Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
sobota, 11 maja 2024 17:13

O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia kandydatów prawicy - o tym w rozmowie z Panią Dorotą Arciszewską-Mielewczyk, Poseł na Sejm RP, kandydatką do Parlamentu Europejskiego (PiS)


Piotr Grzybowski: Na łamach Gazety Gdańskiej gościliśmy Panią przed wygranymi wyborami do Sejmu. Jakie wrażenia po tych kilku miesiącach?
Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Raczej negatywne i frustrujące. Sejm jest niemy, głuchy i niegramotny, a także leniwy. Nasze projekty blokuje Marszałek Hołownia w swojej zamrażarce, a on sam mam wrażenie zajęty jest tylko i wyłącznie na promocji swojej osoby.Nie zajmujemy się projektami, na które czekają Polacy. Mam tu na myśli m.in. energetykę jądrową, ceny energii, rozwój przedsiębiorczości, zabezpieczenie realizacji inwestycji strategicznych które Prawo i Sprawiedliwość zaplanowało lub już rozpoczęło realizację, ochronę przed zielonym ładem, kontynuowanie budowania niezależności energetycznej itd. Niestety Parlament jest sparaliżowany tylko i wyłącznie lewackimi ideologiami, aborcją, tabletką dzień po i tym podobnymi inicjatywami promującą cywilizację śmierci, nie wnoszącymi nic do naszego życia gospodarczego, ani nie budującymi żadnej pozytywnej atmosfery i energii w Polsce.


- Żadnej pracy programowej?
Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Żadnej. Na posiedzeniach komisji dyskutujemy jedynie o naszych projektach realizowanych w poprzednich kadencjach przez nasz rząd. Mam wrażenie, że gdyby nie one, to nie mielibyśmy w ogóle o czym rozmawiać. Nie widać postępu legislacyjnego ani nowych przedsięwzięć nad którymi chętnie byśmy się pochylili. Koalicja rządowa skupia się na krytyce poprzedników nie proponując nic w zamian.


- Nie podejmują inicjatyw?
Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Nic mi na ten temat nie wiadomo. Gdyby cokolwiek się pojawiło ze strony koalicji rządzącej, jakiś pomysł, propozycja, że trzeba zrobić coś więcej, coś uzupełnić - jesteśmy gotowi to wesprzeć. Niestety jest pustka, nawet więcej - cofnięcie się o krok. W przypadku nowych pomysłów inwestycyjnych musiałyby iść za tym środki, a obecny rząd twierdzi jak poprzednio, iż pieniędzy nie ma i nie będzie. Nie napawa to optymizmem.

alt


- Skąd zatem pomysł na start w wyborach do PE?
Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Dlatego, że widzimy, co się dzieje. Chcemy zachowania suwerenności Polski. Pragniemy Unii jako wspólnoty niezależnych państw współpracujących ze sobą. Zachowania idei Schumanna, wartości chrześcijańskich. Chcemy pilnować naszej niepodległości i nie pozwolić, aby decydowano za nas bez nas, łamiąc przy tym traktaty. Nie chcemy władzy eurourzędników. Musimy pilnować interesów Polski.


- Kampania przed Panią, co będzie motywatorem do działania?
Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Widzę że polityka Unii Europejskiej coraz bardziej przekłada się na to, co możemy a czego nie w Polsce, ogranicza nasze możliwości i wolność, chciałabym być jedną z tych konserwatystów, którzy zatrzymają ten obłęd, te ideologie degenerujące Europę i wstrzymującą nasz rozwój gospodarczy. To co wpędza nas w kryzysy, problemy i hamuje nasz rozwój, jako kraju i kontynentu.


- Czy jest to czytelne dla wyborców, czy będzie jakaś szczegółowa agenda kampanii?
Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Ogłosiliśmy to na niedawnej konwencji w Warszawie i podpisaliśmy zobowiązanie do realizacji siedmiu kluczowych kwestii, które mogą zaważyć na lata: unieważnienie Zielonego Ładu, zatrzymanie paktu migracyjnego i nowego traktatu. Poza tym - obrona polskiej złotówki i polskiej wsi. Wzmocnienie bezpieczeństwa i uzbrojenie Polski, obrona polskiej wolności.


- Start z piątego miejsca, to nie bezpieczne pool position. Jakie pomysły aby jednak być pierwszą na mecie?
Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Kandyduje z miejsca piątego. Jestem kandydatką na „piątkę”. Zdobyłam mandat do Parlamentu RP. Mam nadzieję, że moja energia i zaangażowanie zostaną i tym razem dostrzeżone i zasłużę na głos.


- Czy Pani powrót do polityki, osoby dynamicznej i bezkompromisowej oznacza, że w PiS idzie nowe, nastąpiła jakaś refleksja?
Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Myślę mój udział w tych wyborach jest tego dowodem. Choć startowałam często z dalszych miejsc, zawsze z determinacją walczyłam o wynik. I tym razem mam nadzieję, że tak będzie. Mamy bardzo dobrego lidera listy, ale każde z nas chcę się równie dobrze zaprezentować myśląc o wygranej. Także ja.


- Życzymy powodzenia.
Rozmawiał Piotr Grzybowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież