"Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone...
Reklama
Klub gdańskiego
czwartek, 16 maja 2024 11:18
Klub gdańskiego
Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dygnitarze z PO - oddajcie po 250 zł!

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 sierpnia 2014 17:14

altZarząd pomorskiej Platformy Obywatelskiej po raz kolejny obraduje w dzień powszedni w godzinach południowych. Część jego członków to funkcjonariusze publiczni pobierający wynagrodzenie z budżetu za pracę w administracji rządowej i samorządowej. Praca na rzecz partii nie jest specyfikowana w zakresie ich służbowych powinności. - Zajmujemy się sprawami ważnymi dla regionu - wyjaśnia szef PO, Jan Kozłowski. - Zarząd partii nigdy nie zbierał się w godzinach pracy w dni powszednie - mówi z kolei Andrzej Różański, b. szef pomorskiego SLD i kandydat na prezydenta Gdyni.


W zarządzie pomorskiej PO zasiadają m.in. marszałek Mieczysław Struk, jego zastępca Ryszard Świlski, wojewoda Ryszard Stachurski, jego zastępca, skarbnik PO, Michał Owczarczak, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak. Do tego dwaj sekretarze stanu: Sławomir Neumann i Kazimierz Plocke. W miniony poniedziałek zaplanowano trzygodzinne obrady zarządu PO. W najbliższej perspektywie wybory samorządowe, więc dla każdej partii to gorący okres, ustalanie programu, taktyki, zatwierdzanie personaliów. Co to ma jednak wspólnego z zadaniami marszałka, prezydenta, wojewody i burmistrza, których wykonywanie opłacają podatnicy?
- Nie mam wątpliwości, że to nadużycie etyczne. Sprawującym mandat radnego czy posła przysługuje zwolnienie z pracy na czas wykonywania obowiązków publicznych, ale na pewno nie partyjnych. SLD na Pomorzu zbierało się i zbiera w godzinach wieczornych lub w dni wolne od pracy - mówi "Gazecie Gdańskiej" Andrzej Różański, wiceprzewodniczący PRW SLD.


Według Jana Kozłowskiego, szefa PO, terminy spotkań ustalane są w porozumieniu z parlamentarzystami, dla których poniedziałek to dzień pracy w terenie. Tyle że akurat w sierpniu są... wakacje parlamentarne.


Pomijając już kwestie dojazdów - prezydenta Adamowicza nikt nie widział za kierownicą, każdy widzi go z kierowcą - które też kosztują, pozostaje kwestia kosztów czasu pracy lub... urlopu. Pracownik musi brać wolne godziny albo dzień urlopu na żądanie, gdy chce w południe rozprawiać o polityce, a dygnitarze zarabiający średnio 12,5 tys. zł miesięcznie po prostu zwołują się pod szyldem partyjnym - i to wszystko!


Z wyliczeń gazety wynika, że politycy PO trudzący się sprawami partii, które mogą być sprawami regionu, jeśli tak zdecyduje partia samorządząca, kosztują podatnika ok. 70 zł za godzinę plus 22 proc. składki na ZUS. Czyli ok. 250 zł na głowę uczestnika jednej narady. Z przyjemnością poinformujemy, że zawstydzeni panowie Struk, Świlski, Stachurski, Owczarczak, Adamowicz i Krzysztofiak, a także Neumann i Plocke przekażą te kwoty na cel zbożny niepartyjnie albo każą sobie potrącić z wynagrodzenia!

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież