Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Danuta Białooka-Kostenecka: Będę gwarantem polskich interesów narodowych

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 30 września 2023 07:47

Prawniczka, menadżerka, radna. W Senacie chciałby reprezentować głos mieszkańców naszego regionu. Rozmawiamy z Danutą Białooką-Kostenecką, kandydatką do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu gdyńsko-puckiego.


- Proszę powiedzieć co nieco o sobie. Czym się Pani zajmuje?
Danuta Białooka-Kostenecka: Jestem absolwentką prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytety Gdańskiego, radcą prawnym, a od ponad 15 lat pracuję na stanowiskach menadżerskich. Ostatnio w jednej ze spółek z sektora energetycznego. Mam również długoletnie doświadczenie w obszarze administracji publicznej. Od ponad 4 lat jestem radną miasta, reprezentując mieszkańców Gdyni. Prywatnie jestem mamą dwóch pełnoletnich synów.


- Skąd pomysł, by kandydować do Senatu? To Pani pierwsza kampania parlamentarna?
Danuta Białooka-Kostenecka: Brałam udział w kampanii parlamentarnej w 2019 roku, byłam wtedy kandydatką do Sejmu z ramienia PiS. Niestety nie udało mi się wtedy uzyskać mandatu. Propozycję startu do Senatu odebrałam jako duży zaszczyt i wyróżnienie, ale również zobowiązanie do ciężkiej pracy. Nie ukrywam też, że trudniej by mi było konkurować na liście poselskiej z moimi znakomitymi koleżankami i kolegami. Do Senatu konkuruję jedynie z kandydatem Koalicji Obywatelskiej.


- Dlaczego lista PiS? Które z punktów programu Panią najbardziej przekonują i dlaczego?
Danuta Białooka-Kostenecka: Odpowiedź na to pytanie jest dla mnie oczywista. Jestem związana z Prawem i Sprawiedliwością od ponad 10 lat. Bezpośrednim impulsem do zaangażowania się w politykę były fatalne rządy Donalda Tuska skutkujące zapaścią gospodarczą i społeczną Polski. Rządy PiS, choć nie pozbawione pewnych potknięć, całkowicie odwróciły wektory polskiej polityki. Postawiliśmy na Polskę solidarną, prospołeczną, na zrównoważony rozwój całego kraju, ostatecznie zrywając z dyskryminującym podziałem na Polskę A i B. Realizujemy wizję Polski równych szans, uczciwych zasad i sprawiedliwego podziału dochodu narodowego. Z kolei na arenie międzynarodowej chcemy Polski podmiotowej, mówiącej własnym głosem, a nie głosem Berlina, twardo broniącej swoich interesów. Chcemy również Polski silnej gospodarczo, niezależnej energetycznie, z własnym innowacyjnym przemysłem i usługami. Te wszystkie idee znalazły odzwierciedlenie w sztandarowych punktach programu PiS. Program 500+ - dzisiaj już 800+, 13 i 14 emerytury, darmowe leki pozwoliły na godne życie seniorów i rodzin z dziećmi, którym kiedyś ciężko było związać koniec z końcem. Program inwestycji lokalnych i inne programy rządowe skierowane do samorządów, sprawiły, że wyrównują się warunki życia w miastach i na wsi na Wschodzie i Zachodzie Polski. Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, przekop Mierzei Wiślanej, czy powstanie koncernu multienergetycznego o znaczeniu międzynarodowym, jakim dziś jest Orlen, budują nasze bezpieczeństwo ekonomiczne i siłę polskiej gospodarki.

alt


- Wybrzeże to dla Prawa i Sprawiedliwości dość trudny teren?
Danuta Białooka-Kostenecka: Tak zwykło się uważać, Pomorze uważane jest za matecznik PO, która w ciągu ostatnich lat odnosiła tu znaczące sukcesy. Wierzę jednak, że w tych wyborach może być inaczej. PiS w naszych pomorskich okręgach wyborczych, podobnie w jak całym kraju, wykonał gigantyczną pracę, której efekty odczuwają praktycznie wszystkie gminy i powiaty. Dlatego też wierzę że wynik tych wyborów będzie dla PiS będzie rekordowo dobry.


- A jak Pani ocenia program największego przeciwnika – Koalicji Obywatelskiej?
Danuta Białooka-Kostenecka: Z tego co mi wiadomo PO nie przedstawiła jeszcze swojego programu. Jedyne co ma do zaoferowania to likwidacja IPN, likwidacja CBA, rezygnacja z budowy CPK i powszechny dostęp do aborcji. Właśnie stosunek do praw kobiet wydaje mi się szczególnie obłudny – PO nakazało kobietom pracę do 67 roku życia poprzez podniesienie wieku emerytalnego, w zamian oferując możliwość dokonania zabójstwa własnego dziecka w majestacie prawa. W innych sprawach nie mam wątpliwości, że Platforma realizować będzie program pisany w Brukseli i Berlinie.


- Wchodzi Pani do Senatu. Jakie pierwsze w kolejności sprawy ważne dla naszego regionu Pani porusza na łonie Parlamentu?
Danuta Białooka-Kostenecka: Moim priorytetem jest dalszy rozwój gospodarczy regionu. Będę zabiegała o wsparcie finansowe i ułatwienia legislacyjne dla rozwoju portów, infrastruktury transportowej i rozwoju energetyki w oparciu o elektrownie atomową i morskie farmy wiatrowe. Ważnym punktem mojego programu są również seniorzy i kobiety- ułatwienia na ryku pracy dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny czy powracające na rynek pracy po urodzeniu dziecka, dostęp do żłobków, przedszkoli, poprawa opieki zdrowotnej. Przede wszystkim zaś będę gwarantem polskich interesów narodowych.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież