Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym... PKM Południe - jakie szanse, jakie problemy » 14 listopada w hotelu Zatoka na Oruni odbyło się pierwsze spotkanie z trzeciej serii spotkań informa...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Kto w Lechii obok meczu? Ojrzyński za Tarasiewicza? Letniowski i Cecherz do domu...
piątek, 18 listopada 2022 15:21
Kto w Lechii obok meczu? Ojrzyński za Tarasiewicza? Letniowski i Cecherz do domu...
EKSTRAKLASA PKO BP
To był mecz za 6 punktów. Lechia po raz
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kozłowski: Strategia na utrzymanie wyniku

Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 sierpnia 2014 15:22

Z Janem Kozłowskim, przewodniczącym Zarządu Regionu Pomorskiego Platformy Obywatelskiej, byłym europosłem, rozmawia Artur S. Górski- W sondażach przedwyborczych Prawo i Sprawiedliwość zyskuje przewagą i osiąga ponad 40-procentowe poparcie przy poparciu dla Platformy w granicach 29 procent. Czy Platforma Obywatelska straci władzę w sejmikach w listopadowych wyborach samorządowych?

Jan Kozłowski: Za wcześnie by mówić o wynikach przed wyborami. Dzisiaj Platforma Obywatelska, wspólnie z koalicjantem PSL poza Podkarpaciem rządzi w sejmikach. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z różnych tendencji i ewentualności. Będziemy na to przygotowani.


- Tym przygotowaniom ma służyć czwartkowe spotkanie z krajowym zarządem partii? Szukacie recepty na skuteczną kampanię, czy szykujecie szalupę ratunkową?
Jan Kozłowski: Będziemy rozmawiali o zasadach zawierania ewentualnych koalicji i będziemy dyskutowali nad strategią. Zastanawiamy się nad szczegółami kampanii. Po czwartku będziemy o krok dalej.  


- Pańska partia może stracić władzę na Podlasiu, w woj. lubelskim, w świętokrzyskim i w Małopolsce. Jak pan ocenia kondycję PO na Pomorzu, szczególnie w kontekście   politycznego upadku byłego jej lidera Sławomira Nowaka?
Jan Kozłowski: Pewnie, że to nie jest komfortowa dla nas sytuacja, ale nie powinna ona mieć zasadniczego wpływu na wyniki wyborcze. Potwierdzają to chociażby wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego i duże poparcie dla PO. Na Pomorzu Platforma utrzyma ten stopień poparcia. Oczywiście przed nami praca by ten wynik był jak najlepszy. Nie sądzę by nastąpiły dramatyczne zmiany w politycznych preferencjach mieszkańców Pomorza.


alt


- Jak pan, będąc od lat samorządowcem, postrzega ewentualne otwarcie się PO na inne środowiska? Czy jest szansa na współpracę z takimi samorządowcami jak Rafał Dutkiewicz z Wrocławia, a może i z Wojciechem Szczurkiem, by wasz wynik podreperować?
Jan Kozłowski: Rozmawiamy i będziemy rozmawiali z prezydentami miast, którzy są blisko PO. Jestem za tym by tworzyć koalicje z takimi samorządowcami, jak prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Jesteśmy otwarci także na prezydenta Szczurka. Jednak prezydent Gdyni jeszcze się nie określił. Nie wykluczam, że będziemy rozmawiali.


- Szerokie koalicje bez własnej listy nie w całej PO budzą aplauz. W Gdańsku podobnego problemu raczej nie ma?
Jan Kozłowski: Paweł Adamowicz zadeklarował udział w wyborach. Nie ma żadnych wątpliwości, że jest to nasz kandydat na prezydenta Gdańska.


- Prezydent Adamowicz sprawy partyjne przedkłada czasami nad pracę dla miasta. Choćby w ostatni poniedziałek od godziny 10 uczestniczył w zarządzie Platformy Obywatelskiej w Centrum Manhattan…

Jan Kozłowski: Termin zebrań zarządu partii jest ustalany z harmonogramem pracy parlamentarzystów. Większość członków zarządu to posłowie. Akurat w poniedziałki lecą do Warszawy po południu. Dla nich dobry czas to poniedziałek lub piątek po południu. Dlatego tak ustalamy.    


- W ramach godzin służbowego urzędowania prezydenta i marszałka…
Jan Kozłowski: Tyle, że jest to tylko raz w miesiącu. I dotyczy to tylko marszałka Struka i prezydenta Adamowicza. W końcu na zarządzie omawia się sprawy dotyczące samorządów. Nie są to prywatne spotkania i prywatne sprawy.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież