Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dziś zmiana szefa weterynarii

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
czwartek, 18 lutego 2016 22:56

- W piątek jedziemy do Gdańska i będziemy protestować pod pomorskim urzędem wojewódzkim - mówi "Gazecie Gdańskiej" sołtys Grabowca, Beata Baranowska. Sytuacja w pomorskiej weterynarii bliska jest przesileniu. Nowy główny lekarz kraju, dr Włodzimierz Skorupski, ma zamiar dokonać zmian kadrowych. Rolnicy z powiatu wejherowskiego są zniecierpliwieni brakiem sprawnego nadzoru weterynaryjnego... Według informacji "Gazety Gdańskiej" dziś na szefa pomorskiej inspekcji weterynaryjnej zostanie powołany dr Paweł Niemczuk, dotychczasowy zastępca dr Włodzimierza Przewoskiego.Najpierw kilkudziesięciu sołtysów, a potem ponad stu rolników wystosowało listy otwarte do głównego lekarza weterynarii i wojewody pomorskiego, w których zwracali uwagę na poważne uchybienia w funkcjonowaniu nadzoru weterynaryjnego, zagrażające ekonomice ich gospodarstw rolnych. "Jest to dla nas sytuacja kłopotliwa - piszą rolnicy - ponieważ nie jesteśmy prawidłowo obsłużeni przez ADMINISTRACJE PAŃSTWOWĄ. Musimy czekać na świadectwa zbyt długo, ponosimy większe koszty dojazdu innych lekarzy albo w ogóle nie są w stanie przyjechać". Zdaniem podpisanych rolników, to efekt działania miejscowego zastępcy powiatowego lekarza Jerzego Banuchy "pod dyktando Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, Włodzimierza Przewoskiego, który prowadzi prywatne wojny".


Wcześniej podobne argumenty podnieśli w swoim apelu sołtysi. I też zwrócili uwagę na fakt, że "w wyniku prywatnego konfliktu jaki prowadzi Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii dr Włodzimierz Przewoski nie mamy swobodnego dostępu do urzędowych usług weterynaryjnych. Jest to sytuacja niedopuszczalna, aby przez jednego człowieka wielu rolników nie było prawidłowo obsługiwanych przez administrację państwową".


- Od czasu wysłania listu do głównego lekarza weterynarii (dr Marka Pirsztuka, zastąpionego przed tygodniem przez dr Włodzimierza Skorupskiego - dop. red.) nic w zakresie nadzoru weterynaryjnego na naszym terenie się nie zmieniło -powiedziała "GG" Beata Baranowska, sołtys wsi Grabowiec. - Nasz list pozostał bez jakiejkolwiek reakcji. Nic się w tej sprawie nie dzieje. Tak jak było przed wysłaniem listu jest nadal. Dlatego w piątek jedziemy do Gdańska i będziemy protestować przed pomorskim urzędem wojewódzkim.


- Minęły trzy tygodnie od wysłania listu i nie ma żadnej reakcji - powiedziała "GG" Beata Łazorczyk, sołtys wsi Częstkowo. - Nic się nie zmieniło. W tej sytuacji nie mamy wyjścia. Jedziemy w piątek do Gdańska żeby przedstawić sprawę osobiście wojewodzie.


Jak już informowaliśmy, wojewoda Dariusz Drelich, zwierzchnik administracji zespolonej, zapowiedział zmiany kadrowe po uzgodnieniu z głównym lekarzem weterynarii. Sytuacją na Pomorzu ministra Krzysztofa Jurgiela zainteresowali posłowie pomorscy: Jolanta Szczypińska, Jan Kilian i Andrzej Jaworski, którzy z trybuny sejmowej skierowali w tej sprawie pytania do szefa resortu.


Według nieoficjalnych ustaleń "Gazety Gdańskiej" wojewoda pomorski i nowy główny lekarz weterynarii na nowego szefa pomorskiej inspekcji powołają dziś dr Pawła Niemczuka. Dotychczasowy szef, dr Włodzimierz Przewoski, zarządzał inspekcją przez 25 lat.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież