5.latka prezesa za 2 mln zł - jubileusz spółki Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro...
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dygnitarze z PO - oddajcie po 250 zł!

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 sierpnia 2014 17:14

altZarząd pomorskiej Platformy Obywatelskiej po raz kolejny obraduje w dzień powszedni w godzinach południowych. Część jego członków to funkcjonariusze publiczni pobierający wynagrodzenie z budżetu za pracę w administracji rządowej i samorządowej. Praca na rzecz partii nie jest specyfikowana w zakresie ich służbowych powinności. - Zajmujemy się sprawami ważnymi dla regionu - wyjaśnia szef PO, Jan Kozłowski. - Zarząd partii nigdy nie zbierał się w godzinach pracy w dni powszednie - mówi z kolei Andrzej Różański, b. szef pomorskiego SLD i kandydat na prezydenta Gdyni.


W zarządzie pomorskiej PO zasiadają m.in. marszałek Mieczysław Struk, jego zastępca Ryszard Świlski, wojewoda Ryszard Stachurski, jego zastępca, skarbnik PO, Michał Owczarczak, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak. Do tego dwaj sekretarze stanu: Sławomir Neumann i Kazimierz Plocke. W miniony poniedziałek zaplanowano trzygodzinne obrady zarządu PO. W najbliższej perspektywie wybory samorządowe, więc dla każdej partii to gorący okres, ustalanie programu, taktyki, zatwierdzanie personaliów. Co to ma jednak wspólnego z zadaniami marszałka, prezydenta, wojewody i burmistrza, których wykonywanie opłacają podatnicy?
- Nie mam wątpliwości, że to nadużycie etyczne. Sprawującym mandat radnego czy posła przysługuje zwolnienie z pracy na czas wykonywania obowiązków publicznych, ale na pewno nie partyjnych. SLD na Pomorzu zbierało się i zbiera w godzinach wieczornych lub w dni wolne od pracy - mówi "Gazecie Gdańskiej" Andrzej Różański, wiceprzewodniczący PRW SLD.


Według Jana Kozłowskiego, szefa PO, terminy spotkań ustalane są w porozumieniu z parlamentarzystami, dla których poniedziałek to dzień pracy w terenie. Tyle że akurat w sierpniu są... wakacje parlamentarne.


Pomijając już kwestie dojazdów - prezydenta Adamowicza nikt nie widział za kierownicą, każdy widzi go z kierowcą - które też kosztują, pozostaje kwestia kosztów czasu pracy lub... urlopu. Pracownik musi brać wolne godziny albo dzień urlopu na żądanie, gdy chce w południe rozprawiać o polityce, a dygnitarze zarabiający średnio 12,5 tys. zł miesięcznie po prostu zwołują się pod szyldem partyjnym - i to wszystko!


Z wyliczeń gazety wynika, że politycy PO trudzący się sprawami partii, które mogą być sprawami regionu, jeśli tak zdecyduje partia samorządząca, kosztują podatnika ok. 70 zł za godzinę plus 22 proc. składki na ZUS. Czyli ok. 250 zł na głowę uczestnika jednej narady. Z przyjemnością poinformujemy, że zawstydzeni panowie Struk, Świlski, Stachurski, Owczarczak, Adamowicz i Krzysztofiak, a także Neumann i Plocke przekażą te kwoty na cel zbożny niepartyjnie albo każą sobie potrącić z wynagrodzenia!

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież