Smoliński i Mueller w Tczewie o "Czasie Polski": *klęska budżetowa, *k... » - Każdy państwa głos jest ważny, każdy pojedynczy, wtedy przywrócimy Polsce dobre rządy, przywrócimy... Leszek Miller dla Frondy: Przewaga USA nad UE jest oczywista. Trzeba d... » „(…) jaką my mamy alternatywę? Albo Unia Europejska, albo Stany Zjednoczone. Porównując potencjał go... Proces w sprawie o ochronę dóbr osobistych śp. ks. prałata Henryka Jan... » Przed Sądem Apelacyjnym w V Wydziale Cywilnym w Gdańsku odbyło się ostateczne posiedzenie Sądu w spr... Polacy z Wolnego Miasta Gdańska » Wolne Miasto Gdańsk, powołane 15 listopada 1920 r. w Wersalu, było odrębnym organizmem państwowym le... Zbrodnia zapomniana. Pacjenci pomorskich szpitali psychiatrycznych – o... » Przełom XIX i XX w. przyniósł znaczne zmiany w postrzeganiu osób z zaburzeniami psychicznymi. W kraj... Kazimierz Smoliński: Las, który pamięta » Dla wielu Polaków symbolem niemieckich zbrodni na Pomorzu pozostaje Piaśnica. Tymczasem miejsc egzek... Zmarł Jerzy Gebert, legenda dziennikarstwa sportowego na Pomorzu » W wieku 95 lat zmarł Jerzy Gebert, legenda dziennikarstwa sportowego na Pomorzu, lekarz, autor książ... 135 lat Gazety Gdańskiej - wydanie specjalne o Zbrodni Pomorskiej » "Gazeta Gdańska" doczekała 135 lat. Pierwszy numer odbito w 950 egzemplarzach z data wydawnicza 2 kw... Czesław Nowak z najwyższym odznaczeniem RP » W Pałacu Namiestnikowskim w Warszawie Prezydent RP - Karol Nawrocki w dniu 6 marca odznaczył najwyżs... Mocne wystąpienie Czarnka w Iławie: Tusk dusi Polskę » „‘Się nie da’ - to jest nazwa państwa pod rządami Tuska, Czarzastego i reszty. ‘Się da’ - bo jak był...
Reklama
135 lat Gazety Gdańskiej - wydanie specjalne o Zbrodni Pomorskiej
środa, 25 marca 2026 19:38
135 lat Gazety Gdańskiej - wydanie specjalne o Zbrodni Pomorskiej
"Gazeta Gdańska" doczekała 135 lat. Pierwszy numer odbito w 950
wtorek, 17 marca 2026 19:51
Stowarzyszenie Ruch Obywatelski - W Imieniu Sopocian stanowczo
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Szczurek chce oswoić gdynian z dzikami!

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 21 listopada 2023 16:02

altZamiast zabiegać o pozbycie się problemu dzików na ulicach Gdyni, władze miasta twierdzą, że... stwarzające zagrożenie dla mieszkańców zwierzęta stały się „tożsamością” miasta! Magistrat kierowany przez prezydenta Wojciecha Szczurka sprzyja żenującej kampanii artystycznej.


Dzikie zwierzę to dzikie zwierzę. Stanowi zagrożenie dla ludzi, kiedy znajdzie się w środowisku miejskim. Widać jednak doskonale, że władze Gdyni z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele, za nic mają bezpieczeństwo gdynian.
"Spotkaliście w mieście dzika? Na pewno, bo w ostatnich latach stały się one częścią tożsamości naszego miasta. A widzieliście pomarańczowe dziki, które brały udział w Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, odwiedzały skate parki, kawiarnie, plażę, a nawet obsługiwały w kiosku? Okazuje się, że to nowa kampania stowarzyszenia Traffic Design, którą artyści stworzyli we współpracy z Muzeum Miasta Gdyni" - tymi słowami serwis prasowy gdyńskiego magistratu, a więc tuba propagandowa prezydenta Szczurka, zachwala jedną z akcji artystycznych.


Dalej jest jeszcze lepiej...: "Prawdziwe dziki stały się częścią gdyńskiego krajobrazu i tożsamości. Korzystają z infrastruktury, pojawiają się na plaży i przeczesują zielone tereny w poszukiwaniu jedzenia. Widząc je stojące na przystankach, przechodzące przez ulicę na pasach czy podchodzące pod szkoły w sposób naturalny przypisujemy im intencje ludzkich działań".


Nic dziwnego, że wiele osób nie poczuło ducha tejże sztuki, zwłaszcza, kiedy musi omijać wspomniane przystanki i skwery, by nie nadziać się na kły dzikiego zwierzęcia.
- Pomarańczowa alternatywa w Gdyni. Miasto, zamiast rozwiązać problem dzików dewastujących przestrzeń w Gdyni, sponsoruje projekt mający oswajać miejską nieudolność - skomentowała gdyńska radna Danuta Białooka-Kostenecka.


Gdynianie w komentarzach nie pozostawili na władzach miasta suchej nitki:
"Głupota czapkami nas nakryje. A w międzyczasie na Karwinach wszystkie trawniki zryte. Po psie musisz sprzątać, ale jak dzik obi**a całe osiedle jest super. Nie mówię już o niebezpieczeństwie jakie mamy tu na co dzień... Może ludziom, którzy wieczorami nie wychodzą na spacery, to obojętne, ale spacer z psem po ciemnym osiedlu to sport ekstremalny".
"Niedługo już akcja - 'Zaadoptuj dzika', a tuż po niej 'Idę z dzikiem do łóżka', po czym 'Wakacje z dzikiem'... itd."
"Tu bym się o nieudolność nie czepiał. Dzików nie można wywieźć z miasta ze względów epidemiologicznych. Utylizacja na miejscu też nie wchodzi w grę. Z tymi 'rzeźbami' to jednak przegięli".

To tylko niektóre z komentarzy mieszkańców miasta z morza i marzeń.

r


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: