Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Weterynaria: dziwna sprawa

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
sobota, 28 maja 2016 18:06

Dziwna sprawa. Sprawa Magdaleny Baranowskiej. Gdyby nie jej determinacja i poczucie krzywdy sprawy w pomorskiej weterynarii biegłyby starym torem. Odejście po 25 latach dr Włodzimierza Przewoskiego ze stanowiska szefa pomorskiej inspekcji to w środowisku trzęsienie ziemi.


Nowym pomorskim lekarzem weterynarii został dr Paweł Niemczuk, niezły lekarz, dobry organizator, pozostający w cieniu szefa. Był jednym z trzech poważnie rozpatrywanych kandydatów, dobrym, bo jako jedyny nie był związany z konfliktem, rodzinnie związany z branżą. To jego przyzwoita postawa i oświadczenie, w którym opisał okoliczności kontrowersyjnej kontroli w firmie Avipol w Redzie zmieniły postrzeganie tego sporu przez zwierzchników administracji zespolonej. Wcześniej zarówno główny lekarz weterynarii jak i wojewoda pomorski nie do końca byli przekonani do zmian. Oświadczenie dr Niemczuka było poważnym, pochodzącym z wewnątrz inspekcji, sygnałem ostrzegawczym.


Po liście otwartym do premier Beaty Szydło, podpisanym przez Magdalenę Baranowską, Edwarda Kowalke i Andrzeja Górzyńskiego, było jasne, że nie uda się zachować status quo. Znowelizowana ustawa o służbie cywilnej dawała możliwość niekolizyjnego rozwiązania konfliktowych sporów.


W nowej roli dr Paweł Niemczuk poradził sobie sprawnie z wieloma wcześniejszymi problemami. Przywrócił obsadę w inspektoratach powiatowych, załagodził stare konflikty, zawarł ugodę z dr A. Górzyńskim, byłym szefem inspekcji w Tczewie i się z niej wywiązał. Inny z byłych powiatowych lekarzy weterynarii, dr Edward Kowalke z Kościerzyny, wrócił do pracy w inspekcji i został zastępcą nowego szefa pomorskiej weterynarii.


Pozostaje sprawa Magdy Baranowskiej. Wymaga dobrej woli i ustąpienia ze swoich pozycji obu stron, by dojście do kompromisu było możliwe. Dr P. Niemczuk w tej sprawie ma obowiązek wykonania pierwszego ruchu. Gdyby nie determinacja M. Baranowskiej i szukanie sprawiedliwego rozwiązania sytuacji w której się znalazła, do zmian w kierownictwie wcale nie musiało dojść. W gruncie rzeczy dr Niemczuk jest dłużnikiem inspektor Baranowskiej. To dla dżentelmena nie jest chyba sytuacja komfortowa.

(ga)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież