przychylnością się podpisywała. Oczywiście było parę osób, które miały odmienne zdanie, czy machali ręką i w ogóle nie chcieli się dowiedzieć jaka jest idea zbierania tych podpisów. Pojawiły się chyba trzy takie ostrzejsze komentarze: jeden, że jesteśmy „mordercy”, kolejny, że „Kaczor jest najlepszy, a PiS tu zrobi porządek”, ale typowo agresywnych incydentów nie było. Byłem tym zaskoczony, bo temat wydawał mi się kontrowersyjny. Ludzie, którzy nie chcieli podpisać projektu po prostu dziękowali, ale duża część się podpisała – powiedział Mariusz Falkowski.


W zbieraniu podpisów wzięli udział znamienici politycy i działacze, w tym również, pochodząca z Gdyni, Joanna Senyszyn.
– Była Joasia Senyszyn, była Sława Jakubik, byłem ja, Michał Gajowy i dwie osoby z młodzieżówki. Bardzo pozytywna akcja. Spróbujemy jeszcze „wyjść na zewnątrz” zbierać podpisy w weekend, w przyszłym tygodniu i do końca czerwca – powiedział Mariusz Falkowski.


altCo ciekawe do podpisania projektu ustawy nie garnęły się osoby młode, a ludzie nieco starsi.
– Większość osób w tym czasie i miejscu to byli ludzie 50 plus i nieco zmartwiło mnie, że większość ludzi młodych w ogóle nie była zainteresowana. Absolutnie nie byli agresywni, ale po prostu nie chcieli się nawet dowiedzieć po co tam jesteśmy. Większość podpisujących to właśnie emeryci lub osoby powyżej 50-tki i byłem nieco zdziwiony, bo ci ludzie z chęcią podpisywali. Wyszli do nas nawet sprzedawcy ze sklepów i się podpisywali, także akcja wypadła po prostu sympatycznie – powiedział Mariusz Falkowski.


Zbierający podpisy bardzo pozytywnie odebrali całą akcję.
– Trochę ulotek rozdaliśmy, więc myślę, że było dobrze. Cały czas był ruch przy stoliku i myślę, że ciężko byłoby zebrać więcej w takim czasie i w takich warunkach atmosferycznych. Wiadomo, że podpisanie zajmuje chwilę czasu, bo trzeba podać między innymi PESEL, ale cały czas ktoś siedział przy stoliku i podpisywał, a przecież nie staliśmy tam długo – powiedział Mariusz Falkowski.


Nie jest to jedyna gdyńska flanka w sprawie „prawa aborcyjnego” – działaczki Platformy Obywatelskiej zamierzają zbierać podpisy w Gdyni na nadmorskim bulwarze pod koniec tygodnia.

GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież