Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Uczniowie odkrywali tajemnice ludzkiego ciała

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 01 października 2023 08:34

Siódma edycja Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” odbyła się na Politechnice Gdańskiej pod hasłem „Ciało człowieka – fascynująca maszyneria”.


Wydarzenie adresowane było do uczniów starszych klas szkół podstawowych (kl. VII-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych zamieszkujących w województwie pomorskim. Podczas Konferencji eksperci – zarówno wykładowcy, jak i uczniowie, odkrywali przed słuchaczami tajemnice ludzkiego ciała w jego wielu wymiarach.


Konferencja miała charakter interdyscyplinarny i umożliwiała spojrzenie na temat w ramach wybranych paneli dziedzinowych: z biologii, chemii, nauk technicznych i nauk humanistycznych.


Konferencję zainaugurował wykład zatytułowany „Jak się uczyć efektywnie, czyli co mówią wyniki badań neuronaukowych”, który wygłosiła prof. Joanna Mytnik z Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej.


- Nie zastanawiałam się długo nad zgłoszeniem do udziału w konferencji - powiedziała Amelia Ringwelska, uczennica klasy II biologiczno-chemiczna w III Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku. - Brałam udział w konferencji przed rokiem, ale nie byłam prelegentem tylko uczestnikiem i postanowiłam w tym roku spróbować wystąpić ze swoim referatem. Gdy słuchał wystąpień wydało mi się to ciekawe i chciałam zobaczyć jak to jest być tym, który przedstawia innym swój referat. Ciało człowieka jest bardzo interesujące. Bardzo interesuje się tym jak działa mózg, jak się uczymy więc to był dla mnie idealny temat. Zdecydowanie łatwiej było wybrać temat niż zebrać do niego materiały. Trzeba było przeczytać dużo różnych rzeczy, ale to było bardzo ciekawe. Prezentacje przygotowywałam w trakcie wakacji i dokończyłam ją we wrześniu. Kierunek biologiczno-chemiczny interesuje mnie najbardziej. Myślę o studiach medycznych.

alt


- Zdecydowałam się wziąć udział w konferencji, bo chciałam żeby mnie rozwinęła i chciałam się nauczyć robić prezentacje, bo nigdy jeszcze nie korzystałam z takiej formy wypowiedzi - powiedziała Maria Nowicka, uczennica klasy III w XV LO Liceum Ogólnokształcącym im. Zjednoczonej Europy z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdańsku. - Temat ludzkiego ciała interesuje mnie, bo chciałabym, żeby każda dziewczyna nauczyła się, że standardy piękna są wytworem ludzkim i chciałabym, żebyśmy w końcu przestali o nich myśleć, żeby na podstawie nauki o przeszłości zauważyć, że się zmieniały, czasami powielały. W przygotowaniu do swojego wystąpienia korzystałam głównie z trzech książek: "Historii piękna" Umberto Eco, "Kobiety z obrazów" Małgorzaty Czyńskiej o książki Aliny Białej. Interesowałam się tym tematem wcześniej i było mi się łatwiej przygotować do wystąpienia. Nauki humanistyczne to zdecydowanie to w czym czuję się najlepiej.


- Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa to wydarzenie coroczne odbywające się od 2017 roku - powiedziała Małgorzata Kłos, dyrektor Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiej w Gdańsku. - Myślę, że to jest ważne wydarzenie dla młodzieży. Dużo osób zapisuje się i uczestniczy w konferencji. To była ostatnia edycja w ramach projektu "Zdolni z Pomorza", ale wiem, że wydarzenie będzie kontynuowane i Pomorska Biblioteka Pedagogiczna będzie uczestniczyła w przygotowaniu konferencji. Wystąpienie podczas konferencji to dla ucznia motywacja i okazja do pokazania się, pokazania swojej wiedzy przed rówieśnikami. Jestem pod wrażeniem swobody z jaką młodzi ludzie występują. Coraz częściej obserwuję, że nie czytają z kartki tylko mówią z pamięci.

alt


Konferencja była okazją do spotkania młodych pasjonatów nauki, wysłuchania wykładów ekspertów i nauczycieli akademickich. Na dziedzińcu Politechniki w przerwie między sesjami wykładów była okazja do poznania dokonań kół naukowych oraz instytucji prowadzących działalność naukowo-edukacyjną związaną z tematem wydarzenia.

alt


Organizatorami Konferencji byli Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku i Politechnika Gdańska.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież