Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma... Gdańskie talenty - kino w mieście » Paweł Orłowski, polityk PO, był już sopockim spikerem, wiceprezydentem miasta, posłem, wiceministrem...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Malbork: Elewarr zaprasza rolników...
wtorek, 21 czerwca 2022 17:54
Malbork: Elewarr zaprasza rolników...
Elewarr Sp. z o.o. zaprasza wszystkich rolników, mieszkańców gmin
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Stanisław Gierszewski biznesmenem roku 2013

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 26 maja 2014 16:00

Trzy godziny trwały nominacje i wybór Biznesmena Roku 2013 oraz nagrodzenie sześciu Biznesmenów 25-lecia Pomorza. Te trzy uroczystości odbyły się w sobotę 24 maja w gdańskim Dworze Artusa.


Oprócz rekordowego czasu trwania imprezy, swego rodzaju mankamentem był też prawie pół metrowej wysokości podest, na który kilkanaście razy musiało wchodzić kilku znamienitych prominentów, aby nominowanym i wyróżnionym wręczyć nagrody. Szczęście, że nikt się nie potknął, nie poślizgnął i nie upadł, co mogło się skończyć fatalnie, a na co uwagę zwrócił w swoim przemówieniu komisarz unijny Janusz Lewandowski. Stwierdził też, że tego rodzaju zbyt wysokie dla notabli podesty zostaną objęte... specjalną dyrektywą unijną.


Ta swoista gimnastyka kilkunastokrotnego wchodzenia i schodzenia z wysokiego podestu objęła też marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, marszałka pomorskiego Mieczysława Struka, przewodniczącego Rady Miasta Gdańska Bogdana Oleszka, prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, wiceprezydenta Gdyni Bogusława Stasiaka, rektora Politechniki Gdańskiej prof. Henryka Krawczyka oraz żonę byłego prezydenta RP Danutę Wałęsową. Z pewnością kilka z tych osób po takich fizycznych ćwiczeniach będzie odczuwało w mięśniach zakwasy.


altZa każdym razem wchodząc na podest wręczali oni nominowanym i wybranym laureatom stosowne nagrody, głównie były to statuetki, medale i drobne upominki, a jedynie rektor PG wręczał coś większego umieszczonego w kolorowej siatce.


Tych nagród było tak wiele, że przy ich odbiorze nagradzanym pomagały dwie hostessy, urocze laureatki niedawnych wyborów Miss Nastolatek Powiśla i Kociewia.


altNominowana dziesiątka biznesmenów roku 2013, to wedle listy alfabetycznej: 1. Zbigniew Borkowski, INFRACORR Gdańsk, 2. Stanisław Gierszewski, Centrum RENK Gdańsk, 3.Błażej Gilla, GILLMET Starogard Gdański, 4. Jerzy Jerkiewicz, ŁĄCZPOL Gdańsk, 5. Leszek Kalkowski, PIKA Gdańsk, 6. Jan Łabas, Alu Int. Shipyard Gdańsk, 7. Tomasz Malicki, Gino Rossi, Słupsk, 8. Robert Nowak, Słupsk, 9. Maciej Sochacki, TERMIKA Gdańsk, 10. Zbigniew Zienowicz, HYDROMEGA Gdynia.

Po nominacji tej dziesiątki, aby z niej wyłonić pomorskiego biznesmena roku 2013, szacowne wieloosobowe jury udało się na naradę przy zamkniętych drzwiach. W tym czasie wielu zebranych gości podziwiało kunszt operowych solistek Zespołu Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis.

Po zakończeniu około półgodzinnych obrad, przewodniczący jury Mieczysław Struk odczytał podjęty werdykt: – Pomorskim Biznesmenem Roku 2013 został wybrany Stanisław Gierszewski, za to, że z zadłużonej doprowadził do obecnie znakomicie prosperującą gdańską firmę Pomorskie Centrum Hurtowe RËNK.


altDokonano również wyboru i prezentacji oraz nagrodzenia szóstki szefów firm uznanych za Biznesmena 25-lecia.
Są to: 1. Bogdan Górski, od 30 lat firma budowlana, zatrudniająca 700 osób, która wybudowała 4 tys. mieszkań i ma własną bazę budowlano-transportową.

2. Paweł Olechnowicz, od 2002 roku prezes Rafinerii Gdańskiej, a obecnie Grupy Lotos. Dzięki kresowej stanowczości wprowadził ją na giełdę papierów wartościowych oraz zrealizował ogromne zadanie inwestycyjne „Dziesięć plus”.

3. Andrzej Hass, dr nauk ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego, szef grupy kapitałowej i firmy Euroafrica Linie Żeglugowe spółka z o.o., dysponującej 14 statkami towarowymi. W skład grupy wchodzi też firma budowlana Doraco oraz Hotel Haffner w Sopocie. Łączna ilość zatrudnionych, to 1300 osób.

4. Józef Poltrok, właściciel firmy “Łączpol” specjalizującej się między innymi w realizacji prac budowlano-montażowych i elektronicznych. Jest Konsulem Honorowym Litwy na Pomorzu.

5. Piotr Soyka, przez dwadzieścia lat był prezesem Gdańskiej Stoczni Remontowa. Przeszedł drogę od majstra do prezesa. W 1972 r. zaczął w GSR pracę na stanowisku mistrza na pochylni. Potem pracował jako m.in. budowniczy i kierownik remontów. Pod koniec lat 70. przeniósł się do Stoczni Remontowej w Świnoujściu, w której był zastępcą dyrektora do spraw technicznych, a w roku 1980 dyrektorem naczelnym. Powrócił do GSR i objął stanowisko zastępcy dyrektora do spraw produkcji. Później przebywał za granicą, m.in. w stoczni w Goeteborgu i w Afryce. W 1989 roku powrócił do kraju i po wygraniu konkursu na dyrektora kierował GSR. Następnie aż do emerytury kierował Grupą Remontowa. Obecnie prezes Związku Pracodawców Forum Okrętowe.

6. Andrzej Ubertowski, wieloletni prezes zarządu firmy Polnord S.A, która ma na swoim koncie wiele znaczących dla Pomorza inwestycji. Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego PG z 1961 roku. Piastował funkcje kierownicze w kilku firmach budowlanych. Odznaczony m.in. w 1986 r. Krzyżem Kawalerskim OOP, w 2002 r. Krzyżem Oficerskim OOP, w 1989 r. odznaką honorową „Zasłużonym Ziemi Gdańskiej”, w 2013 r. Medalem Księcia Mściwoja II. Po odejściu na emeryturę, nowym kierunkiem rozwoju Polnordu jest budownictwo mieszkaniowe na rynku rosyjskim.


altTrzygodzinną imprezę poprowadzili prezenterzy z TVP Gdańsk Agnieszka Oszczyk i Sławomir Siezieniewski, a zwieńczył ją występ zespołu wokalno-instrumentalnego Cappella Gedanensis, którego solistki, ku zaskoczeniu gości, najważniejszych notabli z pierwszego rzędu porwały do tańca. Najwięcej braw zebrał doskonale prowadzący swoją partnerkę marszałek pomorski Mieczysław Struk, który przyznał się nam, że swego czasu uczęszczał na kursy nauki tańca. Na parkiecie bardzo dobrze radził też sobie unijny komisarz Janusz Lewandowski. Imprezę zakończyło wystawne przyjęcie w Sali Białej Ratusza Głównego Miasta Gdańska.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież