Konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej we wnętrzach ... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej... Wicepremier Jacek Sasin w tygodniku „Sieci”: Bitwa o węgiel » W najnowszym numerze „Sieci” ważny wywiad z wicepremierem Jackiem Sasinem, w którym minister aktywów... ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Radomiak zdeklasował Lechię
niedziela, 14 sierpnia 2022 15:50
Radomiak zdeklasował Lechię
Po bardzo słabej grze Lechia został rozbita w Radomiu 1:4 (1:2).

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Aktywność na świeżym powietrzu
wtorek, 16 sierpnia 2022 20:11
Aktywność na świeżym powietrzu
Dzielnicowe Centra Sportu zapraszają w drugim miesiącu wakacji na
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dygnitarze z PO - oddajcie po 250 zł!

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 sierpnia 2014 17:14

altZarząd pomorskiej Platformy Obywatelskiej po raz kolejny obraduje w dzień powszedni w godzinach południowych. Część jego członków to funkcjonariusze publiczni pobierający wynagrodzenie z budżetu za pracę w administracji rządowej i samorządowej. Praca na rzecz partii nie jest specyfikowana w zakresie ich służbowych powinności. - Zajmujemy się sprawami ważnymi dla regionu - wyjaśnia szef PO, Jan Kozłowski. - Zarząd partii nigdy nie zbierał się w godzinach pracy w dni powszednie - mówi z kolei Andrzej Różański, b. szef pomorskiego SLD i kandydat na prezydenta Gdyni.


W zarządzie pomorskiej PO zasiadają m.in. marszałek Mieczysław Struk, jego zastępca Ryszard Świlski, wojewoda Ryszard Stachurski, jego zastępca, skarbnik PO, Michał Owczarczak, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak. Do tego dwaj sekretarze stanu: Sławomir Neumann i Kazimierz Plocke. W miniony poniedziałek zaplanowano trzygodzinne obrady zarządu PO. W najbliższej perspektywie wybory samorządowe, więc dla każdej partii to gorący okres, ustalanie programu, taktyki, zatwierdzanie personaliów. Co to ma jednak wspólnego z zadaniami marszałka, prezydenta, wojewody i burmistrza, których wykonywanie opłacają podatnicy?
- Nie mam wątpliwości, że to nadużycie etyczne. Sprawującym mandat radnego czy posła przysługuje zwolnienie z pracy na czas wykonywania obowiązków publicznych, ale na pewno nie partyjnych. SLD na Pomorzu zbierało się i zbiera w godzinach wieczornych lub w dni wolne od pracy - mówi "Gazecie Gdańskiej" Andrzej Różański, wiceprzewodniczący PRW SLD.


Według Jana Kozłowskiego, szefa PO, terminy spotkań ustalane są w porozumieniu z parlamentarzystami, dla których poniedziałek to dzień pracy w terenie. Tyle że akurat w sierpniu są... wakacje parlamentarne.


Pomijając już kwestie dojazdów - prezydenta Adamowicza nikt nie widział za kierownicą, każdy widzi go z kierowcą - które też kosztują, pozostaje kwestia kosztów czasu pracy lub... urlopu. Pracownik musi brać wolne godziny albo dzień urlopu na żądanie, gdy chce w południe rozprawiać o polityce, a dygnitarze zarabiający średnio 12,5 tys. zł miesięcznie po prostu zwołują się pod szyldem partyjnym - i to wszystko!


Z wyliczeń gazety wynika, że politycy PO trudzący się sprawami partii, które mogą być sprawami regionu, jeśli tak zdecyduje partia samorządząca, kosztują podatnika ok. 70 zł za godzinę plus 22 proc. składki na ZUS. Czyli ok. 250 zł na głowę uczestnika jednej narady. Z przyjemnością poinformujemy, że zawstydzeni panowie Struk, Świlski, Stachurski, Owczarczak, Adamowicz i Krzysztofiak, a także Neumann i Plocke przekażą te kwoty na cel zbożny niepartyjnie albo każą sobie potrącić z wynagrodzenia!

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #3 papcio 2014-08-09 14:24
POmysłowi chłopcy z PO,żal takich madrali pedzic z urzędów,niech robia w tym co lubia a redaktor Szczepuła w niemieckim dzienninku b ludowi to objasni
Cytować
 
 
0 #2 mac 2014-08-07 21:10
A Zarząd Krajowy PO spotyka się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów... ciekawe kto płaci za krakersy i kawę...
Cytować
 
 
+2 #1 wujek 2014-08-07 20:02
Ten demaskatorski tekścik napisał był Gall Anonim ?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież