Konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej we wnętrzach ... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej... Wicepremier Jacek Sasin w tygodniku „Sieci”: Bitwa o węgiel » W najnowszym numerze „Sieci” ważny wywiad z wicepremierem Jackiem Sasinem, w którym minister aktywów... ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Radomiak zdeklasował Lechię
niedziela, 14 sierpnia 2022 15:50
Radomiak zdeklasował Lechię
Po bardzo słabej grze Lechia został rozbita w Radomiu 1:4 (1:2).

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Aktywność na świeżym powietrzu
wtorek, 16 sierpnia 2022 20:11
Aktywność na świeżym powietrzu
Dzielnicowe Centra Sportu zapraszają w drugim miesiącu wakacji na
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Andrzej Różański kandydatem SLD na prezydenta Gdyni

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 sierpnia 2014 17:20

altPonownie, po czterech latach, Andrzej Różański będzie walczył z ramienia SLD o fotel prezydenta Gdyni. Zapewnia, że tym razem wynik będzie lepszy, bo i doświadczenie jest większe. - Jest to dla mnie wyróżnienie i zobowiązanie – stwierdził.- Chcę poprawić dostęp młodych rodzin do żłobków i przedszkoli. Chcę też umożliwić ludziom niezamożnym i tym, którzy cenią sobie ekologię, tani albo nawet nieodpłatny dostęp do komunikacji miejskiej. Oprócz tego, planuję poprawić jakość życia w mieście poprzez rozwój infrastruktury drogowej, która jest cały czas w złym stanie, czego przykładem są kiepskie połączenia Gdyni z obwodnicą czy niedokończona Droga Różowa – mówił na konferencji prasowej Różański, który uważa, że w kwestii komunikacji Gdynia powinna uczyć się od Gdańska, który miał dużo trudniejszą drogę do sukcesu, ale dzięki mądrym planom i inwestycjom dziś ma coraz więcej ważnych arterii.


Kandydat na prezydenta Gdyni oznajmił, że jeszcze nie jest to czas, żeby przedstawiać cały swój program wyborczy, dlatego też skupił się na kilku najważniejszych – jego zdaniem – sprawach. Według Różańskiego ponad dwudziestoletnie rządy tych samych osób już powinny dobiec końca. - Ich wizja dotycząca Gdyni już się wyczerpała – powiedział. - Owszem, zbudowali świetną markę miasta, ale to nie promocja pozwala mieszkańcom na stabilne życie.


W tym roku Gdynia na samą promocję właśnie ma wydać piętnaście milionów złotych. Siedem z puli pochłonął już Red Bull Air Race. Do tego trzeba dodać chociażby koszty organizacji. - To nie są rzeczy, które poprawiają jakość życia mieszkańców – stwierdził Różański. - Tę kwotę na promocję można by było przeznaczyć na przykład na darmowe przejazdy komunikacją dla dzieci i seniorów albo próbę zwiększenia liczby publicznych przedszkoli czy żłobków.


Jednym z najważniejszych zadań, których chciałby się podjąć, to odbudowa Gdyni jako magnesu przyciągającego młodych i zdolnych ludzi. Dziś młodzi gdynianie migrują, bo jest tam też dla nich za drogo. - Nie może być tak, że młode osoby nie są w stanie mieszkać w Gdyni, bo jest za drogo. Nie może być to tylko miasto dla bogaczy, których stać na apartament w Sea Towers, musi być także miejsce dla ludzi mniej zamożnych, warto pomyśleć o lokalach spółdzielczych – mówił kandydat SLD.


Czy Andrzej Różański ma szansę w starciu z Wojciechem Szczurkiem? - W mediach jest on przedstawiany jako wzorcowy samorządowy prezydent, ale też trzeba pamiętać, że prawie dziesięć tysięcy ludzi jest na garnuszku miasta, kiedy dodamy ich rodziny, to już się tworzy ogromna liczba wyborców i nawet jeśli im się coś nie podoba, to nie mówią o tym, być może z obawy – wyjaśnia Różański. Jednocześnie wierzy w to, że gdyńska lewica zdoła przekonać do siebie wyborców i pokazać im, że czas zmienić układ sił. Gdyńskie SLD chce też udowodnić, że tworzenie stałych kosztów, jakie generują chociażby InfoBox czy Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości, nie służą dobrze miastu. - To ponad dwadzieścia milionów złotych dotacji – powiedział „Gazecie Gdańskiej” Różański.


Nie mogliśmy także nie poruszyć kwestii bezpłatnych przejazdów autostradą A1 w sierpniowe weekendy. Jest to pomysł kuriozalny, bo może spowodować – paradoksalnie – jeszcze większy ruch na bramkach niż to miało miejsce w ostatnich dniach. Andrzej Różański, który był posłem w latach 2001-05, przedstawił w 2003 roku projekt tzw. ustawy winietowkowej, która zagwarantowałaby możliwość kupna winiet – abonamentów autostradowych, które są popularne w innych krajach, jak Czechy czy Austria. - Wtedy sejm odrzucił projekt – mówi Różański. - A teraz, nie wiadomo dlaczego, tylko jednemu operatorowi premier Tusk podarował dwadzieścia milionów złotych.


Coraz głośniej mówi się także o powrocie do pomysłu z winietami. - Jest to chichot losu, że ci, którzy wtedy odrzucili pomysł SLD, teraz chcą do niego wracać. Ale proszę bardzo, jest on dobry i cały czas za nim optuję – zakończył Andrzej Różański.

goch


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #2 klaun 2014-08-27 17:17
Szczurek oddaj 100 baniek Gdyni i idz do porzadnej roboty
Cytować
 
 
-1 #1 mm 2014-08-27 15:01
Zdjęcie chyba sprzed wieluuuu lat :D

Szczurek nie ma konkurentów w Gdyni!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież