O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Przedszkolu Specjalnym nr 77

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 30 września 2023 17:38

Październik jest na całym świeci miesiącem użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem ISAAC oraz polskim stowarzyszeniem „Mówić bez Słów” Przedszkole nr 77 dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Gdańsku przyłącza się po raz kolejny do ogólnoświatowej akcji promującej potrzeby osób niemówiących.


Program imprez organizowanych przez Przedszkole nr 77 dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Gdańsku poświęconych komunikacji alternatywnej i wspomagającej:
- 06.10.2023 – świętujemy na terenie przedszkola Światowy Dzień Osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Bawimy się dźwiękami i kolorem zielonym, tworzymy wspólnie plakat z zieloną żarówką, która symbolicznie zaświeci dla wszystkich ludzi z MPD, organizujemy sesję zdjęciową.
- 12.10.2023 - odbędzie się spotkanie dzieci z Przedszkola nr 77 z rówieśnikami
z Przedszkole nr 81 popularyzujące Czytanie Uczestniczące z wykorzystaniem pomocy AAC, które będzie miało miejsce w gdańskiej Bibliotece Manhattan..
- 18.10.2023 – obchodzimy urodziny Kubusia Puchatka, wykorzystując alternatywne sposoby porozumiewania się podczas przedstawienia i zabaw z ulubionym bohaterem.
- 25.10.2023 - będzie miało miejsce wydarzeniem szczególne, którym jest XV Przegląd Małych Form Teatralnych Dzieci i Młodzieży z Problemami w Porozumiewaniu się pod honorowym patronatem Pani Wandy Chotomskiej. Wezmą w nim udział uczniowie trójmiejskich placówek specjalnych. Pragniemy pokazać jak osoby niemówiące mogą uczestniczyć w zabawie w teatr, jak mogą rozmawiać używając systemu gestów
i znaków, jak wykorzystują urządzenia wspomagające mowę.

alt


Przez cały miesiąc rodzice przedszkolaków z trudnościami w porozumiewaniu się będą mogli spotykać się z terapeutami z przedszkola nr 77 na rozmowach o tym jak wprowadzać system komunikacji dziecku niemówiącemu, jak z niego korzystać i jak go dalej rozwijać.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież