Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Szczurek chce oswoić gdynian z dzikami!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 21 listopada 2023 16:02

altZamiast zabiegać o pozbycie się problemu dzików na ulicach Gdyni, władze miasta twierdzą, że... stwarzające zagrożenie dla mieszkańców zwierzęta stały się „tożsamością” miasta! Magistrat kierowany przez prezydenta Wojciecha Szczurka sprzyja żenującej kampanii artystycznej.


Dzikie zwierzę to dzikie zwierzę. Stanowi zagrożenie dla ludzi, kiedy znajdzie się w środowisku miejskim. Widać jednak doskonale, że władze Gdyni z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele, za nic mają bezpieczeństwo gdynian.
"Spotkaliście w mieście dzika? Na pewno, bo w ostatnich latach stały się one częścią tożsamości naszego miasta. A widzieliście pomarańczowe dziki, które brały udział w Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, odwiedzały skate parki, kawiarnie, plażę, a nawet obsługiwały w kiosku? Okazuje się, że to nowa kampania stowarzyszenia Traffic Design, którą artyści stworzyli we współpracy z Muzeum Miasta Gdyni" - tymi słowami serwis prasowy gdyńskiego magistratu, a więc tuba propagandowa prezydenta Szczurka, zachwala jedną z akcji artystycznych.


Dalej jest jeszcze lepiej...: "Prawdziwe dziki stały się częścią gdyńskiego krajobrazu i tożsamości. Korzystają z infrastruktury, pojawiają się na plaży i przeczesują zielone tereny w poszukiwaniu jedzenia. Widząc je stojące na przystankach, przechodzące przez ulicę na pasach czy podchodzące pod szkoły w sposób naturalny przypisujemy im intencje ludzkich działań".


Nic dziwnego, że wiele osób nie poczuło ducha tejże sztuki, zwłaszcza, kiedy musi omijać wspomniane przystanki i skwery, by nie nadziać się na kły dzikiego zwierzęcia.
- Pomarańczowa alternatywa w Gdyni. Miasto, zamiast rozwiązać problem dzików dewastujących przestrzeń w Gdyni, sponsoruje projekt mający oswajać miejską nieudolność - skomentowała gdyńska radna Danuta Białooka-Kostenecka.


Gdynianie w komentarzach nie pozostawili na władzach miasta suchej nitki:
"Głupota czapkami nas nakryje. A w międzyczasie na Karwinach wszystkie trawniki zryte. Po psie musisz sprzątać, ale jak dzik obi**a całe osiedle jest super. Nie mówię już o niebezpieczeństwie jakie mamy tu na co dzień... Może ludziom, którzy wieczorami nie wychodzą na spacery, to obojętne, ale spacer z psem po ciemnym osiedlu to sport ekstremalny".
"Niedługo już akcja - 'Zaadoptuj dzika', a tuż po niej 'Idę z dzikiem do łóżka', po czym 'Wakacje z dzikiem'... itd."
"Tu bym się o nieudolność nie czepiał. Dzików nie można wywieźć z miasta ze względów epidemiologicznych. Utylizacja na miejscu też nie wchodzi w grę. Z tymi 'rzeźbami' to jednak przegięli".

To tylko niektóre z komentarzy mieszkańców miasta z morza i marzeń.

r


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: