Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Szkolenia z ekoinnowacji na Pomorzu

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 04 sierpnia 2014 22:01

altCzym są ekoinnowacje? Jak ocenić innowacyjny pomysł? Czy warto go wdrożyć i jak nim zarządzać? Odpowiedzi na te pytania padną już niebawem. W sierpniu w Pruszczu Gdańskim w ramach projektu „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia“ rozpoczyna się cykl szkoleń dotyczący ekoinnowacji, wspierania rozwoju projektów opartych na badaniach naukowych, rozwiązaniach innowacyjnych oraz zaawansowanej technologii.


Co i dla kogo?
Projekt skierowany jest do przedsiębiorców zainteresowanych wdrażaniem innowacyjnych technologii chroniących środowisko naturalne, przedstawicieli jednostek naukowo-badawczych pragnących wprowadzić w życie własne pomysły, a także studentów zainteresowanych tematyką ochrony środowiska i OŹE oraz osób rozważających założenie własnej działalności gospodarczej i budowanie wizerunku firmy przyjaznej środowisku.

Realizator projektu - Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość stara się, by szkolenia, pomimo niełatwej tematyki, były ciekawe, stąd nieprzypadkowy dobór trenerów oraz część warsztatowa połączona z kreatywną pracą w zespołach. W dwóch pierwszych edycjach udział wzięło już ponad 200 osób.

- Za nami szkolenia na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Przyszedł czas na Pomorze. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na szkolenia do Pruszcza Gdańskiego. Każda z osób, biorących udział w dowolnym module szkoleniowym otrzyma certyfikat uczestnictwa, potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności - opowiada Sławomir Rataj, koordynator projektu „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia“.


altSzkolenia na Pomorzu
Kolejne szkolenia wraz z warsztatami odbędą się w Pruszczu Gdańskim w okresie od sierpnia do września. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jaką rolę w gospodarce odgrywają dziś ekoinnowacje, w jaki sposób tworzyć i wdrażać tego rodzaju projekty, jak zarządzać ekoinnowacjami w przedsiębiorstwach i gospodarstwach, jakie znaczenie ma proinnowacyjna postawa oraz kreatywność w zakresie technologii środowiskowych wśród obecnych i przyszłych przedsiębiorców, czy jak zwiększyć konkurencyjność własnej firmy na tle pozostałych krajów Europy.


Jak skorzystać?
Aby skorzystać z bezpłatnego szkolenia należy wejść na stronę www.eko-kreatywni.pl i zapisać się na wybrany moduł. O zakwalifikowaniu się do projektu decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zapewniają nocleg wraz z wyżywieniem.

Najbliższe moduły szkoleniowe:
Moduł III – Finansowanie ekoinnowacji – nowe perspektywy
termin: 5 – 6 września, Pruszcz Gdański
Moduł IV – Szacowanie efektów środowiskowych w przedsięwzięciach ekoinnowacyjnych
termin: 22 – 23 sierpnia, Pruszcz Gdański
Moduł V – Transfer technologii ekoinnowacyjnych
termin: 8 – 9 sierpnia, Pruszcz Gdański


altPlatforma e-learningowa
Zainteresowani modułem I – Ekoinnowacje – czym są i jak to zrobili inni oraz modułem II – Patent w przedsięwzięciach ekoinnowacyjnych - podstawy własności przemysłowej mogą skorzystać z kursów e-learningowych znajdujących się na stronie projektu. W ramach platformy odbywają się również webinaria, czyli interaktywne wykłady, w których uczestnicy mogą brać aktywny udział, bez względu na odległość. Realizatorzy projektu nie tworzą sztucznego pola doświadczalnego, lecz wykorzystują autentyczne sytuacje, dylematy i problemy pojawiające się przy zrealizowanych projektach ekologicznych.
- Przyjęliśmy, że uczenie się jest rodzajem aktywności realizowanej poprzez angażowanie się w sytuacje problemowe, wymagające poszukiwania konkretnych rozwiązań. Przeczytanie tekstu czy zapoznanie się z wykresem nie stanowi jeszcze o uczeniu się - nie jest aktywnością, lecz biernym przyswojeniem treści. Położyliśmy zatem nacisk na uczenie się sytuacyjne - w tym rozumieniu na autentyczność zadań i działań. Zapraszamy do udziału w projekcie – zachęca Sławomir Rataj.alt


Powyższy materiał został opublikowany w ramach przedsięwzięcia „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia“ dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Za jego treść odpowiada wyłącznie OTS Wolna Przedsiębiorczość.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież