Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Reklama
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rucińska-Kulesz kandydatką na dyrektora Pomorskiego NFZ

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 10 czerwca 2016 15:23

Pomorski NFZ zwrócił się do Ministerstwa Zdrowia w sprawie opinii o kandydaturze Elżbiety Rucińskiej-Kulesz na stanowisko dyrektora  Pomorskiego NFZ. Ministerstwo ma dwa tygodnie na wydanie opinii.Elżbieta Rucińska-Kulesz jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku, który ukończyła w 1989 roku. W 1993 roku zdobyła I stopień specjalizacji z pediatrii, a cztery lata później II stopień. Ukończyła również Profesjonalne Studium Menedżerskie „Zarządzanie Służbą Zdrowia" (Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów 1999), Profesjonalne Studium Marketingu (Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów 2000), Podyplomowe Studium Zarządzania w Opiece Zdrowotnej (Akademia Medyczna i Akademia Ekonomiczna w Poznaniu 2001), Podyplomowe Studium Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie Katedra Zarządzania w Gospodarce 2002) oraz zdała Egzamin Państwowy Ministerstwa Skarbu Państwa dla kandydatów na członków do rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa (2000).


alt


W latach 1989-2000 pracowała w Zespole Opieki Zdrowotnej w Wejherowie, jako lekarz stażysta, młodszy asystent pediatra, starszy asystent pediatra, kierownik Przychodni nr 1 w Rumi, kierownik Zespołu Przychodni Rejonowych nr 1 i nr 2 w Rumi. W latach 2000-2002 była dyrektorem naczelnym Szpitala Miejskiego im J. Brudzińskiego w Gdyni. Była starszym asystentem specjalistą pediatrii w Lux-Med Gdańsk (2003-2006). W latach 2006-2008 pracowała w Pomorskim NFZ jako zastępca dyrektora ds. medycznych (30.10.2006 - 31.05.2008), a następnie p.o. dyrektora naczelnego (10.03.2008 - 31.05.2008). Była zastępcą dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym im. dr Aleksandra Majkowskiego w Kartuzach (2008), naczelnym lekarzem szpitala i p.o. dyrektora naczelnego w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku (2009), lekarzem specjalistą pediatrii w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Żukowie (2011-2015), a od 01.05.2015 do chwili obecnej lekarzem specjalistą pediatrii w Nadmorskim Centrum Medycznym w Gdańsku - Dom Medyczny Żukowo.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież