Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Reklama
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Stanisław Gierszewski biznesmenem roku 2013

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 26 maja 2014 16:00

Trzy godziny trwały nominacje i wybór Biznesmena Roku 2013 oraz nagrodzenie sześciu Biznesmenów 25-lecia Pomorza. Te trzy uroczystości odbyły się w sobotę 24 maja w gdańskim Dworze Artusa.


Oprócz rekordowego czasu trwania imprezy, swego rodzaju mankamentem był też prawie pół metrowej wysokości podest, na który kilkanaście razy musiało wchodzić kilku znamienitych prominentów, aby nominowanym i wyróżnionym wręczyć nagrody. Szczęście, że nikt się nie potknął, nie poślizgnął i nie upadł, co mogło się skończyć fatalnie, a na co uwagę zwrócił w swoim przemówieniu komisarz unijny Janusz Lewandowski. Stwierdził też, że tego rodzaju zbyt wysokie dla notabli podesty zostaną objęte... specjalną dyrektywą unijną.


Ta swoista gimnastyka kilkunastokrotnego wchodzenia i schodzenia z wysokiego podestu objęła też marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, marszałka pomorskiego Mieczysława Struka, przewodniczącego Rady Miasta Gdańska Bogdana Oleszka, prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, wiceprezydenta Gdyni Bogusława Stasiaka, rektora Politechniki Gdańskiej prof. Henryka Krawczyka oraz żonę byłego prezydenta RP Danutę Wałęsową. Z pewnością kilka z tych osób po takich fizycznych ćwiczeniach będzie odczuwało w mięśniach zakwasy.


altZa każdym razem wchodząc na podest wręczali oni nominowanym i wybranym laureatom stosowne nagrody, głównie były to statuetki, medale i drobne upominki, a jedynie rektor PG wręczał coś większego umieszczonego w kolorowej siatce.


Tych nagród było tak wiele, że przy ich odbiorze nagradzanym pomagały dwie hostessy, urocze laureatki niedawnych wyborów Miss Nastolatek Powiśla i Kociewia.


altNominowana dziesiątka biznesmenów roku 2013, to wedle listy alfabetycznej: 1. Zbigniew Borkowski, INFRACORR Gdańsk, 2. Stanisław Gierszewski, Centrum RENK Gdańsk, 3.Błażej Gilla, GILLMET Starogard Gdański, 4. Jerzy Jerkiewicz, ŁĄCZPOL Gdańsk, 5. Leszek Kalkowski, PIKA Gdańsk, 6. Jan Łabas, Alu Int. Shipyard Gdańsk, 7. Tomasz Malicki, Gino Rossi, Słupsk, 8. Robert Nowak, Słupsk, 9. Maciej Sochacki, TERMIKA Gdańsk, 10. Zbigniew Zienowicz, HYDROMEGA Gdynia.

Po nominacji tej dziesiątki, aby z niej wyłonić pomorskiego biznesmena roku 2013, szacowne wieloosobowe jury udało się na naradę przy zamkniętych drzwiach. W tym czasie wielu zebranych gości podziwiało kunszt operowych solistek Zespołu Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis.

Po zakończeniu około półgodzinnych obrad, przewodniczący jury Mieczysław Struk odczytał podjęty werdykt: – Pomorskim Biznesmenem Roku 2013 został wybrany Stanisław Gierszewski, za to, że z zadłużonej doprowadził do obecnie znakomicie prosperującą gdańską firmę Pomorskie Centrum Hurtowe RËNK.


altDokonano również wyboru i prezentacji oraz nagrodzenia szóstki szefów firm uznanych za Biznesmena 25-lecia.
Są to: 1. Bogdan Górski, od 30 lat firma budowlana, zatrudniająca 700 osób, która wybudowała 4 tys. mieszkań i ma własną bazę budowlano-transportową.

2. Paweł Olechnowicz, od 2002 roku prezes Rafinerii Gdańskiej, a obecnie Grupy Lotos. Dzięki kresowej stanowczości wprowadził ją na giełdę papierów wartościowych oraz zrealizował ogromne zadanie inwestycyjne „Dziesięć plus”.

3. Andrzej Hass, dr nauk ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego, szef grupy kapitałowej i firmy Euroafrica Linie Żeglugowe spółka z o.o., dysponującej 14 statkami towarowymi. W skład grupy wchodzi też firma budowlana Doraco oraz Hotel Haffner w Sopocie. Łączna ilość zatrudnionych, to 1300 osób.

4. Józef Poltrok, właściciel firmy “Łączpol” specjalizującej się między innymi w realizacji prac budowlano-montażowych i elektronicznych. Jest Konsulem Honorowym Litwy na Pomorzu.

5. Piotr Soyka, przez dwadzieścia lat był prezesem Gdańskiej Stoczni Remontowa. Przeszedł drogę od majstra do prezesa. W 1972 r. zaczął w GSR pracę na stanowisku mistrza na pochylni. Potem pracował jako m.in. budowniczy i kierownik remontów. Pod koniec lat 70. przeniósł się do Stoczni Remontowej w Świnoujściu, w której był zastępcą dyrektora do spraw technicznych, a w roku 1980 dyrektorem naczelnym. Powrócił do GSR i objął stanowisko zastępcy dyrektora do spraw produkcji. Później przebywał za granicą, m.in. w stoczni w Goeteborgu i w Afryce. W 1989 roku powrócił do kraju i po wygraniu konkursu na dyrektora kierował GSR. Następnie aż do emerytury kierował Grupą Remontowa. Obecnie prezes Związku Pracodawców Forum Okrętowe.

6. Andrzej Ubertowski, wieloletni prezes zarządu firmy Polnord S.A, która ma na swoim koncie wiele znaczących dla Pomorza inwestycji. Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego PG z 1961 roku. Piastował funkcje kierownicze w kilku firmach budowlanych. Odznaczony m.in. w 1986 r. Krzyżem Kawalerskim OOP, w 2002 r. Krzyżem Oficerskim OOP, w 1989 r. odznaką honorową „Zasłużonym Ziemi Gdańskiej”, w 2013 r. Medalem Księcia Mściwoja II. Po odejściu na emeryturę, nowym kierunkiem rozwoju Polnordu jest budownictwo mieszkaniowe na rynku rosyjskim.


altTrzygodzinną imprezę poprowadzili prezenterzy z TVP Gdańsk Agnieszka Oszczyk i Sławomir Siezieniewski, a zwieńczył ją występ zespołu wokalno-instrumentalnego Cappella Gedanensis, którego solistki, ku zaskoczeniu gości, najważniejszych notabli z pierwszego rzędu porwały do tańca. Najwięcej braw zebrał doskonale prowadzący swoją partnerkę marszałek pomorski Mieczysław Struk, który przyznał się nam, że swego czasu uczęszczał na kursy nauki tańca. Na parkiecie bardzo dobrze radził też sobie unijny komisarz Janusz Lewandowski. Imprezę zakończyło wystawne przyjęcie w Sali Białej Ratusza Głównego Miasta Gdańska.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież