Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Stanisław Gierszewski biznesmenem roku 2013

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 26 maja 2014 16:00

Trzy godziny trwały nominacje i wybór Biznesmena Roku 2013 oraz nagrodzenie sześciu Biznesmenów 25-lecia Pomorza. Te trzy uroczystości odbyły się w sobotę 24 maja w gdańskim Dworze Artusa.


Oprócz rekordowego czasu trwania imprezy, swego rodzaju mankamentem był też prawie pół metrowej wysokości podest, na który kilkanaście razy musiało wchodzić kilku znamienitych prominentów, aby nominowanym i wyróżnionym wręczyć nagrody. Szczęście, że nikt się nie potknął, nie poślizgnął i nie upadł, co mogło się skończyć fatalnie, a na co uwagę zwrócił w swoim przemówieniu komisarz unijny Janusz Lewandowski. Stwierdził też, że tego rodzaju zbyt wysokie dla notabli podesty zostaną objęte... specjalną dyrektywą unijną.


Ta swoista gimnastyka kilkunastokrotnego wchodzenia i schodzenia z wysokiego podestu objęła też marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, marszałka pomorskiego Mieczysława Struka, przewodniczącego Rady Miasta Gdańska Bogdana Oleszka, prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, wiceprezydenta Gdyni Bogusława Stasiaka, rektora Politechniki Gdańskiej prof. Henryka Krawczyka oraz żonę byłego prezydenta RP Danutę Wałęsową. Z pewnością kilka z tych osób po takich fizycznych ćwiczeniach będzie odczuwało w mięśniach zakwasy.


altZa każdym razem wchodząc na podest wręczali oni nominowanym i wybranym laureatom stosowne nagrody, głównie były to statuetki, medale i drobne upominki, a jedynie rektor PG wręczał coś większego umieszczonego w kolorowej siatce.


Tych nagród było tak wiele, że przy ich odbiorze nagradzanym pomagały dwie hostessy, urocze laureatki niedawnych wyborów Miss Nastolatek Powiśla i Kociewia.


altNominowana dziesiątka biznesmenów roku 2013, to wedle listy alfabetycznej: 1. Zbigniew Borkowski, INFRACORR Gdańsk, 2. Stanisław Gierszewski, Centrum RENK Gdańsk, 3.Błażej Gilla, GILLMET Starogard Gdański, 4. Jerzy Jerkiewicz, ŁĄCZPOL Gdańsk, 5. Leszek Kalkowski, PIKA Gdańsk, 6. Jan Łabas, Alu Int. Shipyard Gdańsk, 7. Tomasz Malicki, Gino Rossi, Słupsk, 8. Robert Nowak, Słupsk, 9. Maciej Sochacki, TERMIKA Gdańsk, 10. Zbigniew Zienowicz, HYDROMEGA Gdynia.

Po nominacji tej dziesiątki, aby z niej wyłonić pomorskiego biznesmena roku 2013, szacowne wieloosobowe jury udało się na naradę przy zamkniętych drzwiach. W tym czasie wielu zebranych gości podziwiało kunszt operowych solistek Zespołu Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis.

Po zakończeniu około półgodzinnych obrad, przewodniczący jury Mieczysław Struk odczytał podjęty werdykt: – Pomorskim Biznesmenem Roku 2013 został wybrany Stanisław Gierszewski, za to, że z zadłużonej doprowadził do obecnie znakomicie prosperującą gdańską firmę Pomorskie Centrum Hurtowe RËNK.


altDokonano również wyboru i prezentacji oraz nagrodzenia szóstki szefów firm uznanych za Biznesmena 25-lecia.
Są to: 1. Bogdan Górski, od 30 lat firma budowlana, zatrudniająca 700 osób, która wybudowała 4 tys. mieszkań i ma własną bazę budowlano-transportową.

2. Paweł Olechnowicz, od 2002 roku prezes Rafinerii Gdańskiej, a obecnie Grupy Lotos. Dzięki kresowej stanowczości wprowadził ją na giełdę papierów wartościowych oraz zrealizował ogromne zadanie inwestycyjne „Dziesięć plus”.

3. Andrzej Hass, dr nauk ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego, szef grupy kapitałowej i firmy Euroafrica Linie Żeglugowe spółka z o.o., dysponującej 14 statkami towarowymi. W skład grupy wchodzi też firma budowlana Doraco oraz Hotel Haffner w Sopocie. Łączna ilość zatrudnionych, to 1300 osób.

4. Józef Poltrok, właściciel firmy “Łączpol” specjalizującej się między innymi w realizacji prac budowlano-montażowych i elektronicznych. Jest Konsulem Honorowym Litwy na Pomorzu.

5. Piotr Soyka, przez dwadzieścia lat był prezesem Gdańskiej Stoczni Remontowa. Przeszedł drogę od majstra do prezesa. W 1972 r. zaczął w GSR pracę na stanowisku mistrza na pochylni. Potem pracował jako m.in. budowniczy i kierownik remontów. Pod koniec lat 70. przeniósł się do Stoczni Remontowej w Świnoujściu, w której był zastępcą dyrektora do spraw technicznych, a w roku 1980 dyrektorem naczelnym. Powrócił do GSR i objął stanowisko zastępcy dyrektora do spraw produkcji. Później przebywał za granicą, m.in. w stoczni w Goeteborgu i w Afryce. W 1989 roku powrócił do kraju i po wygraniu konkursu na dyrektora kierował GSR. Następnie aż do emerytury kierował Grupą Remontowa. Obecnie prezes Związku Pracodawców Forum Okrętowe.

6. Andrzej Ubertowski, wieloletni prezes zarządu firmy Polnord S.A, która ma na swoim koncie wiele znaczących dla Pomorza inwestycji. Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego PG z 1961 roku. Piastował funkcje kierownicze w kilku firmach budowlanych. Odznaczony m.in. w 1986 r. Krzyżem Kawalerskim OOP, w 2002 r. Krzyżem Oficerskim OOP, w 1989 r. odznaką honorową „Zasłużonym Ziemi Gdańskiej”, w 2013 r. Medalem Księcia Mściwoja II. Po odejściu na emeryturę, nowym kierunkiem rozwoju Polnordu jest budownictwo mieszkaniowe na rynku rosyjskim.


altTrzygodzinną imprezę poprowadzili prezenterzy z TVP Gdańsk Agnieszka Oszczyk i Sławomir Siezieniewski, a zwieńczył ją występ zespołu wokalno-instrumentalnego Cappella Gedanensis, którego solistki, ku zaskoczeniu gości, najważniejszych notabli z pierwszego rzędu porwały do tańca. Najwięcej braw zebrał doskonale prowadzący swoją partnerkę marszałek pomorski Mieczysław Struk, który przyznał się nam, że swego czasu uczęszczał na kursy nauki tańca. Na parkiecie bardzo dobrze radził też sobie unijny komisarz Janusz Lewandowski. Imprezę zakończyło wystawne przyjęcie w Sali Białej Ratusza Głównego Miasta Gdańska.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież