Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdyński SLD przeciwny zaostrzeniu prawa aborcyjnego

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 13 czerwca 2016 20:27

W niecałe dwie godziny udało się zebrać 120 podpisów, co daje imponujący wynik – około podpisu na minutę. W okolicach Hal Targowych, na rogu ulic 3 maja i Wójta Radtkego w Gdyni, działacze gdyńskiego SLD zbierali podpisy pod projektem ustawy przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce.


– Niestety podpisy zbieraliśmy niecałe 2 godziny, bo zaczął padać deszcz. Niemniej jednak w tym czasie zebraliśmy 120 podpisów i wydaje mi się, że jest to dobry wynik jak na taki krótki okres czasu, bo statystycznie wychodzi mniej więcej jeden podpis na minutę. W zasadzie cały czas ktoś był przy stoliku i podpisywał projekt, także akcja przebiegła bardzo dobrze – powiedział „Gazecie Gdańskiej” Mariusz Falkowski, przewodniczący rady miejskiej SLD w Gdyni.


To nie koniec gdyńskich działań przeciwko zaostrzeniu „prawa aborcyjnego”.
– Będziemy starali się przynajmniej jeszcze z cztery, pięć razy wystawić nasze stanowisko w różnych miejscach w Gdyni. Mieliśmy zamiar stać dłużej, ale plany pokrzyżowała nam pogoda – powiedział Mariusz Falkowski.


altZbieranie podpisów w Gdyni, mimo kapryśnej pogody, przebiegło dobrze. Nieprzychylne komentarze były wyjątkami.
– Byłem zaskoczony pozytywnym odbiorem – większość ludzi z przychylnością się podpisywała. Oczywiście było parę osób, które miały odmienne zdanie, czy machali ręką i w ogóle nie chcieli się dowiedzieć jaka jest idea zbierania tych podpisów. Pojawiły się chyba trzy takie ostrzejsze komentarze: jeden, że jesteśmy „mordercy”, kolejny, że „Kaczor jest najlepszy, a PiS tu zrobi porządek”, ale typowo agresywnych incydentów nie było. Byłem tym zaskoczony, bo temat wydawał mi się kontrowersyjny. Ludzie, którzy nie chcieli podpisać projektu po prostu dziękowali, ale duża część się podpisała – powiedział Mariusz Falkowski.


W zbieraniu podpisów wzięli udział znamienici politycy i działacze, w tym również, pochodząca z Gdyni, Joanna Senyszyn.
– Była Joasia Senyszyn, była Sława Jakubik, byłem ja, Michał Gajowy i dwie osoby z młodzieżówki. Bardzo pozytywna akcja. Spróbujemy jeszcze „wyjść na zewnątrz” zbierać podpisy w weekend, w przyszłym tygodniu i do końca czerwca – powiedział Mariusz Falkowski.


altCo ciekawe do podpisania projektu ustawy nie garnęły się osoby młode, a ludzie nieco starsi.
– Większość osób w tym czasie i miejscu to byli ludzie 50 plus i nieco zmartwiło mnie, że większość ludzi młodych w ogóle nie była zainteresowana. Absolutnie nie byli agresywni, ale po prostu nie chcieli się nawet dowiedzieć po co tam jesteśmy. Większość podpisujących to właśnie emeryci lub osoby powyżej 50-tki i byłem nieco zdziwiony, bo ci ludzie z chęcią podpisywali. Wyszli do nas nawet sprzedawcy ze sklepów i się podpisywali, także akcja wypadła po prostu sympatycznie – powiedział Mariusz Falkowski.


Zbierający podpisy bardzo pozytywnie odebrali całą akcję.
– Trochę ulotek rozdaliśmy, więc myślę, że było dobrze. Cały czas był ruch przy stoliku i myślę, że ciężko byłoby zebrać więcej w takim czasie i w takich warunkach atmosferycznych. Wiadomo, że podpisanie zajmuje chwilę czasu, bo trzeba podać między innymi PESEL, ale cały czas ktoś siedział przy stoliku i podpisywał, a przecież nie staliśmy tam długo – powiedział Mariusz Falkowski.


Nie jest to jedyna gdyńska flanka w sprawie „prawa aborcyjnego” – działaczki Platformy Obywatelskiej zamierzają zbierać podpisy w Gdyni na nadmorskim bulwarze pod koniec tygodnia.

GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież