Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kozłowski: Strategia na utrzymanie wyniku

Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 sierpnia 2014 15:22

Z Janem Kozłowskim, przewodniczącym Zarządu Regionu Pomorskiego Platformy Obywatelskiej, byłym europosłem, rozmawia Artur S. Górski- W sondażach przedwyborczych Prawo i Sprawiedliwość zyskuje przewagą i osiąga ponad 40-procentowe poparcie przy poparciu dla Platformy w granicach 29 procent. Czy Platforma Obywatelska straci władzę w sejmikach w listopadowych wyborach samorządowych?

Jan Kozłowski: Za wcześnie by mówić o wynikach przed wyborami. Dzisiaj Platforma Obywatelska, wspólnie z koalicjantem PSL poza Podkarpaciem rządzi w sejmikach. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z różnych tendencji i ewentualności. Będziemy na to przygotowani.


- Tym przygotowaniom ma służyć czwartkowe spotkanie z krajowym zarządem partii? Szukacie recepty na skuteczną kampanię, czy szykujecie szalupę ratunkową?
Jan Kozłowski: Będziemy rozmawiali o zasadach zawierania ewentualnych koalicji i będziemy dyskutowali nad strategią. Zastanawiamy się nad szczegółami kampanii. Po czwartku będziemy o krok dalej.  


- Pańska partia może stracić władzę na Podlasiu, w woj. lubelskim, w świętokrzyskim i w Małopolsce. Jak pan ocenia kondycję PO na Pomorzu, szczególnie w kontekście   politycznego upadku byłego jej lidera Sławomira Nowaka?
Jan Kozłowski: Pewnie, że to nie jest komfortowa dla nas sytuacja, ale nie powinna ona mieć zasadniczego wpływu na wyniki wyborcze. Potwierdzają to chociażby wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego i duże poparcie dla PO. Na Pomorzu Platforma utrzyma ten stopień poparcia. Oczywiście przed nami praca by ten wynik był jak najlepszy. Nie sądzę by nastąpiły dramatyczne zmiany w politycznych preferencjach mieszkańców Pomorza.


alt


- Jak pan, będąc od lat samorządowcem, postrzega ewentualne otwarcie się PO na inne środowiska? Czy jest szansa na współpracę z takimi samorządowcami jak Rafał Dutkiewicz z Wrocławia, a może i z Wojciechem Szczurkiem, by wasz wynik podreperować?
Jan Kozłowski: Rozmawiamy i będziemy rozmawiali z prezydentami miast, którzy są blisko PO. Jestem za tym by tworzyć koalicje z takimi samorządowcami, jak prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Jesteśmy otwarci także na prezydenta Szczurka. Jednak prezydent Gdyni jeszcze się nie określił. Nie wykluczam, że będziemy rozmawiali.


- Szerokie koalicje bez własnej listy nie w całej PO budzą aplauz. W Gdańsku podobnego problemu raczej nie ma?
Jan Kozłowski: Paweł Adamowicz zadeklarował udział w wyborach. Nie ma żadnych wątpliwości, że jest to nasz kandydat na prezydenta Gdańska.


- Prezydent Adamowicz sprawy partyjne przedkłada czasami nad pracę dla miasta. Choćby w ostatni poniedziałek od godziny 10 uczestniczył w zarządzie Platformy Obywatelskiej w Centrum Manhattan…

Jan Kozłowski: Termin zebrań zarządu partii jest ustalany z harmonogramem pracy parlamentarzystów. Większość członków zarządu to posłowie. Akurat w poniedziałki lecą do Warszawy po południu. Dla nich dobry czas to poniedziałek lub piątek po południu. Dlatego tak ustalamy.    


- W ramach godzin służbowego urzędowania prezydenta i marszałka…
Jan Kozłowski: Tyle, że jest to tylko raz w miesiącu. I dotyczy to tylko marszałka Struka i prezydenta Adamowicza. W końcu na zarządzie omawia się sprawy dotyczące samorządów. Nie są to prywatne spotkania i prywatne sprawy.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież